Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OBUDOWA CIEPŁA ZAMKNIĘTA - jakie płyty polecacie?


jacen

Recommended Posts

kominiarz,

 

firma Varmsen - dystrybutor wyrobów Wolfshoher : http://www.varmsen.com/kominki/hbo-najwy%C5%BCsza-jako%C5%9B%C4%87-szamotu

 

na stronie jest też załącznik [po prawej stronie u góry] :"Dane techniczne wyrobów szamotowych" - poszczególne odmiany ich szamotu opisane

 

gęstość, temperatura pracy, rozszerzalność termiczna, wytrzymałość na ściskanie, współczynnik przewodności cieplnej,pojemność cieplna właściwa masowa czyli po ludzku ciepło właściwe w odstępach co 100*C - zakres 0-300/400*C to pewnie właściwy dla obudowy zamkniętej...

 

znaczy się do czegoś tu można się już odnieść , coś porównać, danych nie trzymają w zamkniętych sejfach tylko pokazują wszystkim że je mają , oprócz chwalenia się mają też jakieś argumenty [czyli dun/hans potrafi:confused:]

 

dziękuję, tak są całkiem fajne.

Abstrahując, wcale się Tobie nie dziwię i rozumiem Twoje wątpliwości.

Osobiście miałem okazję przetestować co nie co i wciąż nadal jestem na etapie poszukiwań

idealnego rozwiązania, nie jest to takie proste ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominiarz,

 

firma Varmsen - dystrybutor wyrobów Wolfshoher : http://www.varmsen.com/kominki/hbo-najwy%C5%BCsza-jako%C5%9B%C4%87-szamotu

 

na stronie jest też załącznik [po prawej stronie u góry] :"Dane techniczne wyrobów szamotowych" - poszczególne odmiany ich szamotu opisane

 

gęstość, temperatura pracy, rozszerzalność termiczna, wytrzymałość na ściskanie, współczynnik przewodności cieplnej,pojemność cieplna właściwa masowa czyli po ludzku ciepło właściwe w odstępach co 100*C - zakres 0-300/400*C to pewnie właściwy dla obudowy zamkniętej...

 

znaczy się do czegoś tu można się już odnieść , coś porównać, danych nie trzymają w zamkniętych sejfach tylko pokazują wszystkim że je mają , oprócz chwalenia się mają też jakieś argumenty [czyli dun/hans potrafi:confused:]

 

z "naszych" firm [Cebud,Kokoszka,Bohusz] żadna ułamka tych parametrów nie pokazuje [jak nowe auto na rynku ale bez danych o mocy, Vmax, przyspieszenie, zużycie paliwa, ładowność- ale kupujta ludziska, mówita wom że on wytrzymalszy jest łod Merca beczki, szybszy łod Lambo i łoszczyndniejszy łod Volta i dlatego nawet gwarancji na niego nie trza :p ] - to nie jest poważne traktowanie klientów, z których [że tak nieopatrznie napomknę] się żyje ...

 

ja nie wiem czy "nasze" są gorsze , a może są lepsze ale powinno to wyglądać tak jak to już w tym poście napisał np. Forest :

 

potrzebuję auto do takich zadań - powinno mieć takie parametry - sprawdzam parametry oferentów - dokonuję wstępnego wyboru np 2 aut - sprawdzam opinie ludu pracującego miast i wsi czyli przeciętnego użytkownika - pytam elitę , która zęby na tym zjadła - kupuję w przeświadczeniu że zrobiłem wszystko co należało zrobić żeby dokonać właściwego wyboru [ew. polegam na gościu np. ze Stalowej Woli i parę punktów mi odpada] .

A że inni wolą po reklamie - wolność jest , co mnie do tego...

 

Szacun Mocium Panie :), że nie dajesz się zbywać byle czym.

 

Ale też nie daj się zbywać parametrami - pytanie powinno brzmieć jakie powinny być a nie jakie są podane.

