Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Gość Arturo72

Żaden kompleks,po prostu czytam,że jak dla kogoś kto wydaje 700000-1000000zł na dom a 20tys.zł to ogromna kasa,która decyduje o tym,że będziemy mieć syf w domu zamiast bezobslugowego ogrzewania to śmiech mnie ogarnia.

 

Jeśli ktoś ma budżet na dom 300m2 czyli około 1mln.zł to nie zastanawia się moim zdaniem na temat ogrzewania i nie wybiera raczej wahlowania łopatą węgla.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Budujesz dla siebie tak jak Ci odpowiada. Frajer to będziesz jak wszystkich budujących inaczej zaczniesz nauczać, że podjąłeś jedynie słuszną decyzję i każdy kto robi inaczej jest głupem. Czyli wtedy jak zaczniesz postępować tak jak Arturo: Mam taki dom i tylko taki jest dobry. Mam takie ogrzewanie i każde inne jest be. Mam takie auto i tylko takimi należy jeździć. Poza tym - 85 metrów dla jednej osoby to ja nie mam, musiałbym mieć dom 340 metrów żeby mi tyle wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kompleks,po prostu czytam,że jak dla kogoś kto wydaje 700000-1000000zł na dom a 20tys.zł to ogromna kasa,która decyduje o tym,że będziemy mieć syf w domu zamiast bezobslugowego ogrzewania to śmiech mnie ogarnia.

 

Jeśli ktoś ma budżet na dom 300m2 czyli około 1mln.zł to nie zastanawia się moim zdaniem na temat ogrzewania i nie wybiera raczej wachlowania łopatą węgla.

 

Ktoś ma kompleksy i nie jest w stanie sobie z nimi poradzić i wylewa żele na forum lub inne ukryte korzyści z tego czerpiesz. Generalnie mam to ..... twój problem. To co wypisuje jest śmieszne.

Mam dom o powierzchni 450 użytkowej (1250 m3), rocznie na co i cwu przeznaczam ok 10 ton miału i nie mam z tym najmniejszego problemu, ale takie rzeczy przewidziałem już na etapie projektu tzn skład opału i kotłownia, w domu nie ma żadnego syfu, na kocioł potrzebuje ok 10 -15 minut tygodniowo czy to dużo ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Spoko,zapewne jezdzisz także maluchem lub autem bez klimy lub autobusem.

Ja bym nie mógł w nowym aucie nie mieć el.szyb czy klimy ale każdy ma inny charakter...

 

Jaki koszt za m2 wyszło z tych 450m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,zapewne jezdzisz także maluchem lub autem bez klimy lub autobusem.

Ja bym nie mógł w nowym aucie nie mieć el.szyb czy klimy ale każdy ma inny charakter...

 

Jaki koszt za m2 wyszło z tych 450m2 ?

 

Zaczynasz się mieszać w zeznaniach Panie. Jeszcze przed chwilą zabraniałeś budować dużych domów a teraz zaczynasz pisać że chcesz jeździc mercedesem a nie maluchem. Wiec jak to ma być w końcu. Można mieć dużą chatę/auto czy musimy budować małe domki/kupować maluchy. Bo już nie wiem sam czy wymieniać ten mój kocioł na pompę ciepłą czy nie muszę ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zaczynasz się mieszać w zeznaniach Panie. Jeszcze przed chwilą zabraniałeś budować dużych domów a teraz zaczynasz pisać że chcesz jeździc mercedesem a nie maluchem. Wiec jak to ma być w końcu. Można mieć dużą chatę/auto czy musimy budować małe domki/kupować maluchy. Bo już nie wiem sam czy wymieniać ten mój kocioł na pompę ciepłą czy nie muszę ?? :)

Napisałem tylko,że w nowym aucie nie wyobrażam sobie pogorszenia komfortu jaki miałem w obecnym aucie.

Jeśli ktoś lubi z el.szyb i klimy przesiąść się na korbki i dmuchawę to ok.

ale widocznie nie miał jeszcze auta z bogatszym wyposażeniem.

