Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Sterownik Bruli jest sprzedawany w ilościach detalicznych, więc dlaczego nie można by sprzedawać Sterownika eCoal w ilościach detalicznych.

.

Z tego co mi wiadomo ro E-S nie prowadzi sprzedaży detalicznej nawet Bruli.

Sam eCoal był w detalu jakieś dwa lata temu ale zapadła inna decyzja po jakimś czasie ponieważ ludzie czasem są nakręceni jakimiś opiniami i mogło dojść do jakichś mało "szczęśliwych" zakupów że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Maher, kocioł możesz sobie wyprodukować i zbadać nawet w najlepszym Instytucie na Marsie i możesz sobie te badania wiesz gdzie włożyć.

Zanim kocioł dostanie eCoala jest wymaglowany we wszystkie strony w E-S i nikt tam nie patrzy że on ma jakieś badania i skąd one pochodzą.

Wiesz ilu już próbowało ?

I były to bardzo znane firmy na rynku.

Co najwyżej zaproponowano im Bruli.

 

Wow! Ja kto czytam,to wydaje się że czytam o fabryce Audi :)

Zapierdzą cienko,jak wprowadzą częściowy zakaz palenia czarnym syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, To właśnie też mnie denerwuje jak niektórzy piszą pierdoły.

Jeden ma nową chałpę dobrze ocieploną z niewielką ilością wody, drugi starą budę za przeproszeniem, żeliwne grzejniki, rury po 2 cale, trzy razy więcej wody w układzie,

i pytanie: dlaczego on na takim samym piecu, węglu, nastawach spala 10 czy 12kg/dobę a ja 25.

Ja też chcę 12kg :)

Nie opadają panu ręce po takich wpisach ?

Mi tak.

 

Skopiowałem post Karoki65 z dwóch powodów.

 

1 - to klasyczny przykład wypowiadania nie na temat i niebawem zapewne admin usunie tego posta poruszającego dosyć ciekawy temat.

2 - powód to zaciekawiła mnie wypowiedź Karoki65 na temat "trzy razy większego zładu wody" w układzie centralnego ogrzewania.

 

 

Pytanie ile mogę zaoszczędzić opału (ciepła) demontując stare żeliwne grzejniki i montując nowe grzejniki aluminiowe lub stalowe płytowe o małej pojemności wodnej.

 

Ile zaoszczędzę opału gdy wymienię stare rury 2 calowe na nowe miedziane o dużo mniejszej średnicy lub plastykowe z systemem rozdzielaczowym.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo,ja chciałem też tego się tego dowiedzieć na tym forum. .Ale odpowiedzi jakie dostałem to takie jak Karoki65 a jedna to taka,KUP INNY KOCIOŁhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/037.gif.

Skopiowałem post Karoki65 z dwóch powodów.

 

1 - to klasyczny przykład wypowiadania nie na temat i niebawem zapewne admin usunie tego posta poruszającego dosyć ciekawy temat.

2 - powód to zaciekawiła mnie wypowiedź Karoki65 na temat "trzy razy większego zładu wody" w układzie centralnego ogrzewania.

 

 

Pytanie ile mogę zaoszczędzić opału (ciepła) demontując stare żeliwne grzejniki i montując nowe grzejniki aluminiowe lub stalowe płytowe o małej pojemności wodnej.

 

Ile zaoszczędzę opału gdy wymienię stare rury 2 calowe na nowe miedziane o dużo mniejszej średnicy lub plastykowe z systemem rozdzielaczowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
;)

nie zaliczyłeś testu

 

Test jest jeden.Dużo sprzedać.

