Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to też uważasz się za skrzywionego ?

A Artura raczej bym żałował niż podziwiał

 

Tak naskakujecie na Artura a wystarczyło by przeczytać ze zrozumieniem co ma do powiedzenia.

 

Nie jestem pokrzywdzony, ale parę rzeczy nie daje mi co dzień spokojnie zasnąć.

Te nawoływanie do spalania węgla jako najlepszej alternatywy dla nowego budownictwa, mnie śmieszą i zarazem mocno drażnią.

 

Jeżeli to indywidualne ogrzewanie węglem w nowym budownictwie jest przez wszystkich tak bardzo pożądane, to zaproponowałbym pakiet wiązany.

 

 

Własna studnia zamiast wodociągu i zbiornik na nieczystości zamiast kanalizacji na ścieki socjalno-bytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,tamten wątek z cenzurą pozostał tylko w jedynym celu a mianowicie w celu wprowadzania inwestorów w błąd a niewygodne dyskusje,które wpływają negatywnie na wizerunek RBR są kasowane.

Redakcja Murator S.A pozwala na takie postępowanie moderatorom ?

 

A jak sądzisz ???

 

Muratorowi zależy na KASIE i na płatnych profilach. Robią wszystko aby nie "stracić" klientów którzy im płacą za reklamę i za płatne profile (ogłoszenia).

Kasują w mgnieniu oka każde "nieodpowiednie" wątki jesli tylko poprosi o nie "płatny" klient ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir jeśli pijesz do mnie to powiem Ci że nie murator kasuje te czy tamte posty i nigdy nie prosiłem muratora żeby coś wykasował.

Jeden raz skasowałem swój post i poprosiłem jednego kolegę o skasowanie swojego posta które były złośliwościami z powodu nieporozumienia we wpisach.

Niektórzy wykasowali setki a nawet tysiące postów żeby zatrzeć ślady swojej niechlubnej działalności na forum i nie dotyczy to tylko Artura, żeby nie było że piję tylko do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir jeśli pijesz do mnie to powiem Ci że nie murator kasuje te czy tamte posty i nigdy nie prosiłem muratora żeby coś wykasował.

Jeden raz skasowałem swój post i poprosiłem jednego kolegę o skasowanie swojego posta które były złośliwościami z powodu nieporozumienia we wpisach.

Niektórzy wykasowali setki a nawet tysiące postów żeby zatrzeć ślady swojej niechlubnej działalności na forum i nie dotyczy to tylko Artura, żeby nie było że piję tylko do niego.

 

Nie piję do Ciebie ....

Piszę ogólnie i dotyczy to całego forum ...

 

Wiem jakie są "zasady" na muratorze i że niektórzy te "zasady" wykorzystują ..

 

A kto i w jakim celu , szczerze mówiąc mnie nie interesuje ...

Może trochę wkurza bo czasami są wywalane naprawdę interesujące wątki i wypowiedzi i później po wykasowaniu tych wypowiedzi część wątku nie ma sensu i nie wiadomo o co chodziło. Jak już to należało by wywalić wszystkie nie związane z tematem odpowiedzi a nie tylko niektóre ...

 

Wielu sprzedawców tu cię udziela i szczerze mówiąc ich podziwiam , tak jak Jareckiego , Ciebie i jeszcze kilku innych ...

Mogli by się wypiąć jak wielu innych sprzedawców bardziej znanych producentów a jednak poświęcają swój czas aby ludziom pomagać ...

 

Wkurzają mnie za to "zamaskowani sprzedawcy" którzy udają użytykowników a tak naprawdę szukają chętnych za zakup ich towarów i jedynie o co im chodzi to szybki zysk i jak największa sprzedaż ...

Mnie właśnie wsparcie Jareckiego przekonało do zakupu Skam-Pa , bo uważam że nawet najlepszy kocioł bez odpowiedniego wsparcia jest tylko kawałkiem mało użytecznej blachy ...

 

I to samo jest z RBR.

Mimo że kocioł mało znanej firmy to dzięki wsparciu znajduje klientów ...

