Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Gość Arturo72
Na tym forum pod tym adresem :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda&p=5855835&viewfull=1#post5855835

 

cytat :"Osobiscie wiem o niej tyle co czytalem...na Szwedzkim forum...PC PC sama w sobie wystepuje pod roznymi nazwami, FOMA , Anslut, Invest

Przy 0*C COP 1,5 ... ponizej 0*C generalnie moc sporo spada... i wystepuja problemy z defrostem...

Przy -7*C w sloneczny suchy dzien ( niska wilgotnosc powietrza ) jest ponoc OK. Ciezko jej osiagnac >43C ponizej 0*C

Zdania sa podzielone... niektorzy zakladali ze bedzie chodzic 3 lata i sie im finanosowo zwroci... inni wymieniali na gwarancji

Sa Ci co kombinowali i ulepszali... na wlasna reke.

Za takie pieniadze moze i COP 1,3-1.5 kogos zadowoli... jak nie potrzeba powyzej 35C na zasilaniu a zimy nie zimne bardzo...to moze i ok.

Ma szybkie zlonczki... nie trzeba ponoc instalatora... mozna sobie samemu poradzic.

 

Nie wiem.. zalezy co kto potrzebuje... osobiscie spojrzal bym na dobra P/P... ale nie w kazdym domu sie sprawdzi."

Ktoś chyba nie kuma bazy...

Przecież napisałem,że po co czekać na chinole jak w Juli prawdziwy chinol z "prawdziwymi" chińskimi osiągami za parę zł ;)

Dla kaszpira to bez różnicy,bo to pompa i to pompa,to klimatyzator i to klimatyzator ;)

Ceny pomp renomowanych producentów rosną a u chinoli spadają,nic tylko brać bo klimatyzatory są po 800zł.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To wielki fachowcu powiedz mi czym różni się konstrukcyjnie pompa ciepła powietrzna od klimatyzatora typu SPLIT.

 

Jakbyś miał problemy to podpowiem - NICZYM.

Są jedynie różnice w doborze rodzajów użytych kompresorów , rodzaju gazu i itd , ale konstrukcja 100% taka sama , a nawet pompa ma prostszą bo część wewnętrzna jest prostsza ...

 

To czemu klima typu SPLIT kosztuje od 800zł a pompa ciepła od 8000zł ?

 

Bo to POMPA więc MUSI kosztować ;-)

 

Kolego mam propozycję na biznes dla Ciebie jeżeli PC to to samo co klima split za 2000 to proste - kupujesz 1000 klim split ( przy tej ilości dostajesz rabat np. do 1800 PLN) - wykładasz 1 800 000 . Dajesz naklejkę na obudowę PC i sprzedajesz 50% taniej niż według ciebie kosztuje PC (czyli 4000 PLN ) . Jesteś do przodu 2200 na sztuce czyli 2 200 000 PLN. Super interes - jak dasz wiarygodne zabezpieczenie to Ja w to wchodzę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Najlepszy doradco tego forum... Chcesz powiedzieć, że pompy ciepła nie będą tanieć i są to tak zaawansowane technicznie cacka, że będą nawet..... droższe.

Strach się bać.

Nic nie wiadomo,zwykła lodówka za kilka lat może kosztować 100zł a SBS za 200zł ;)

 

Swoją drogą nie wiem w czym upatrujecie problem z pseudo drogimi drogimi pompami ciepła.

Czy uważacie,że pompa ciepła jako bezobsługowe urządzenie grzewcze powinna być tańsza od prymitywnego kotła na ekogroszek z minionej epoki ?

Ktoś kto na etapie budowy decyduje się na pompę ciepła zapłaci za swój system grzewczy mniej niż gdyby instalował kotłownie z kotłem na ekogroszek.

Czy niektórzy nie mają kalkulatorów w domu ?

 

Jeśli ktoś nie do końca przemyślał swojej budowy i wpakował się w ekogroszek to chcąc wejść w pompę musi koszty na kocioł+komin+dodatkowe m2 wrzucić do strat i tyle.