Przewaga tego kotła to krótki obieg spalin,czy się to komuś podoba czy nie-daje to większą sprawność w mniejszym gabarycie kotła.To tak jakby w większym montować turbo zawirowywacze. Konkurencji się to nie podoba,mieli inne stare doświadczenia przez laty.Do tego Instalco ma, w związku z mniejszym gabarytem "czyszczak ,i inne zalety ułatwiające użytkowanie.Sukces pełen.Konkurencja dba o "mosiężny" i trwały wygląd a tu co?Mikrus ich zajechał :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,podgrzanie,ale ile więcej ciepła musimy dostarczyć do tych dwóch ilości wody aby temperaturę zadaną utrzymać?

Andrzeju Ty lubisz doświadczenia :)

Wstaw czajnik powiedzmy z 3-ma litrami wody i podgrzej go na gazie do temp. powiedzmy wrzenia, następnie postaw garnek o pojemności powiedzmy 9 litrów.

W jakim czasie zagrzejesz czajnik a w jakim ten garnek.

To też tak na mój chłopski rozum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test jest jeden.Dużo sprzedać.

Przewaga tego kotła to krótki obieg spalin,czy się to komuś podoba czy nie-daje to większą sprawność w mniejszym gabarycie kotła.To tak jakby w większym montować turbo zawirowywacze. Konkurencji się to nie podoba,mieli inne stare doświadczenia przez laty.Do tego Instalco ma, w związku z mniejszym gabarytem "czyszczak ,i inne zalety ułatwiające użytkowanie.Sukces pełen.Konkurencja dba o "mosiężny" i trwały wygląd a tu co?Mikrus ich zajechał :)

 

Czyszczaki skrobaki czy szufelke to nawet markecie dodaja.

Jesli pisales o pseudo zgarniczu z pionowego kanalu - to jest to nie wypał - zobacz sobie jak tam wyglada nawet w Twoim ceramiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,podgrzanie,ale ile więcej ciepła musimy dostarczyć do tych dwóch ilości wody aby temperaturę zadaną utrzymać?

 

Przeciez tu niechodzi o podgrzanie wody tylko domu !!!

 

i

 

a kocioł o mocy X bedzie graał ilośc a wody w y czasie

 

a kocioł o mocy z bedzie grzał ilość b wody w q czasie

jeśli x>z to y

jeśli x=z a>b to y>q ale ilość zmagazynowanej energi bedzie wieksza tam gdzie wiecej wody

Tutaj przy dużym rozbiorze stary dom kocioł o małej mocy nie może nie nadążyć nagrzewać wody.

Ale jeśli dom jest wygrzany i palimy normalnie to nie ma problemu,

 

Najważniejsze jest zapotrzebowanie domu na energie - nawet takie pobierzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczaki skrobaki czy szufelke to nawet markecie dodaja.

Trzeba było kupić ten z marketu i wszyscy byliby szczęśliwi.

Chciałbym wtedy poczytać co piszesz, hehe

Miałbyś naprawdę co pisać, miałem podobny jak te marketowe.

Był co prawda droższy mimo że bez faktury bo chciałem tanio.

Dopiero dałem się nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czyszczaki skrobaki czy szufelke to nawet markecie dodaja.

Jesli pisales o pseudo zgarniczu z pionowego kanalu - to jest to nie wypał - zobacz sobie jak tam wyglada nawet w Twoim ceramiku

Bzdura.Nie gadam w takim wymiarze,Coś Ci się nie podoba-wal co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić ten z marketu i wszyscy byliby szczęśliwi.

Chciałbym wtedy poczytać co piszesz, hehe

Miałbyś naprawdę co pisać, miałem podobny jak te marketowe.

Był co prawda droższy mimo że bez faktury bo chciałem tanio.

Dopiero dałem się nabrać.

 

Co innego wymaga się od pieca za 4000zł, a co innego od pieca za 8000zł. Kupując np. dzisiejszy przykład klocki do samochodu za 120zł więcej od nich wymagam niż od chińskich za 60zł i też liczę że bezawaryjnie z lepszym komfortem zrobię na nich dwa razy dłuższy dystans, co coraz bardziej wątpliwe wydaję mi się kupiłem RBR-a za 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Co innego wymaga się od pieca za 4000zł, a co innego od pieca za 8000zł. Kupując np. dzisiejszy przykład klocki do samochodu za 120zł więcej od nich wymagam niż od chińskich za 60zł i też liczę że bezawaryjnie z lepszym komfortem zrobię na nich dwa razy dłuższy dystans, co coraz bardziej wątpliwe wydaję mi się kupiłem RBR-a za 800zł.