Dla wielu wsparcie jest bardzo ważne i decyduje się na zakup właśnie ze względu na bardzo dobre wsparcie ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie rozumiem o co ten cały krzyk,przecież jak ktoś się decyduje na palenie węglem to szuka kotła i trafia np na ten wątek.Gdyby szukał pompy ciepła czy ogrzewania prądem szukał by interesujące go wątki.

Ponownie nie zrozumialeś przekazu,mysle że celowo.

Odpowiedz zatem nowemu inwestorowi na pytanie jakie zadał w moim poscie,który nie zdecydował się jeszcze na to czym będzie grzal a chce się dowiedzieć na temat zalet konkretnie RBR w stosunku do innych źródeł ciepła.

Takich inwestorów jest dużo bo powtarzam,forum murator nie jest forum producenckie i nie tylko dwóch sprzedawców,zatem każdy ma prawo pisać,pytać i odpowiadać bo jest to forum ogolnobudowlane a poprzez cenzurę w tym temacie sprawia wrażenie producenckiego za przyzwoleniem moderatora.

 

Dzięki właśnie cenzurze tutaj nowy,niezdecydowany inwestor nie zdaje sobie sprawy z tego,że ekogroszek nie jest najtańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ogrzewanie w nowym domu,tutaj się tego nie dowie a dowie się jedynie,że RBR to jedna wielka rodzina i najlepszy kocioł pod słońcem czyli działa prawdziwe pranie mózgu nowego,nie swiadomego inwestora.

Przy okazji,grzanie prądem może być tańsze od ekogroszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgadzam z Arturo. w mojej okolicy generalnie nie ma gazu. większość inwestorów pyta "ile pompa ciepła będziesz kosztować? przecież to kupa pieniędzy". ale nikt nie pyta ile kosztuje kotłownia na ekogroszek czy węgiel. nikt tego nie liczy jako kosztu, tylko jako normę, którą i tak się ma. ile kosztuje ten najmniejszy kocioł RBR, panowie? chodzi mi o kwotę za instalację pieca, zbiornik CWU i jego instalację, podłączenie całości do instalacji ogrzewania. całość kosztów na jaką mogę liczyć? mam nadzieję, że to pytanie związane z tym tematem. miałem nawet komin w projekcie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Cały czas piszesz o inwestorach, cały czas uświadamiasz ale popełniasz błąd na który wszyscy zwracają ci uwagę. Piszesz na nieodpowiednich wątkach.

Pisz tam gdzie zaczynają budowę, gdzie budują. Tu gdzie większość ludzi ma już sprecyzowane poszukiwania nie masz już nic do roboty i twoje posty są traktowane jak spam. Tu już jest za późno aby promować to co sprzedajesz czy sprzedawałeś a może jeszcze i prowizję ciągniesz. Twoje wypowiedzi są tak mętne jak twoje tłumaczenia że już nic nie sprzedajesz.

 

Ze swojej strony jako że mamy dzisiaj Dzień Kobiet to wszystkiego najlepszego dla ciebie i twoich interesów. I nie obrażaj się na mnie za życzenia, tak cię na tym wątku traktuję :)

 

 

 

i tu się zgadzam z Arturo. w mojej okolicy generalnie nie ma gazu. większość inwestorów pyta "ile pompa ciepła będziesz kosztować? przecież to kupa pieniędzy". ale nikt nie pyta ile kosztuje kotłownia na ekogroszek czy węgiel. nikt tego nie liczy jako kosztu, tylko jako normę, którą i tak się ma. ile kosztuje ten najmniejszy kocioł RBR, panowie? chodzi mi o kwotę za instalację pieca, zbiornik CWU i jego instalację, podłączenie całości do instalacji ogrzewania. całość kosztów na jaką mogę liczyć? mam nadzieję, że to pytanie związane z tym tematem. miałem nawet komin w projekcie ;)
Sam początek postu trochę niefortunnie się odniosłeś. Jezeli szukasz kosztów pomp to nie na wątkach gdzie piszą o węglu.

W twoim poście wytłuściłem tylko to do czego się odniosę jako odpowiedzi na temat tego wątku.

Mnie podłączenia kotła ze wszystkimi dodatkami typu kształtki, rury, pompa, kosztowało około 2,5 klocka. Instalację miałem gotową. Do tego dolicz koszt zakupu kotła.