Czy to będzie teraz czy za 5 lat,będzie to zawsze strata kasy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo twoją bazę zostaw w spokoju, odniosłem się tylko do tego co zaproponowałeś. Skoro użytkownicy opisują to w ten sposób co jest w powyższym poście (Przy -7*C w sloneczny suchy dzien ( niska wilgotnosc powietrza ) jest ponoc OK. Ciezko jej osiagnac >43C ponizej 0*C

Zdania sa podzielone... niektorzy zakladali ze bedzie chodzic 3 lata i sie im finanosowo zwroci... inni wymieniali na gwarancji

Sa Ci co kombinowali i ulepszali... na wlasna reke.

Za takie pieniadze moze i COP 1,3-1.5 kogos zadowoli... jak nie potrzeba powyzej 35C na zasilaniu a zimy nie zimne bardzo...to moze i ok.) to ja podziękował za taką propozycję. Nie dziwię się teraz dlaczego na wielu tematach na tym forum cię gonią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo twoją bazę zostaw w spokoju, odniosłem się tylko do tego co zaproponowałeś. Skoro użytkownicy opisują to w ten sposób co jest w powyższym poście (Przy -7*C w sloneczny suchy dzien ( niska wilgotnosc powietrza ) jest ponoc OK. Ciezko jej osiagnac >43C ponizej 0*C

Zdania sa podzielone... niektorzy zakladali ze bedzie chodzic 3 lata i sie im finanosowo zwroci... inni wymieniali na gwarancji

Sa Ci co kombinowali i ulepszali... na wlasna reke.

Za takie pieniadze moze i COP 1,3-1.5 kogos zadowoli... jak nie potrzeba powyzej 35C na zasilaniu a zimy nie zimne bardzo...to moze i ok.) to ja podziękował za taką propozycję. Nie dziwię się teraz dlaczego na wielu tematach na tym forum cię gonią :)

Dalej nie kumasz bazy.

Kaszpir chciał tani badziew chiński bo "drogie" renomowane pompy są za drogie a więc zaproponowałem mu pompy z linków.

Wiem co reprezentuje pompa z Juli bo czytałem tu na forum wrażenia użytkownika po zakupie tej pompy ale dla kaszpira jest wszystko jedno,byleby było tanie bo wszak klimatyzator kosztuje 800zł...

 

Czyżbyś był tak mało inteligentny,że trzeba Ci wyłożyć jak przedszkolakowi po literce ?

 

Za to z całą odpowiedzialnością polecam z własnego doświadczenia,sprawdzona w boju nie tylko u mnie (przykładowa aukcja z allegro)

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-seria-t-cap-9kw-najtaniej-i4021017637.html

To taka pompa,tylko z bajerami grzeje u mapa 190m2.

 

P.S.

Nie sprzedaje pomp,sąsiad także nie sprzedaje,nie mam kontaktu do nikogo kto sprzedaje te czy inne pompy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie kumasz bazy.

Kaszpir chciał tani badziew chiński bo "drogie" renomowane pompy są za drogie a więc zaproponowałem mu pompy z linków.

Wiem co reprezentuje pompa z Juli bo czytałem tu na forum wrażenia użytkownika po zakupie tej pompy ale dla kaszpira jest wszystko jedno,byleby było tanie bo wszak klimatyzator kosztuje 800zł...

 

Czyżbyś był tak mało inteligentny,że trzeba Ci wyłożyć jak przedszkolakowi po literce ?

Nie musisz, wystarczy to co zaproponowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, Jula nie ma pomp na stanie. Brak, zero.

Co do opisu tej pompy z innego forum, dotyczy to poprzedniej wersji pompy. Te od 2013 roku są poprawione i działają lepiej.

Sam chciałem ją kupić, niestety los zdecydował że jej nie mam. Na okresy przejściowe jest ok.

Po co więcej w nowych domach?

Na prawdziwą zimę czysty prąd, reszta pompa z Chin lub Juli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam propozycję na biznes dla Ciebie jeżeli PC to to samo co klima split za 2000 to proste - kupujesz 1000 klim split ( przy tej ilości dostajesz rabat np. do 1800 PLN) - wykładasz 1 800 000 . Dajesz naklejkę na obudowę PC i sprzedajesz 50% taniej niż według ciebie kosztuje PC (czyli 4000 PLN ) . Jesteś do przodu 2200 na sztuce czyli 2 200 000 PLN. Super interes - jak dasz wiarygodne zabezpieczenie to Ja w to wchodzę. ;)

 

No i jak Kaszpir007 wchodzisz w biznes czy nie ???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Nie sprzedaje pomp,sąsiad także nie sprzedaje,nie mam kontaktu do nikogo kto sprzedaje te czy inne pompy.

