Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

map to gdzie podziewała się wtedy energia wyprodukowana przez ten kocioł ?

W sezonie 2010/2011 musiałeś zniszczyć w piecu pewnie z 7 ton węgla przy tamtych cenach i takim koszcie.

Celowo piszczę zniszczyć, wiesz ile ciepła z takiej ilości groszku powinieneś wyprodukować ?

Widać że albo ten kocioł był taki ? ale ja obstawiam na palacza i obecne koloryzowanie.

Jeszcze kilku pompiarzy i nowi userzy zaczną uważać RBRa za jakąś cud pompę ciepła :)

W sumie to też dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

map to gdzie podziewała się wtedy energia wyprodukowana przez ten kocioł ?

W sezonie 2010/2011 musiałeś zniszczyć w piecu pewnie z 7 ton węgla przy tamtych cenach i takim koszcie.

Celowo piszczę zniszczyć, wiesz ile ciepła z takiej ilości groszku powinieneś wyprodukować ?

Widać że albo ten kocioł był taki ? ale ja obstawiam na palacza i obecne koloryzowanie.

Jeszcze kilku pompiarzy i nowi userzy zaczną uważać RBRa za jakąś cud pompę ciepła :)

W sumie to też dobrze :)

 

W sezonie 2010/2011 zniszczyłem 4t ekogroszku Pieklorz (1000zł za tonę workowany) + za 500zł różne eksperymenty z Castoramy.

Kocioł Domino 25kW z Pleszewskiej Fabryki Kotłów z palnikiem Brucer II generacji.

Być może byłem bardzo słabym palaczem, ale moi sąsiedzi dookoła w podobnych domach osiągali zbliżone wyniki. Dopiero na tym forum dowiedziałem się, że kocioł może spalić 5kg na dobę:o - mój brał średnio 25kg i wszystkich innych ekogroszkowców, których znam również. Być może, że przy zastosowaniu jakiejś cudownej filozofii, którą tu rozpowszechniacie okaże się, że kocioł na ekogroszek jest ekologiczny, tani w eksploatacji, bezobsługowy i jeszcze może nawet czysty, ale ja powtarzam Każdy ekogroszkowiec, który choć raz zazna przyjemności obsługiwania pompy ciepłą do ogrzewania domu na syfiasty groszek nawet nie będzie chciał spojrzeć:no:

 

P.S. A tak zupełnie na marginesie to ja nie sprzedaje pomp ciepła, wiec w przeciwieństwie do Ciebie nie mam potrzeby koloryzowania - mieszkam na Pomorzu i u mnie węgiel jest droższy niż na Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprosił mnie tu kiedyś Wasz kolega Novy! bo nie chciałem uwierzyć, że dom taki jak mój można ogrzać 1 toną ekogroszku na sezon:lol2:
Można tylko zależy od długości sezonu jaki sobie liczysz, od m2 jakie grzejesz, od temp. w tym liczonym sezonie, od wysokości utrzymywanych temp. oraz od palacza i sprzętu jakim dysponuje.

Jak widzisz można porównywa ć wszystko ale kiepski palacz nie da rady i już masz posprzątane.

Może w swojej stopce już czas na zmianę napisu z nawróconego na kiepskiego palacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprosił mnie tu kiedyś Wasz kolega Novy! bo nie chciałem uwierzyć, że dom taki jak mój można ogrzać 1 toną ekogroszku na sezon:lol2:

Z tego co pisał tu kolega Novy to zabiera się za budowę nowego domu i być pewny że kiedyś bez ogródek opisze te Wasze rewelacje.

Bardzo rzadko ale czasem czytywałem Wasze wątki o PCi, najbardziej podobają mi się te wstawiane zużycia co dwie strony :)

Ja tyle, to następny żeby być lepszym jeszcze mniej itd, itd.

Myślę że już na przyszły sezon te Wasze chińskie zabawki zamiast zużywać prąd, zaczną go produkować a Wy będziecie go odsprzedawać do sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu ma być normalnie jak gość prowokuje jednym postem a wy to łykacie jak młode pelikany i kolejne kilkadziesiąt postów dywagacji co jest lepsze. Zresztą za każdym razem padają te same argumenty.

 

Problemem nie są pompy, prąd czy węgiel ale ludzie, którzy manipulują faktami i stosują techniki, które wykorzystywane są w sprzedaży super-garnków za 8tys PLN. Jak wierzyć facetowi na temat pomp jeśli nie rozumie on zasad forum i nie rozróżnia tematów?

 

Powtarzam, problemem nie są "pompy" ale ich nachalni pseudo-naganieczo-sprzedawcy i ich należy piętnować.