 

Tak dla małej podbudowy teoretycznej- http://reframat.pl/akum.html - może dostrzeżesz ciekawostkę , która tam się pojawia.

 

A tu znajdziesz wykaz różnych materiałów , wśród których ukrywa się coś znacznie lepszego do akumulacji niż szamot czy inny akubet. http://wipos.p.lodz.pl/baza/03-02.html

 

pzdr.

 

ps. Boguś o ile pamiętam nigdy nie miał na stronie parametrów , ale spoko wkrótce je przepisze :D i co lepsze, prawdopodobnie będą zgodne z prawdą .

Edytowane przez Bader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun Mocium Panie :), że nie dajesz się zbywać byle czym.

 

Ale też nie daj się zbywać parametrami - pytanie powinno brzmieć jakie powinny być a nie jakie są podane.

 

Tak dla małej podbudowy teoretycznej- http://reframat.pl/akum.html - może dostrzeżesz ciekawostkę , która tam się pojawia.

 

A tu znajdziesz wykaz różnych materiałów , wśród których ukrywa się coś znacznie lepszego do akumulacji niż szamot czy inny akubet. http://wipos.p.lodz.pl/baza/03-02.html

 

pzdr.

 

ps. Boguś o ile pamiętam nigdy nie miał na stronie parametrów , ale spoko wkrótce je przepisze :D i co lepsze, prawdopodobnie będą zgodne z prawdą .

 

A ja już myślałem, że Cie jakim kuminem wciągło...;) A tu proszę! Nie dość, że zmartwychwstał, to jeszcze ciekawostki powklejał...Ahoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jacen ... większość producentów podaje takie dane. Również ci, których wymieniłeś ...

...

 

Forest, daj namiary/linki bo wiesz gdzie tego szukać na ich stronach - bo ja i nie tylko ja, nie jesteśmy w stanie tego znaleźć [ba, Bohusz sam przyznał że nie ma :no:],

ale zwalam to na karb moich nikłych umiejętności IT ...

 

owo/cebud/kokoszka

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun Mocium Panie :), że nie dajesz się zbywać byle czym.

 

Tak dla małej podbudowy teoretycznej- http://reframat.pl/akum.html - może dostrzeżesz ciekawostkę , która tam się pojawia.

 

A tu znajdziesz wykaz różnych materiałów , wśród których ukrywa się coś znacznie lepszego do akumulacji niż szamot czy inny akubet. http://wipos.p.lodz.pl/baza/03-02.html

 

pzdr.

 

 

Bader, a jakaś podpowiedź?;) - obie strony znam, doczytałem ponownie ale jako amator nie wyczaiłem o co może chodzić profesjonałowi [dla którego to oczywista oczywistość jest] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacen,

 

zdecydowałeś się w końcu na jakieś konkretne płyty? dotarłeś do "głębszych" info o nich...?

 

Przestałem "docierać" bo takich danych nie ma - nawet Forest ich nie namierzył na stronach producentów [bo pewnie takie namiary by wysłał - patrz post 24] - czyli dla klienta są niedostępne .

 

wykonawcy może dostają je mailem - na moje maile producenci nawet nie pierd...ęli - wot polska troska o klienta - mają mnie w du... to i wzajemnie - i polecam wszystkim taką postawę - szybciej zbudujemy normalność i bogactwo. A wybór na rynku jest ...

 

Mam jeszcze trochę czasu na zakup - na tą chwilę kupię Varmsen/Wolfshoher z przyczyn wymienionych w poprzednich postach ...

 

chyba że Bader jeszcze coś podpowie...

 

albo [w co i nie za bardzo wierzę i jednocześnie mnie to "wali" :p] "nasi" się ockną :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem "docierać" bo takich danych nie ma - nawet Forest ich nie namierzył na stronach producentów [bo pewnie takie namiary by wysłał - patrz post 24] - czyli dla klienta są niedostępne .