Wyszło drogo dlatego że zmieniałem przekrój rur przy połączeniu z buforem. Wymiana z 25mm na 28mm . Było tego sporo bo wymianie podlegały wszystkie zawory, filtry i podłączenia pomiędzy buforem a rozprowadzeniem instalacji po budynku a że budynek ma 320m2 to i zmian musiało być dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszesz o inwestorach, cały czas uświadamiasz ale popełniasz błąd na który wszyscy zwracają ci uwagę. Piszesz na nieodpowiednich wątkach.

Pisz tam gdzie zaczynają budowę, gdzie budują. Tu gdzie większość ludzi ma już sprecyzowane poszukiwania nie masz już nic do roboty i twoje posty są traktowane jak spam. Tu już jest za późno aby promować to co sprzedajesz czy sprzedawałeś a może jeszcze i prowizję ciągniesz. Twoje wypowiedzi są tak mętne jak twoje tłumaczenia że już nic nie sprzedajesz.

 

Ze swojej strony jako że mamy dzisiaj Dzień Kobiet to wszystkiego najlepszego dla ciebie i twoich interesów. I nie obrażaj się na mnie za życzenia, tak cię na tym wątku traktuję :)

 

 

 

Sam początek postu trochę niefortunnie się odniosłeś. Jezeli szukasz kosztów pomp to nie na wątkach gdzie piszą o węglu.

W twoim poście wytłuściłem tylko to do czego się odniosę jako odpowiedzi na temat tego wątku.

Mnie podłączenia kotła ze wszystkimi dodatkami typu kształtki, rury, pompa, kosztowało około 2,5 klocka. Instalację miałem gotową. Do tego dolicz koszt zakupu kotła.

Wyszło drogo dlatego że zmieniałem przekrój rur przy połączeniu z buforem. Wymiana z 25mm na 28mm . Było tego sporo bo wymianie podlegały wszystkie zawory, filtry i podłączenia pomiędzy buforem a rozprowadzeniem instalacji po budynku a że budynek ma 320m2 to i zmian musiało być dużo.

 

Nie szukam kosztów pomp, bo mam wyceny. Jednym słowem w nowym budownictwie wychodzi na to, że kocioł na groszek to bardzo drogie rozwiązanie. Problem w tym, że tak jak pisałem, ludzie nie liczą kosztów kotłowni na węgiel. Może zaczną za kilka lat, w końcu przepisy się zmieniły i coraz bardziej zachęcają do postawienia na inne źródło ogrzewania.

 

Inna sprawa, że każdy robi jak chce. Gdyby jeszcze większość nowych i dobrze sytuowanych inwestorów wstawiała kotły na groszek, byłoby ok. ale na Śląsku masa ludzi ma deputaty, kupują śmieciuchy z tego względu i uwierzcie, że nie czytają na Muratorze wątków o prawidłowym spalaniu węgla ;).

 

O starym oczywiście się nie wypowiadam, logiczne, że starego domu nie da się doprowadzić do sensownego stanu niskim kosztem (wiem między innymi, bo moi rodzice cały czas myślą na ten temat i liczą różne opcje) i uważam, że w tym przypadku akurat zmiana na ekogroszek to dobry wybór. Kompleksowa termomodernizacja starego domu, to niewyobrażalny koszt, niestety :(. Nie traktujcie mnie jak fanatyka. Piszecie, że wchodząc na ten wątek każdy ma wybrany system ogrzewania. Problem w tym, że większość tego dobrze nie przemyślała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

...

Nie traktujcie mnie jak fanatyka. Piszecie, że wchodząc na ten wątek każdy ma wybrany system ogrzewania. Problem w tym, że większość tego dobrze nie przemyślała.

Nie wiem czy zauważyłeś że jest to wątek o wybranym kotle jednego producenta a nie o doborze ogrzewania do budynku, domu czy mieszkania. Nie wiem czy zauważyłeś że jak ktoś chce sobie dobrać kocioł i zadaje pytanie w tym miejscu to że nie szuka on pompy a kotła, nie wiem czy zwróciłeś uwagę że też tu padały propozycje o wyborze innego rodzaju ogrzewania jeżeli wykonane obliczenia OZC a nawet niektórymi programami z tego forum wychodziły b.dobre.