Nie pitooolcie.Jasno i wyraźnie.Co się nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Wstaw czajnik powiedzmy z 3-ma litrami wody i podgrzej go na gazie do temp. powiedzmy wrzenia, następnie postaw garnek o pojemności powiedzmy 9 litrów.

W jakim czasie zagrzejesz czajnik a w jakim ten garnek.

To też tak na mój chłopski rozum :)

 

Odnosząc się znanego powiedzenia, "na chłopski rozum" związanego z mądrością życiową i zdrowym rozsądkiem to odpowiem, że zdecydowanie szybciej zagotujesz czajnik niźli ten garnek.

 

Tylko zastanawiam się co to ma wspólnego z oszczędnością gazu gotując wodę, czy też oszczędnością opału w przypadku ogrzewania budynku.

 

 

Jeżeli muszę zagotować 9 litrów wody, to wydaje mi się, że ilość zużytego gazu będzie (prawie) taka sama w przypadku użycia garnka 9 litrowego, czy też trzech czajników o pojemności trzech litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o garnku 9 litrów i 3 czajnikach po 3 litry tylko jednym.

Czyli powiedzmy nawet na moim przykładzie stara instalacja o pojemności 370 litrów i obecnie po modernizacji około 130 litrów.

Dodatkowo spróbuj korzystać z czujnika pokojowego na zasadzie włącz/wyłącz przy jednej i drugiej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o garnku 9 litrów i 3 czajnikach po 3 litry tylko jednym.

Czyli powiedzmy nawet na moim przykładzie stara instalacja o pojemności 370 litrów i obecnie po modernizacji około 130 litrów.

Dodatkowo spróbuj korzystać z czujnika pokojowego na zasadzie włącz/wyłącz przy jednej i drugiej instalacji.

A generalnie instalacji nie ustawia się pod "dom"???dopasowuje do zapotrzebowania budynku [by jak najekonomiczniej było].Czyli inaczej nowa instalacje niż starą??Zwróć uwagę wiele osób o niskim spalaniu "ustawili" piecyk, potem dogrywali wszystko ,instalacje. Wtedy efektywnie i co ważne tanio.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o garnku 9 litrów i 3 czajnikach po 3 litry tylko jednym.

Czyli powiedzmy nawet na moim przykładzie stara instalacja o pojemności 370 litrów i obecnie po modernizacji około 130 litrów.

Dodatkowo spróbuj korzystać z czujnika pokojowego na zasadzie włącz/wyłącz przy jednej i drugiej instalacji.

 

Prosze o rozwinięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok, ty zaczynasz jak Arturek :)

Nie wszyscy mają nowe domy i do nich dopasowane instalacje a kupują kotły z podajnikiem.

Aha i ilu jest takich którzy to potrafią ?

Mnie czasem się udaje jakoś to zgrać ustawieniami żeby klient widział różnicę.

Ty próbowałeś kiedyś ujarzmić takie coś ?

Pisać każdy może jak to mówią a dopiero ma się fantazję jak Cię nikt nie widzi za kompem to i własne Ego rośnie jak się komuś uda dołożyć, nie ?

A jeszcze z innego konta, jak się pod kogoś podszywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Czyli powiedzmy nawet na moim przykładzie stara instalacja o pojemności 370 litrów i obecnie po modernizacji około 130 litrów.

W jednym i drugim przypadku ilość energii potrzebnej do ogrzania domu będzie identyczna.

Wychodzi brak podstawowej wiedzy na tematy związane z ogrzewaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...