 

P.S. A MODERATOR lubi pompki czy węgiel?:p

Edytowane przez MARTINOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

 

P.S. A MODERATOR lubi pompki czy węgiel?:p

No właśnie,moderator powinien ocenić rozsądnie i sprawiedliwie.

To nie jest forum RBR,to jest forum budowlane,to nie jest dział RBR,to jest dział "ogrzewanie" i jednym z tematów tego działu jest ten.

Laik budujący dom chcący dowiedzieć się czegoś na temat ogrzewania nie wie co to jest RBR i czytając ten temat,poprzez stosowanie cenzury jak coś jest nie po myśli sprzedawcy kotła,myśli,że tylko on istnieje i kupując go złapie Boga za nogi...a ekogroszek to najlepsza sprawa pod słońcem, tak oczywiście nie jest.

Tu nie zaglądają tylko i wyłącznie użytkownicy tego kotła,tu zaglądają wszyscy chcący dowiedzieć się czegoś na temat ogrzewania.

Nikt tu nie reklamuje żadnej pompy ciepła,mnie to zwisa kto czym będzie grzal ale odwiedzający dział ogrzewanie i ten temat mają prawo dowiedzieć się czegoś więcej na temat ogrzewania i wszystkiego co się z tym wiąże bo jak widać nie wszyscy mają pojęcie o co biega.

Smieszne są paniczne reakcje sprzedawców tego kotła i przy przy...lizusow gdy ktoś napisze,że węgiel jest zły lub gdy były użytkownik kotła na ekogroszek chce przejść lub przeszedł na coś innego ze względu na koszty ekogroszka lub konkretnie tego kotła(Novy i inni)

W innych tematach działu ogrzewanie nie ma problemu jeśli ktoś piszący ma inny system grzewczy niż wynika z tematu.

Murator ma służyć wszystkim budującym a nie tylko lobby RBR bo tylko im to przeszkadza.

Reklamę produktu powinno się kasować od razu...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasować to powinno się już dawno Ciebie, skoro nie rozróżniasz nazw wątków.

Jeśli miałoby być tak jak piszesz to ja dziękuję za takie forum gdzie w dziale OGRZEWANIE nie byłoby poszczególnych wątków.

jeden wielki kogiel-mogiel gdzie już nic nie można by się było dowiedzieć, kompletna dezorientacja.

Tobie pewnie to odpowiada, bo Tobie jest wszystko jedno gdzie bazgrasz, byle tylko pieprzyć o swoim, jaki Ty jesteś łebski gość.

Ty jesteś normalny palant, uzależniony od internetu, powinieneś śię leczyć człowieku.

Gdzie Ty tu widzisz paniczne reakcje sprzedawców ?

Zapewniam Cię że sprzedasz i tak ciągle wzrasta mimo Twoich heroicznych wpisów.

Widzisz ja dalej sprzedaję te gnioty na brudny węgiel a Ty popłynąłeś po kliku miesiącach sprzedając chińskie cuda techniki.

Opanuj się człowieku, skończ i wstydu sobie oszczędź.

Tylu ludzi do Ciebie pisze to samo a Ty jak beton.

Ty nie rozumieć po polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jesteś blokers jak ja i jak ja zaczynałeś z ręką w nocniku. też nabyłem dom nie wiedząc o paleniu kompletnie nic.

ja mam niestety dom stary i potrzeby trochę większe ale następny kocioł będzie już na miarę

przy takim zapotrzebowaniu w dobrze dobranym kociołku spaliłbyś jakieś 1,8tony może do 2 ton w porywach więc koszt byłby zbliżony do tego jaki masz obecnie.

 

timon, ja nie zdecydowałem się na tą modernizację ze względu na koszty:no: Dla mnie te 4tys. to było bardzo OK - moje finanse na tym nie cierpiały.

Zdecydowałem się tylko i wyłącznie z tej pierwszej przyczyny - jestem blokers i cenię sobie wygodę i czystość. Nie chcę już dolewać oliwy do ognia, bo widzę, że w tym wątku wielu ma bardzo fanatyczne podejście do swoich kociołków;) ale dla mnie obsługa ekogroszku jest na prawdę daleka od komfortu. Dodatkowo jestem marynarzem i często nie ma mnie w domu po 2-3 miesiące. W tym czasie tym beznadziejnym palaczem była moja żona, która nawet miała problemy z zasypaniem zasobnika, a jak się jej zerwała śruba na ślimaku to już musiała się do rodziców przeprowadzać dopóki nie wróciłem. Dodatkowo pył węglowy unoszący się w kotłowni i przylegającym garażu, popiół, czyszczenie:sick: Dla porównania przy pompie wygląda to tak, że przyjeżdża ekipa, instaluje, włącza i zapominasz o takim pomieszczeniu jak kotłownia. Dlatego w każdym następnym domu dylemat miałbym nie jaki system ogrzewania, ale jaka pompa?