To jest tylko o kotle i wszelkiego rodzaju spamowanie jak to robi koleżanka Arturo nie powinno tu mieć miejsca. Na każdym wątku traktują jak spamera więc chyba to świadczy o jego wpisach i wiadomościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadają poza tematem, to i ja coś wtrącę. Zalety kotła na ekogroszek w porównaniu do innych źródeł ciepła - czy takie w ogóle istnieją? Moim zdaniem tak. Mianowicie - jeżeli buduje się dom o większej powierzchni, powiedzmy rzędu tych 250 metrów, to nawet przy dobrej izolacji ekogroszek pozostanie rozwiązaniem najtańszym ( no może tylko naprawdę dobra pompa gruntowa dałaby oszczędności - ale to naprawdę nie ten rząd wielkości kosztów ). Trzeba włożyć trochę pracy - ale to już co kto lubi a i tej pracy nie jakoś znów dramatycznie dużo. Dla domów niewielkich, tych 120 - 150 metrów to moim zdaniem zresztą też tylko kwestia czasu i ktoś w końcu opracuje odpowiedni palnik dla kotłów 6 czy 8 kW. Jestem człowiekiem starej daty - i się tego nie wstydzę. Komin daje pewność, której nie ma się w innych przypadkach. Co powiesz Arturo tym inwestorom którzy na Podlasiu dwa lata temu mieli wyłącznie elektryczne ogrzewanie i w najsroższą zimę przez kilka dni prądu byli pozbawieni? Jak żyć? Kuchenkami gazowymi widziałem ogrzewanie, agregaty prądotwórcze kupowali, słoneczka gazowe - żeby w swoich czystych chatach nie pozamarzać. Wodę na kąpiel w garnkach grzali. A sieć energetyczna w Polsce to jest katastrofa - ten rok był łaskawy ale każda szadź na drutach powoduje awarie. Każdy ciut większy wiatr zrywa druty, przewraca na nie drzewa. Gaz - to i komin musi być. Kocioł gazowy to koszt mniej więcej równy kosztowi tego na ekogroszek. Tyle że gaz z Rosji, warto mieć alternatywę. Można oczywiście zabezpieczyć się montując kominek - ale tych też darmo nie rozdają, miejsce zajmują i komin plus jakiś kawałek miejsca na drewno mieć trzeba. Teraz co do kosztów budowy kotłowni. Kocioł w domu mam w piwnicy - 60 metrów, 3 pomieszczenia, kocioł stoi w tym o powierzchni około 16 metrów, Zajmuje jakieś 2 metry kwadratowe w samym rogu pomieszczenia ( licząc z odstępami od ścian ) plus metr przed nim na obsługę, poza tym jest to normalne pomieszczenie z warsztacikiem przy którym lubię sobie pomajstrować. Więc tej ekscytacji oszczędnością miejsca spowodowaną brakiem kotłowni też jakoś nie pojmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wszyscy gadają poza tematem, to i ja coś wtrącę. Zalety kotła na ekogroszek w porównaniu do innych źródeł ciepła - czy takie w ogóle istnieją? Moim zdaniem tak. Mianowicie - jeżeli buduje się dom o większej powierzchni, powiedzmy rzędu tych 250 metrów, to nawet przy dobrej izolacji ekogroszek pozostanie rozwiązaniem najtańszym.

No właśnie tu się mylisz,sądzę,że z niewiedzy i takim sposobem nowy,zielony inwestor glupieje.

Przypominam,że map grzeje z powodzeniem swoje 190m2 zwykłą pompą powietrze-woda o mocy 9kW,gdzie koszt bez wypasu typu chłodzenie i 3 fazy to 17tys.zł.

Jego dom nie należy do najnowszych i jest bez podlogowki.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu się mylisz,sądzę,że z niewiedzy i takim sposobem nowy,zielony inwestor glupieje.

Przypominam,że map grzeje z powodzeniem swoje 190m2 zwykłą pompą powietrze-woda o mocy 9kW,gdzie koszt bez wypasu typu chłodzenie i 3 fazy to 17tys.zł.