To dla myślących ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło by uciąć z takiego hotelu niezauważalnie 10m2 i już nie byłoby problemu z syfem w domu.

Ale jak to się mówi,zastaw się a postaw się,ale co z tego,że sąsiedzi będą pod wrażeniem widoku z zewnątrz jak w środku kupa a z dachu leci czarny dym ;)

Arturaś przesilenie wiosenne Cię dopadło

zauważ, ze nikt z nas nie ma wpisane skąd jest i nie promuje PC wśród sąsiadów tak jak Ty.

Banner na płocie pewnie też masz.... bo nie przemyśleś położenia i teraz nie masz jak zrobić wrażenia na sąsiadach....

grunt, ze na FM robisz wrażenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturaś przesilenie wiosenne Cię dopadło

zauważ, ze nikt z nas nie ma wpisane skąd jest i nie promuje PC wśród sąsiadów tak jak Ty.

Banner na płocie pewnie też masz.... bo nie przemyśleś położenia i teraz nie masz jak zrobić wrażenia na sąsiadach....

grunt, ze na FM robisz wrażenie....

Sąsiadów wysyłam do minertu ale narazie ich nie przekonał ;)

Płotu frontowego jeszcze nie mam,wrażenie na sąsiadach robiłem jak budowalem dom na styropianie a teraz robię bo dymu nie widać a i rachunkami za prąd także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że pompka jest luksusem na który jeszcze nie każdego stać. Co nie znaczy, że jest ona jedynym słusznym systemem CO. Za 10 lat, jeśli kocioł tyle wytrzyma, ceny może będą bardziej przystępne i może sam w to wejdę , a może w gaz jeśli będzie. Póki, co jest to melodia przyszłości. Arturek nie rozumie, że nie każdy jest bohaterem we własnym domu i za kompletny system i instalację trzeba wydać soro więcej pieniędzy. W moim przypadku 20-30 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a rozumiem, że w niedzielę po ogłoszeniach parafialnych ksiądz odczytuje faktury a ludzie pukają się po czole?

rozumiem...na Sołtysa (?) aspirujesz....

Wyobraź sobie,że z sąsiadami gadamy przez płot a podczas budowy płyty schodzili się z całej okolicy patrząc jak na kosmitę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadów wysyłam do minertu ale narazie ich nie przekonał ;)

Płotu frontowego jeszcze nie mam,wrażenie na sąsiadach robiłem jak budowalem dom na styropianie a teraz robię bo dymu nie widać a i rachunkami za prąd także :)

 

Ja mam dokładnie tak samo. Dymu nie widać i sąsiad mnie ostatnio zaczepił i pyta dlaczego nie palę na budowie bo przecież musi to wszystko wyschnąć. Więc mu odpowiedziałem że skoro u niego widać dym z komina - tak jak u 98% ludzi posiadających instalację CO z piecem na paliwo stałe - to oznacza ze źle spala to paliwo. Zatem jedziemy na tym samym wózku kolego. Z tą różnicą że ja mam dodatkowo komin z którego nie leci dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kompleks,po prostu czytam,że jak dla kogoś kto wydaje 700000-1000000zł na dom a 20tys.zł to ogromna kasa,która decyduje o tym,że będziemy mieć syf w domu zamiast bezobslugowego ogrzewania to śmiech mnie ogarnia.

 

Jeśli ktoś ma budżet na dom 300m2 czyli około 1mln.zł to nie zastanawia się moim zdaniem na temat ogrzewania i nie wybiera raczej wahlowania łopatą węgla.

