Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

W tym miesiącu dotarł do mnie kocioł RBR12kW. Nie długo będę się przymierzał do zrobienia instalacji CO i CUW nie chciałbym popełnić błędów.

Przeczytałem już na forum małe 'co nie co' o tym reaktorze.

1. W DTR powrót jest pokazany jako jeden króciec a ja mam w kotle 2! Powroty i tak chce spiąć razem. Czy ma to znaczenia do którego podepnę?

Wydaje mi się że najlepsza opcja to będzie podpięcie po przekątnej kotła czyli np. z prawej u góry zasilanie a z lewej na dole powrót co by się woda lepiej mieszała.

2. Zamieszczam rysunek. Nie wiem co to jest za mufa nr.2 Nie ma tego w DTR'ce???

3. Co to jest mufa nazwana w DTR "Zasilanie podgrzewacz" nr.4? Czy chodzi o wyjście na bojer?

Wrzucam schemat mojej instalacji znaczy tak chce żeby wyglądała.

 

[ATTACH=CONFIG]238440[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]238439[/ATTACH]

 

2. W tą mufę, możesz sobie wkręcić np. zwykły termometr.

3. Tak to jest drugi króciec zasilania np. na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym miesiącu dotarł do mnie kocioł RBR12kW. ,,,,

 

,,,, 1. W DTR powrót jest pokazany jako jeden króciec a ja mam w kotle 2! ,,,,

 

,,,, 2. Zamieszczam rysunek. Nie wiem co to jest za mufa nr.2 Nie ma tego w DTR'ce??? ,,,,

 

Witaj USER_RBR_12kW.

 

Nie potrafię Ci tego wytłumaczyć, ale z tego co obserwuje z ubocza, to niezbicie wynika, że wyprodukowanie kotła CO i pomalowanie go na kolor zielony jest dużo łatwiejsze, niż sklecenie razem paru setek zdań i kilku rysunków w DTR-ce kotła.

Ot taki fenomen.

 

 

Na przełomie maja i czerwca tamtego roku, wybuchła gorąca dyskusja na temat szamotu w komorze spalania kotła RBR.

Już w tamtym czasie przedstawiciele producenta zapewniali, że nowa DTR jest na ukończeniu.

 

Czas na oczekiwanie nowej DTR do kotła RBR-Ekouniwersal, umilali wszystkim zainteresowanym ciekawymi pogawędkami, w ekspresowym tempie przeszkoleni instalatorzy legitymujący się świeżymi świadectwami autoryzacji kotłów RBR-Ekouniwersal.

 

 

Można się było tam wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, ot chociażby, że :

"Ceramika do pewnej granicy jest izolatorem (nie pytaj o nią) później zaczyna przewodzić i oddawać ciepło".

 

Co niektórzy przecierali oczy ze zdumienia, niedowierzali i zaczęli zadawać dociekliwe pytania.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj USER_RBR_12kW.

 

Można się było tam wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, ot chociażby, że :

"Ceramika do pewnej granicy jest izolatorem (nie pytaj o nią) później zaczyna przewodzić i oddawać ciepło".

Co niektórzy przecierali oczy ze zdumienia, niedowierzali i zaczęli zadawać dociekliwe pytania.

 

Andrzeju dziękuje za odpowiedz jednak napisałeś obszerną wypowiedz, ale nie na zadane prze ze mnie pytania. Tylko widzę że wylewasz żółć.

Czy jesteś niezadowolony z RBR a jeśli tak to co konkretnie jest nie tak? Oczywiście po za brakiem Świadectwa czy badań. TAK brakiem bo ja kocioł dostałem w styczniu a świadectwa nie było w dokumentach! Sprzedawca skierował mnie do Instalko a oni milczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju dziękuje za odpowiedz jednak napisałeś obszerną wypowiedz, ale nie na zadane prze ze mnie pytania. Tylko widzę że wylewasz żółć.

Czy jesteś niezadowolony z RBR a jeśli tak to co konkretnie jest nie tak? Oczywiście po za brakiem Świadectwa czy badań. TAK brakiem bo ja kocioł dostałem w styczniu a świadectwa nie było w dokumentach! Sprzedawca skierował mnie do Instalko a oni milczą.

Andrzej niema RBRa on go tylko od pewnego czasu lubi inaczej :)

Świadectwa nie są dokładane w dokumentach, jeśli ktoś potrzebuje do dopłat czy choćby dla lepszego samopoczucia mógł powiedzieć sprzedawcy.

W zeszłym roku wysłałem chyba ze 4 sztuki.

Dzwoń do sprzedawcy, gdybyś miał problem to wyślij mi na maila skan faktury, nie muszę widzieć ile zapłaciłeś to podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej niema RBRa on go tylko od pewnego czasu lubi inaczej :)

Świadectwa nie są dokładane w dokumentach, jeśli ktoś potrzebuje do dopłat czy choćby dla lepszego samopoczucia mógł powiedzieć sprzedawcy.

W zeszłym roku wysłałem chyba ze 4 sztuki.

Dzwoń do sprzedawcy, gdybyś miał problem to wyślij mi na maila skan faktury, nie muszę widzieć ile zapłaciłeś to podeślę.

 

OK jak znajdę czas zrobić skan to podeślę. Dzięki.

Czy mój schemat instalacji będzie OK?

