Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Jak już było pisane chyba ze 100 albo więcej razy, możesz zobaczyć to świadectwo z Zabrza na moc 23kW oraz świadectwo z badań na typoszereg 12 do 100kW na moim komputerze, hehe.

Do łapki nie dostaniesz ani fotki nie zrobisz.

W sumie na 23kW mogę Ci dać, zapis o nieporozwszechnianiu widnieje na świadectwie na typoszereg.

Zapraszam.

Wiesz już gdzie ?

Myślę że temat wyczerpałem ?

 

Jak już dzisiaj pisałem, twoje odpowiedzi to morze cynizmu i ignoranctwa. Niestety dobry wujek wykasował posty. Jak się płaci to się wymaga? Teraz z innej beczki. Certyfikat kotła 23kW był zawsze dostępny na stronie instytutu z Zabrza. O innych jakoś nikt nie słyszał, nawet ci którzy kupili kotły w tym roku. Jaki powód? Jeżeli certyfikat jednak jest, w takim przypadku zakrawa to na kabaret z obsadą ... , wszyscy wiedzą jak czytają ten wątek, a jak nie ma, to jest to najzwyklejsze oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hehe widze dalej sobie sapiecie miłe słówka :))) Chociaż nie podoba mi sie sprzedaż bez certyfikatu lub o zaostrzonych warunkach to.. swój kociołek Enka set równiez kupiłem bez certyfikatu :) certyfikat otrzymałem dopiero po zakupie kotła razem z instrukcją obsługi, gwarancja i dtr kotła.Macie dwa wyjscia 1 pojechać do wytwórcy rbr-a i poprosic go o wgląd w ww. dokument ,po namysle właściciel powinien zdjąć ze ściany oprawione w złote ramki i za szkłem szafirowym dokumenty i udostępnić wam do wglądu, ew 2 wyjście poprosić SWOJEGO sprzedawce o ww. dokumenty.Osobiscie swojego rbr-ra zakupiłem u karoki napisałem maila i otrzymałem niezbedny dokument-zapoznałem się z nim i wrzuciłem gdzies pod szafę... aaa po zapoznaniu się z tym dokumentem nie pali mi się jakoś lepiej w rbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zachowanie producenta szokujące i stwarzające wrażenie że ma coś do ukrycia ...

 

Jakiś taki Elektromet na swojej stronie umieszcza w postaci elektronicznej zarówno instrukcję , DTR , certyfikat i wiele innych informacji.

Podstawą jest uważam publikacja pełnej dokumentacji , aby potencjalny klient mógł porównać/sprawdzić dany produkt przed zakupem.

 

Te dokumenty nie są dla producenta ale dla klienta ...

Producent robi badania aby uzyskać "papierek" który potwierdza parametry produkowanego produktu.

To klient także dzięki tym dokumentom może kotły porównać i ocenić czy warto dopłacać do danego kotła większą kasę ...

 

Jak dla mnie zwykła amatorszczyzna i złośliwość producenta i całkowity brak profesjonalizmu.

Ale jeśli kupowanie kota w worku nie przeszkadza , to czemu nie ...

 

Mamy wolny rynek i każdy kupuje to co chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz go nie ma to raczej na czyjeś życzenie. Szkoda tylko,ze zmarnowalem czas usuwając wczesniej posty z tamtego tematu. Jak to napisał Karoka forum spełniło juz swoja role. Piec na pewno do najgorszych nie należy ale to chyba zadawala producenta skoro badan nie ujawnia, telefonow nie odbiera (kupowalem bezpośrednio), każde uwagi o niedociagniecia byly zbywane i traktowane jako chęć zdyskredytowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszyscy mają okazję przekonać się w jakim celu zakładane są fora na różnych portalach. Pierwsza i jedyna zasada - zarobić kasę. Różni producenci i handlarze opłacają reklamę i ochronę swoich towarów a administrator (moderator) musi o to zadbać. Wątek o RBR był zdominowany szczególnie przez jednego handlarza, który notorycznie popisywał się brakiem podstawowej wiedzy z zakresu fizyki, co szczególnie dziwi że jest on również instalatorem CO, a jego polemika z innymi forumowiczami polegała na cynicznych i dyletanckich odpowiedziach. Chwała że ten szemrany wątek zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała że ten szemrany wątek zniknął.