 

wykonawcy może dostają je mailem - na moje maile producenci nawet nie pierd...ęli - wot polska troska o klienta - mają mnie w du... to i wzajemnie - i polecam wszystkim taką postawę - szybciej zbudujemy normalność i bogactwo. A wybór na rynku jest ...

 

Mam jeszcze trochę czasu na zakup - na tą chwilę kupię Varmsen/Wolfshoher z przyczyn wymienionych w poprzednich postach ...

 

chyba że Bader jeszcze coś podpowie...

 

albo [w co i nie za bardzo wierzę i jednocześnie mnie to "wali" :p] "nasi" się ockną :no:

 

Hier.

 

Wybacz, mam sporo pracy a i nie bawi mnie pisanina na forum , które miało być wymianą doświadczeń a stało się kolejnym okręgiem łowieckim :(

 

Sporo ciekawostek znajdziesz tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157303-Kominek-z-mas%C4%85-akumulacyjn%C4%85-obudowy-odzysk-ciep%C5%82a-ze-spalin Poszukaj tam wypowiedzi zwykłych ludzi - mają szerzej otwarte umysły niż tzw. fachoffcy.

 

Zastanów się też nad wadami tak zwanej "ciepłej " obudowy - łatwo popełnić błąd i dołączyć do sporej grupy zadowolonych i szczęśliwych posiadaczy takowego cuda , pisząc potem ,że żona suszy pranie w salonie lub właściciel gania w samych gaciach bo jest tak ciepło.......

 

pzdr.

 

ps. wady to tylko problem do rozwiązania :)

 

ps.2 jak już znajdziesz materiał , o którym myślę - podpowiem- lambda wynosi od 2,9 do 4,8 , czyli przewodzi ciepło dwa do ponad trzy razy lepiej od szamotu.

 

A i pojemność ma ponad dwukrotnie większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hier.

 

Wybacz, mam sporo pracy a i nie bawi mnie pisanina na forum , które miało być wymianą doświadczeń a stało się kolejnym okręgiem łowieckim :(

 

Sporo ciekawostek znajdziesz tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157303-Kominek-z-mas%C4%85-akumulacyjn%C4%85-obudowy-odzysk-ciep%C5%82a-ze-spalin Poszukaj tam wypowiedzi zwykłych ludzi - mają szerzej otwarte umysły niż tzw. fachoffcy.

 

Zastanów się też nad wadami tak zwanej "ciepłej " obudowy - łatwo popełnić błąd i dołączyć do sporej grupy zadowolonych i szczęśliwych posiadaczy takowego cuda , pisząc potem ,że żona suszy pranie w salonie lub właściciel gania w samych gaciach bo jest tak ciepło.......

 

pzdr.

 

ps. wady to tylko problem do rozwiązania :)

 

ps.2 jak już znajdziesz materiał , o którym myślę - podpowiem- lambda wynosi od 2,9 do 4,8 , czyli przewodzi ciepło dwa do ponad trzy razy lepiej od szamotu.

 

A i pojemność ma ponad dwukrotnie większą.

 

Baderek dawno Cię nie czytałem.Jak tam w nowem roku?Wejdź w dyskusje z Panami sam nie dam rady.:wiggle::wiggle::wiggle::hug::D;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baderek dawno Cię nie czytałem.Jak tam w nowem roku?Wejdź w dyskusje z Panami sam nie dam rady.:wiggle::wiggle::wiggle::hug::D;););)

 

Cześć Wewiór :)

Miło Cię widzieć niezbanowanym przez jakiegoś reklamodawcę ;)

Nowy rok zapowiada się rewelacyjnie , czego i Tobie życzę :)

Na kopaninę z koniem raczej mnie nie namówisz - szkoda czasu ..... zresztą chłopaki i tak sami się zagryzą :p To leży w ich naturze:D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...