 

P.S. Moderatorami proszę mnie nie straszyć, gdyż nikogo nie obrażam, nie przeklinam, nie wyzywam i absolutnie niczego nie reklamuje. Wyrażam tylko swoje poglądy, do czego (mam nadzieje) jeszcze mam prawo na forum i nawet w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dom stoi w zimie 2 czy 3 miesiące bo zawleczka się zerwała :)

Wiesz co byś tam zastał po powrocie ?

Co Ty jeszcze wymyślisz ?

Tak ekipa przyjeżdża, robi to wszystko za free a Ty masz niskie rachunki, a świstak sobie siedzi .....

Aha, czystość i wygoda w bloku, tym najbardziej mnie rozbawiłeś.

Po co był Ci dom ? jak było tak ładnie, pięknie i wspaniale jak mawia mój ksiądz w niedzielę na Sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prywatnych pytań i odpowiedzi jest PW i nikt nikogo nie straszy tylko prosi o pisanie na temat jaki jest tego wątku.

Było napisać że nikt w twoim domu nie umiał palić w kotle z podajnikiem i nikomu nie chciało się uczyć tym bardziej że był przewymiarowany okropnie.

Wymiana polegała tylko i wyłącznie z powodów wyłącznie które podałem wcześniej a nie jak w twoim podpisie "nawrócony". Nie miałeś czasu się uczyć ani komu zlecić palenia i obsługi, to były twoje problemy a nie faktycznie to o czym piszesz. że cię nawróciło. Po co tu wlazłeś skoro nic nie masz w tym temacie do napisania? Nie znasz się na paleniu, nie chcesz kupić takiego kotła i nie on cię interesuje. Tylko dlatego tu wlazłeś że jeden oszołom tu spamem sieje? Pomagasz mu?

Może już nie odpisuj, będzie mniej do usuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy mogę bo mnie zaraz moderatorzy usuną za szerzenie fetyszyzmu i herezji;)

Podaje koszty samego ekogroszku, choć uczciwie trzeba by też policzyć prąd zużyty przez kocioł, ale takich informacji nie posiadam.

Sezon 2010/2011 - 4500zł (I sezon w nowym domu)

Sezon 2011/2012 - 3900zł

Sezon 2012/2013 - 4200zł

Sezon 2013/2014 - od 27.09.2013 do teraz 3800kWh x 0,44zł = 1672zł (G12w Energa) za wszystko CO + CWU

Dodam jeszcze, że w sezonach z ekogroszkiem przepalałem często kominkiem zużywając ok 3mp drzewa rocznie, a odkąd mam pompę w kominku rozpaliłem 2 razy. Pozdrawiam i przepraszam tych których uraziłem swoim wtargnięciem na WASZ wątek:rolleyes:

 

Po pierwsze też mam prąd z Energa a zdaje mi się że 1KW w G12w to 0,58zł (koszt łączny z VAT).

 

Ja mam mniejszy dom (165m2 powierzchni ogrzewanej) + 21m2 garaż nie ogrzewany , więc nie liczę ..

 

U mnie było tak:

 

Sezon 2011/2012 - pierwszy sezon i grzałem tylko 105m2 powierzchni (nie miałem poddasza). Paliłem bardzo niefektywnie , bo sterownik mi głupiał. Spaliłem 2,3 tony ekogrochy po 700złza tonę. Sezon trwał u mnie 7miesięcy.

Sezon 2012/2013 - drugi sezon , doszło do ogrzania 60m2 (poddasze). Doszła WM. Piałem też niezbyt efektywnie , bo sterownik znów źle działał , dopiero pod koniec sezonu miałem wymieniony sterownik i zacząłem poprawnie spalać opał. Spaliłem 2,7 tony ekogrochu po 700zł. Sezon też 7 miesiecy (od października do kwietnia , czy nawet 8 miesiecy od września ?)

Sezon obecny. Rozpoczęty pod koniec września. Spaliłem do dziś 1,8 tony opału. 1 tonę miału za 600zł , a reszta to część opału z poprzedniego sezonu i nowy opał po 800złza tone (w tym roku mam tylko pakowany , bo nie chciało mi sie już samemu pakować).

Czyli na razie kosztowało mnie to około 1200zł ...

 

Kominek nie podpalany ani razu. W domu średnio 22 stopnie ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...