Mam komin systemowy fi200 ~11m wysoki muszę montować RCK? Bo widzę pojawiają się problemy i robi się krater. Dom na górce może ostro wiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak znajdę czas zrobić skan to podeślę. Dzięki.

Czy mój schemat instalacji będzie OK?

Mam komin systemowy fi200 ~11m wysoki muszę montować RCK? Bo widzę pojawiają się problemy i robi się krater. Dom na górce może ostro wiać.

Co do schematu to potwierdzę tylko to co napisał Kobra o 4D, dlaczego Wy bronicie się przed wykorzystaniem drugiego zasilania Albo fruwa sobie na nim tylko pompka CWU.

Z kominem na 101% będziesz miał problem, to kawał lufy :), mam 2-setkę tylko 5m i jest problem z rozpaleniem rozpałki do grilla dwoma zapałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schematu to potwierdzę tylko to co napisał Kobra o 4D, dlaczego Wy bronicie się przed wykorzystaniem drugiego zasilania Albo fruwa sobie na nim tylko pompka CWU.

Z kominem na 101% będziesz miał problem, to kawał lufy :), mam 2-setkę tylko 5m i jest problem z rozpaleniem rozpałki do grilla dwoma zapałkami.

 

Ale co konkretnie jest nie tak z tym zaworem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powiedzcie co byście zrobili z taką sytuacja.

Ja bym się udał do sprzedawcy kotła,żeby mi ustawił tak jak ma być najlepiej.

Płaciłeś,żądaj poprawnego działania.

Nie będzie działało,reklamuj i wymieniaj na dobre,do skutku.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A Ty nadal śledzisz wątki o brudnym węglu ?

Cyfra zobowiązuje ;)

 

Chociaż powoli zostawiam już inwestorów na pastę losu "sprzedawców" :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się udał do sprzedawcy kotła,żeby mi ustawił tak jak ma być najlepiej.

Płaciłeś,żądaj poprawnego działania.

Nie będzie działało,reklamuj i wymieniaj na dobre,do skutku.

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) . Jutro ide po pompę ciepła a za miesiąc po kredyt żeby zapłacić za prąd :) Ciekawe jakbyś chciał grzać mój dom który w dodatku nie jest pasywny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) . Jutro ide po pompę ciepła a za miesiąc po kredyt żeby zapłacić za prąd :) Ciekawe jakbyś chciał grzać mój dom który w dodatku nie jest pasywny :)

Jak żyć Panie Premierze,jak żyć ;)

 

Wybudowałem hotel,to teraz jak Panie Premierze go utrzymać...wunglem ???

A gdzie elektrownie atomowe ? To dla nich wybudowałem hotel zamiast domu...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć Panie Premierze,jak żyć ;)

 

Wybudowałem hotel,to teraz jak Panie Premierze go utrzymać...wunglem ???

A gdzie elektrownie atomowe ? To dla nich wybudowałem hotel zamiast domu...

 

Dramat Panie. Jeżeli dla Ciebie 118m2 to dom to ja cię proszę. Ciekawe czy mógłbyś nazwać hotelem dom w którym są trzy sypialnie. Jak ktoś mieszkał całe życie w 40m to 118 robi wrażenie. Ja obecnie mieszkam w większym także ciężko mi się odnieść. Jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A wungiel kocham w końcu jestem ze śląska (dodatkowo tej samej narodowości) zatem patriotyzm zobowiązuje

Edytowane przez djhiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dramat Panie. Jeżeli dla Ciebie 118m2 to dom to ja cię proszę. Ciekawe czy mógłbyś nazwać hotelem dom w którym są trzy sypialnie. Jak ktoś mieszkał całe życie w 40m to 118 robi wrażenie. Ja obecnie mieszkam w większym także ciężko mi się odnieść. Jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. A wungiel kocham w końcu jestem ze śląska (dodatkowo tej samej narodowości) zatem patriotyzm zobowiązuje

Nie obrażaj mnie,ja jestem narodowości polskiej.

Może jakieś odmieńce silesiańskie kochają wungiel ale ja nie jestem odmieńcem,jestem Polakiem,narodowości polskiej i absolutnie nie kocham wungla,ba,gardzę nim.

 

Wybudowałeś hotel za bańkę i masz problem czym grzać ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj mnie,ja jestem narodowości polskiej.

Może jakieś odmieńce silesiańskie kochają wungiel ale ja nie jestem odmieńcem,jestem Polakiem,narodowości polskiej i absolutnie nie kocham wungla,ba,gardzę nim.

 

Wybudowałeś hotel za bańkę i masz problem czym grzać ?

 

Jeżeli kogoś obrażam to siebie. Ja jestem ślązakiem przecież a jak tobie Polakowi źle na śląsku to nikt ci nie zabrania do tej Polski wrócić. I nie wyliczaj mi ile wydałem na dom bo tego nie wiesz. I się nie panosz tak na obczyźnie bo Cie moze zabraknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeżeli kogoś obrażam to siebie. Ja jestem ślązakiem przecież a jak tobie Polakowi źle na śląsku to nikt ci nie zabrania do tej Polski wrócić. I nie wyliczaj mi ile wydałem na dom bo tego nie wiesz. I się nie panosz tak na obczyźnie bo Cie moze zabraknąć

Śląsk to region Polski i tyle.Nie podoba Ci się w Polsce to faterland czeka na gamoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...