 

hmmm nie sprzedajesz?? nie masz kontaktu? tak, to dlaczego ciągle podsyłasz linki tego samego użytkownika z alegro??? juz któryś raz z rzędu widzę tego samego sprzedawce jak linkujesz PC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nie każdy lubi pracę palacza na etacie ( inni wolą nieco mniej obsługowe systemy ), ale jak myślisz dlaczego obok Ciebie w Krakowie wprowadzają rozwiązania mające wyeliminować palenie węglem ?? Takie widzimisię czy jednak są jakieś złe strony spalania tzw, ,,ekogroszku ''.

 

Są . Miedzy innymi deklaracje ilości zużycia gazu w umowie z sąsiadem ze wschodu.. Zużyjemy go czy nie zapłacić musimy za zadeklarowana ilość. A to na pewno jeden z powodów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum pod tym adresem :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda&p=5855835&viewfull=1#post5855835

 

cytat :"Osobiscie wiem o niej tyle co czytalem...na Szwedzkim forum...PC PC sama w sobie wystepuje pod roznymi nazwami, FOMA , Anslut, Invest

Przy 0*C COP 1,5 ... ponizej 0*C generalnie moc sporo spada... i wystepuja problemy z defrostem...

Przy -7*C w sloneczny suchy dzien ( niska wilgotnosc powietrza ) jest ponoc OK. Ciezko jej osiagnac >43C ponizej 0*C

Zdania sa podzielone... niektorzy zakladali ze bedzie chodzic 3 lata i sie im finanosowo zwroci... inni wymieniali na gwarancji

Sa Ci co kombinowali i ulepszali... na wlasna reke.

Za takie pieniadze moze i COP 1,3-1.5 kogos zadowoli... jak nie potrzeba powyzej 35C na zasilaniu a zimy nie zimne bardzo...to moze i ok.

Ma szybkie zlonczki... nie trzeba ponoc instalatora... mozna sobie samemu poradzic.

 

Nie wiem.. zalezy co kto potrzebuje... osobiscie spojrzal bym na dobra P/P... ale nie w kazdym domu sie sprawdzi."

 

hmmm nie sprzedajesz?? nie masz kontaktu? tak, to dlaczego ciągle podsyłasz linki tego samego użytkownika z alegro??? juz któryś raz z rzędu widzę tego samego sprzedawce jak linkujesz PC..

 

Może dlatego, że to najtańsza oferta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy lepszy z allegro po wklepaniu T-CAP do szukajki.

Dla dobrego samopoczucia masz następny,jeszcze taniej bo to zwykła 9kW:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-aquarea-9-kw-dom-110-150-m2-i4020048790.html

 

.

Kup sobie na zapas bo to bardzo niepewne źródło ciepła, hehe

Aż mnie trzęsie jak sobie pomyślę że w mrozy szlak to trafi.

Ja mam wszystko do tego prymitywa na węgiel po ręką.

Niedawno chłopakowi w Ogniwie kondek siadł po trzech latach, zadzwonił i za pół godziny dalej piecyk grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak Kaszpir007 wchodzisz w biznes czy nie ???:rolleyes:

 

Chłopie czy Ty czytasz co ja piszę ze ZROZUMIENIEM ????

 

Pisałem że konstrukcyjnie klimatyzator SPLIT = pompa ciepła ALE są między nimi RÓŻNICE.

 

W klimatyzatorze podstawą jest jego CHŁODZENIE a grzanie jest "dodatkiem". W pompie jest na odwrót , czyli optymalizacja pod grzanie , a chłodzenie "dodatkiem".

Klimy są naładowane innym gazem , bo nie ma potrzeby aby działały przy mrozach ...

 

Konstrukcyjnie są IDENTYCZNE. Ta sama zasada działania.