Jego dom nie należy do najnowszych i jest bez podlogowki.

To Ty albo się mylisz, albo celowo manipulujesz. Ja w stopce map -a czytam: parter - podłogówka. Piętro - klimakonwektory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To Ty albo się mylisz, albo celowo manipulujesz. Ja w stopce map -a czytam: parter - podłogówka. Piętro - klimakonwektory.
Fakt,nie doczytałem o podlogowce ale to nie zmienia postaci rzeczy,że nawet dom 190m2,nie rewelacyjnie ocieplony może być grzany pompą powietrzną o umiarkowanej mocy grzewczej w niskiej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy gadają poza tematem, to i ja coś wtrącę. Zalety kotła na ekogroszek w porównaniu do innych źródeł ciepła - czy takie w ogóle istnieją? Moim zdaniem tak. Mianowicie - jeżeli buduje się dom o większej powierzchni, powiedzmy rzędu tych 250 metrów, to nawet przy dobrej izolacji ekogroszek pozostanie rozwiązaniem najtańszym ( no może tylko naprawdę dobra pompa gruntowa dałaby oszczędności - ale to naprawdę nie ten rząd wielkości kosztów ). Trzeba włożyć trochę pracy - ale to już co kto lubi a i tej pracy nie jakoś znów dramatycznie dużo. Dla domów niewielkich, tych 120 - 150 metrów to moim zdaniem zresztą też tylko kwestia czasu i ktoś w końcu opracuje odpowiedni palnik dla kotłów 6 czy 8 kW. Jestem człowiekiem starej daty - i się tego nie wstydzę. Komin daje pewność, której nie ma się w innych przypadkach. Co powiesz Arturo tym inwestorom którzy na Podlasiu dwa lata temu mieli wyłącznie elektryczne ogrzewanie i w najsroższą zimę przez kilka dni prądu byli pozbawieni? Jak żyć? Kuchenkami gazowymi widziałem ogrzewanie, agregaty prądotwórcze kupowali, słoneczka gazowe - żeby w swoich czystych chatach nie pozamarzać. Wodę na kąpiel w garnkach grzali. A sieć energetyczna w Polsce to jest katastrofa - ten rok był łaskawy ale każda szadź na drutach powoduje awarie. Każdy ciut większy wiatr zrywa druty, przewraca na nie drzewa. Gaz - to i komin musi być. Kocioł gazowy to koszt mniej więcej równy kosztowi tego na ekogroszek. Tyle że gaz z Rosji, warto mieć alternatywę. Można oczywiście zabezpieczyć się montując kominek - ale tych też darmo nie rozdają, miejsce zajmują i komin plus jakiś kawałek miejsca na drewno mieć trzeba. Teraz co do kosztów budowy kotłowni. Kocioł w domu mam w piwnicy - 60 metrów, 3 pomieszczenia, kocioł stoi w tym o powierzchni około 16 metrów, Zajmuje jakieś 2 metry kwadratowe w samym rogu pomieszczenia ( licząc z odstępami od ścian ) plus metr przed nim na obsługę, poza tym jest to normalne pomieszczenie z warsztacikiem przy którym lubię sobie pomajstrować. Więc tej ekscytacji oszczędnością miejsca spowodowaną brakiem kotłowni też jakoś nie pojmuję.

 

Troszkę naciągasz kolego ten piec na eko zajmujący 2m2 ? Ok, a węgiel kupujesz 1x w tygodniu i przywozisz do domu czy jednak gdzieś trzymasz?? Problem z kotłami węglowymi jest jakość powietrza wokół domu - wypoczynek w okolicy gdzie przeważają ,,ekogrochowcy" niezapomniane przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie muszę nic naciągać - sprzedaję ekogroszek i jeżeli tak zechcę, to w drodze z pracy do domu codziennie czy co drugi dzień woreczek sobie wrzucę i raczej mi nie zabraknie. Ale nie w tym rzecz - OK, 3 palety to kolejne 3 metry kwadratowe. Jak wysoko złożysz na dwóch metrach też zmieścisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...