Szemrane kolego to jest się Twoje pojawienie tutaj. Jakoś przez miesiąc wszystko wiesz, kto, gdzie i kiedy.

Z normalnymi ludźmi rozmawiam normalnie, z takimi którzy chcą komuś dokopać już rozmawiam mało grzecznie.

Sprawę badań wyjaśniłem chyba jasno ? nie ?

Poprosiłem o maila bo chciałeś świadectwo na 23kW, nie doczekałem się maila tylko dalej odszczekujesz, czyli to świadectwo raczej Cię nie interesuje.

Co zatem Cię interesuje ?

Co taki as robi na forum, znawca fizyki, instalatorstwa, kotłów i pewnie masz jeszcze coś w rękawie.

Może chciałeś tu komuś w czymś pomóc swoją wiedzą ?

Czy w innym celu się pojawiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czemu Instlco nie chwali się certyfikatem -- bo jak to mówi moja Żona "dupy nie urywa"

dostał 4 ze skali 3 - 4- 5

 

Klasy jako*ści kotłów

 

Norma wpro*wa*dza trzy klasy jako*ści kotłów podzie*lone według stop*nia speł*nia*nia w/w kryteriów:

 

klasa 3 — naj*niż*sza, jest zbli*żona wyma*ga*niami do zabrzań*skiego Cer*ty*fi*katu Bez*pie*czeń*stwa Eko*lo*gicz*nego. Ze wzglę*dów tech*nicz*nych, kotły zasy*powe gór*nego spa*la*nia nie są w sta*nie dostać się do tej klasy, a kotły górno-dolne i dol*nego spa*la*nia przy odro*bi*nie chęci ze strony fabryki mogą ją speł*niać (mimo to kry*te*ria speł*nia obec*nie ledwo kilka pro*cent oferty ryn*ko*wej). Ląduje w niej także więk*szość obec*nie pro*du*ko*wa*nych kotłów podajnikowych.

klasa 4 - śred*nia — bez więk*szego trudu mogą ją osią*gnąć kotły podaj*ni*kowe na węgiel.

klasa 5 - naj*lep*sza — tutaj kró*lują od dłuż*szego czasu kotły na pel*let. Z węglo*wych kotłów podaj*ni*ko*wych wyro*bem w tej kla*sie może pochwa*lić się Galmet.

 

A jak ktoś jest ciekawy jak taki certyfikat wyglada to tu jest

 

http://www.galmet.com.pl/pl/articles2/30_swiadectwa_badan

zaczerpniete z http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/ranking-kotlow-weglowych/norma-pn-en-303-5-2012/

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając dalej:

"Na cze*skim rynku kotłów sytu*acja wygląda nie*po*rów*na*nie lepiej. Tam kocioł zasy*powy dol*nego spa*la*nia w klase 4. nie jest rzad*ko*ścią (ot jeden przy*kład), podob*nie jak kotły podaj*ni*kowe w kla*sie 5. U nas jakich*kol*wiek kotłów dol*nego spa*la*nia ze świecą szu*kać, a w 4. kla*sie poja*wiają się jak na razie poje*dyn*cze sztuki kotłów podajnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten wspomniany ( z Zabrza ) na kocioł 23kW oraz drugi nowy, na typoszereg kotłów RBR od 12 do 100kW.

A najwyższa klasa A nie jest już najwyższą wg, nowej normy o ile coś na ten temat słyszałem.

To proszę Ciebie o wklejenie zdjęć tych certyfikatów tutaj na forum. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...