Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRZWI PRZESUWNE: chowane w ścianie, w kasecie, na rolkach, podwieszane - zbiorczy


Krolik1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 161
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mmarysia, ja tylko tak zeby reklamy nie robic hihi a tak ogolnie to moze komus sie przyda. Ja tylko to znalazlam

 

http://www.ledoor.pl/oferta.html

 

http://www.witrazesc.com.pl/drzwi%20mlociny/drzwifala.html

 

We Wrocku jest troche firm robiacych w systemach Stanley, szafy przesuwane itp i wlasnie tam chcialam uderzyc.

Ale wlasnie agakz podala pasujacy system, a gdzies widzialam firme robiaca i Stanley-a i Libella..... musze poszukac.

W tym pierwszym linku pisza ze:

 

W zależności od rozwiązań technicznch stosujemy wszystkie dostępne systemy drzwi na rynku europejskim, opierając się głównie na aluminiowym systemie RAUM PLUS i stalowym systemie STANLEY, SEGAL, KOMANDOR oraz innych na życzenie klienta

 

Czyli trzeba szukac tych systemow i dowiedziec sie ktory jest tylko na gore, jakby Libella sie nie udalo znalezdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazam sobie ze tanio nie bedzie, ale biorac pod uwage ze bedzie to glownym wystrojem wnetrza to chyba bedzie mozna sie pokusic.

Mam pokoj, jadalnie i otwarta kuchnie to wszystko tworzy L-ke. Kuchnia jest w krotszej odnodze eL-ki. Dlugosc pokoju z jadalnia (dluzsza odnoga) jest ponad 8 m, wejscie z przedpokoju do pokoju jest normalne 80 cm, otwarcie kuchni 1.20 i wlasnie na tym odcinku chciala bym drzwi przesuwane 90-100 cm do tych normalnych drzwi i 2 x 70 cm do tego otworu kuchennego.

 

Moj pomysl byl zrobic te drzwi przesuwane tz powierzchnie drzwiowa u stolarza.... jakas plyta i na to panele jakie bede miala na podlodze (pinia). Tylko ze hmmm bedzie napewno mdlo i zlewajaco, dlatego mysle albo o szkle albo o ciemnych plytach, takich ciemnych jak regal oddzielajacy optycznie pokoj od jadalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...

Żadne drzwi przesuwne nie będą tak szczelne jak normalne skrzydło. Jedyne wyjście jeżeli zależy Ci akurat na takich drzwiach - to grzejnik w wiatrołapie.

A tak nawiasem mówiąc to uważam, że rozsuwane drzwi w wiatrołąpie nie będą praktyczne - pomyśl, że wracasz do domu z dwiema siatami zakupów - takich drzwi raczej nie otworzysz łokciem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę miała takie :D Wiatrołapik malutki, podgrzewana podłoga i grzejnik jest. Drzwi będą zasuwane tylko w "zimnym" sezonie. (teraz wisi tam "gustowna" kotarka :oops: ) Już nie mogę się doczekac.

 

Mogłyby byc podwójne otwierane, ale na przeciw drzwi wejściowych są wielkie okna tarasowe, dziecialki latają dookoła domu, często wejściowych nie zamykają - jestem ciekawa ile przeciągów takie drzwi by przeżyły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam drzwi przesuwane w wiatrołapie, bo otwierane skrzydło nigdzie nie pasowało, a wręcz zawadzałoby bardzo. Wiatrołap ma ogrzewanie podłogowe i dobrze, bo drzwi szczelne nie są.

Rozwiązanie ma zalety, ale denerwuje mnie to szuranie prowadnicy. Kupiona w firmie "Porta". Nie jestem zadowolona. Czy to musi tak nieprzyjemnie szurać?

Muszę to polubić, czy można z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tola, ale rozumiem, ze masz tylko jedno skrzydło? A ja sobie wymyśliłam dwuskrzydłowe i tak się zastanawiam, czy jedno skrzydło o szerokości około 50 cm będzie ok? Z tego co się do tej pory zorientowałam, to standardowe wymiary takich drzwi zaczynaja się coś około125-130cm. nie szukałam wszakże dogłębnie, ale coś tam poszperałam. I tak się liczę z ewentualnym robieniem takich drzwi na wymiar, tylko jak to będzie wyglądało? nie za wąsko? Co myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być trochę za wąsko :roll:

A nie możesz poszerzyć otworu?

Takie dwuskrzydłowe bardziej mi się podobają, są bardziej reprezentacyjne.

Pomyśl nad zmianą wymiaru otworu, może da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...