Ale różnią się zastosowanymi elementami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur a ty sie chłopie nie możesz wbić do pały ze ludzie jak będą chcieli to se pompę zamontują. Ja na samym początku myślałem o pompie i dałem sobie spokój. Musiałbym mieć dolne źródło w formie odwiertów. Nie widzę swojego domu w pompie woda-powietrze. Dlatego wstawiłem kocioł C.O. na wungiel i fajnie mi z tym. Ubieram się w czarne ciuchy , biorę dwa piwka, idę popatrzeć jak się tam na palniku sprawuje i mam fają chwilę dla siebie. Przy okazji wyniosę popiół i załaduję zasobnik do foll. I w pełni świadomie się na to zdecydowałem. Zabronisz mi? Chcesz inaczej proszę bardzo. Ja chcę tak. I nikogo na pompach nię będę przekonywał do węgla bo po co. Wy chcecie tak a inni inaczej i tyle. Musi być równowaga na świecie. Poza tym niezależnie od ilosci izolacji ogrzewanie węglem jest tańsze i nie podważaj tego. Nawet w budynku poniżej 40kW/m2/rok jakbyś wstawił kocioł na węgiel było by taniej. Problem w tym że te domki najczęściej mają 110m2 i dla takiego zapotrzebowania nie ma tak małych kociołków. Ale gdyby byłu i tak były by tańsze niż prąd. I koniec tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że jakbyś wiedział i widział,że taka powietrzna wyjdzie taniej w Twoim domu to wstawiłbyś powietrzną,która spokojnie sprawdziłaby się.

No ale nie wiedziałeś i nie widziałeś i wstawiłeś wungiel,zapewne znacznie lepszy od takiej pompy.

Pytanie od kogo na tym wątku miałbyś się dowiedzieć,że powietrzna byłaby ok skoro od razu zakładałeś,że nie będzie ok i od razu chciałeś wstawić RBR ?

I od tego jest forum.

 

Instalację mam przygotowaną pod pompę. Dajesz mi dziś pisemną gwarancję że zastosowanie pompy ciepłą wyjdzie mnie taniej na sezon niż palenie węglem i jestem w stanie jeszcze w tym roku ją wstawić. Piec mogę oddać ojcu do mojego starego domu. Jemu się przyda a jeszcze dofinansowałe łyknie. Prześlij szczegóły i nr konta gdzie mam zapłacić za tą pompę. Instalacja full podłogówka. Wywali się piec i sprzęgło hydrauliczne i pompę wstawiamy. Mówię poważnie. Tylko chcę pisemną gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam przy okazji zakup i montaż pompy czy innego strategicznego urządzenia poza obrębem zamieszkania.

Jeśli urządzenie wymagać będzie serwisu czy nagłych napraw to polecam zakup tegoż urządzenia jak najbliżej miejsca zamieszkania a nie gdzieś w Polsce kilkaset km od sprzedawcy i serwisanta.

Znowu pierdzielisz gościu.

Przykład ?

Z miesiąc temu zapierdzielał gościu do mnie po sterownik prawie 200lm który mu się ujarał, producenta miał chyba 12km od siebie.

Niestety okres martwy i mieli wolny weekend, serwis pewnie działa ale w godzinach pracy.

Mój telefon ciągle jest włączony, niektórzy mieli okazję się przekonać że tak jest.

I o czym Ty tu piszesz mistrzu ?

Chyba że o towarze wyprodukowanym w chinach.

Przeczytaj w opisie swojego cud urządzenia w jakim terminie producent zobowiązuje się usunięcia usterki ?

I jaki jest termin gdzie zachodzi potrzeba ściągnięcia części zamiennych z zagranicy ?

Myślisz że ktoś wyciągnie jakąś część z nowego urządzenia i da Arturkowi bo w dupę marznie ?

Nie, nie da !!!

Każe złożyć reklamację i cierpliwie czekać.

Kiedy jeszcze nie miałem takich rzeczy 5 lat temu zesrał mi się ster, obdzwoniłem wszystkie sklepy, hurtownie z kotłami w opolskim, części śląskiego i dolnośląskiego czy nie mają sterownika, choćby pożyczyć.

"Panie ja mam ale na nowym kotle, a jak przyjdzie ktoś kupić to co ja mu dam".

Miałem wtedy okazję pierwszy i myślę ostatni raz wypróbować możliwość palenia na ruszcie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...