Dom budowałem 25 lat temu. Pompy ciepła - nikt w Polsce raczej wtedy o czymś takim nie słyszał. Kotły gazowe osiągały sprawność 60 - 70% i grzanie gazem było mniej więcej trzy - czterokrotnie droższe od węgla. Takie realia, wiesz... A na dzisiaj - żebym na powierzchni mieszkalnej miał tych 22 - 23 stopnie i w piwnicy min. tych 18 stopni ( bo nie zamierzam na zimę zarzucać mojego majsterkowania ) potrzebna by mi była pompa gruntowa. Jednostka plus wykopy tak minimum 50 tysięcy. To jest owszem do strawienia - niestety to dopiero początek kosztów. Jak wycenić ruinację 25 letnich drzewek, krzewów, rabat, trawników i alejek - wszystko przeze mnie, dzieci i żonkę osobiście wypielęgnowane? Zanim zacząłem budować już pierwsze iglaki rosły. A teraz dom. Grzejniki mam policzone do temp. zasilania 50 stopni przy mrozach rzędu -15 stopni. Jaka pompa i z jaką sprawnością wyda taką temperaturę na zasilaniu? Przy -25 to i 60 zdarzy mi się w grzejniki puścić. Co wtedy z pompą? Czyli trzeba by i grzejniki wymienić na większe. Znaczy przewymiarować. Znów ruinacja wnętrz - bo trzeba nowe wieszaki, nie wszędzie da się zamontować w tych samych miejscach większe grzejniki itd - czyli remont chaty. Nie lubię podłogówki. Nie żebym twierdził że jest to zły system ogrzewania, rozumiem osoby którym to odpowiada - ale mnie nie pasuje. Nie zamierzam się w to pchać. Ale gdyby nawet - jaki będzie koszt wykonania tejże po całości na ok. 250 metrach całkowitej powierzchni + tych 60 metrów piwnic? Jak na moje to zmiana systemu ogrzewania dla mojego domu wraz z przywróceniem do stanu poprzedniego działki i budynku to jest jakieś 120 do 150 tysięcy. Plus wiele lat czekania na to, żeby zieleń wokół chaty osiągnęła stan obecny. Jednak chyba podziękuję, jak kocioł zdechnie to może rozważę gazowe grzanie. Chociaż tutaj znów - kondensat raczej odpada, bo nie lubi wysokich temperatur zasilania. A tak z innej beczki - gdzieś pisałeś ile lat ma Twój zabytek bez korbek i z klimą - szukać mi się nie chce. Nie wyobrażasz sobie tego czy owego - znam ludzi którzy nie wyobrażają sobie że coś takiego jeszcze się po drogach może poruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur skoro Cię oglądali...oby Cię nie czytali na fm

 

Ja mam dokładnie tak samo. Dymu nie widać i sąsiad mnie ostatnio zaczepił i pyta dlaczego nie palę na budowie bo przecież musi to wszystko wyschnąć. Więc mu odpowiedziałem że skoro u niego widać dym z komina - tak jak u 98% ludzi posiadających instalację CO z piecem na paliwo stałe - to oznacza ze źle spala to paliwo. Zatem jedziemy na tym samym wózku kolego. Z tą różnicą że ja mam dodatkowo komin z którego nie leci dym

 

nie przegadasz :) próbowałam kiedyś

Edytowane przez Magda_lena85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Gdzie ja przez ostatnie kilka stron piszę o pompie ciepla ?

Gdzie ją polecam ? Komu każe ją zakładać ?

Piszę tylko,że smiesza mnie posty ludzi budujacych nowe domy za 0,7-1mln złotych,którzy pakują sobie korbki zamiast elektrycznych szyb ;)

 

Pytanie co w takich domach w lato ? Klimatyzator ? To przecież pompa ciepła ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur skoro Cię oglądali...oby Cię nie czytali na fm

 

 

 

nie przegadasz :) próbowałam kiedyś

 

Powiem więcej. Każdego pieca śmieciucha da się tak zrobić że nie będzie puszczał widocznego dymu i będzie wyglądało jakbyś palił gazem. Jeżeli ktoś pali w piecu na paliwo stałe i mu kopci to znaczy ze źle pali. Co lepsze pali za dużo opału ( nawet o 60%). Jak masz taki objaw jak wyżej to napisz napewno coś poradzimy w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...