Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Najpierw policz ile potrzebujesz energii do ogrzania i ile ta energia będzie kosztowała przy grzaniu ekogroszkiem.

Grzejący pompami z powodzeniem wykorzystują II taryfę gdzie przy cenie 0,33zł i COP2,5 cena 1kWh wychodzi ok.0,13kWh,tutaj rachunek jest prosty.

Porównaj sobie koszt energii jednego i drugiego źródła ciepła i masz odpowiedź.

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Dasz mi to na piśmie?? Ja nie chcę nic liczyć. Chcę jasno wiedzieć czy ogrzeję dom taniej pompą ciepła potwierdzone przez sprzedawcę pompy jako gwarancja. Jeżeli się nie sprawdzi spotkamy się w sądzie. Dla mnie to jest jasna i uczciwa oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok ale nie każdy lubi pracę palacza na etacie ( inni wolą nieco mniej obsługowe systemy )

Tak masz rację !!!

I jeśli nie lubi to niech sobie wstawi gaz, grzeje prądem czy pompką od roweru.

Nie chciałeś nie chcesz to podniecaj się tym co masz i nie spamuj.

Nie interesuje mnie czym grzejesz widocznie Ci to odpowiada to pisz tam gdzie znajdziesz wspólny język z tymi co wybrali to co Ty.

Chyba że przystałeś na ucznia forumowego "kaznodziei" Arturo ?

Radzę z dobrego serca, trzymaj się od niego z daleka bo zbzikujesz jak on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup jakiegokolwiek strategicznego urządzenia od sprzedawcy daleko oddalonego od miejsca potencjalnej naprawy czy potencjalnego serwisu.

A ja Ci powiem że potrafię spowodować to że szybciej "uzdrowię" kocioł mimo że go nie sprzedałem powiedzmy w Łodzi, a tam ktoś kupił bo było 100pln taniej i myślał że jak ma sprzedawcę pod ręką to będzie miał full wypas.

I co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę o producencie a o sprzedawcy.

.

Artur coraz większe bzdury zaczynasz pisać.

Kto udziela gwarancji na swój wyrób ?

Producent czy sprzedawca ?

Sprzedawca najwyżej daje Ci kartę gwarancyjną która jest dołączona do urządzenia przez producenta, czy ja jestem z księżyca czy Ty ?

Sprzedawca może tylko sprzedawać a niekoniecznie serwisować i co wtedy ?

W większości przypadków tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to,marketing i jedna wielka rodzina RBR ;)

Ja bym się nie zdecydował kupić np.kompa czy TV z allegro w Gdańsku,chociaż to zły przykład bo TV obejmuje chyba gwarancja producencka ale kotła gazowego z montażem na pewno nie brałbym z Warszawy.

Jak nie wiesz co napisać to zaczynasz pieprzyć o rodzinie RBR.

O gwarancji palancie Ci napisałem wyżej.

Na telewizor producencka a na Twoją pompkę to sprzedawca Ci dał gwarancję ?

Dał jak napisałem kartę gwarancyjną którą dostarczył producent z urządzeniem.

Pojmujesz to czy jest za trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, możesz to dać do sprzedawcy, to jego obowiązek żeby przyjąć reklamację ale czy Ty myślisz że on to naprawia ? (ja naprawiam) :)

Naprawia to serwis producenta, bądź producent gdzie odsyła to sprzedawca a producent rozlicza się z serwisem bo to producent udziela gwaracji na swój wyrób.

Nie pal głupa że nie wiesz jak to działa.

Artur mi nawet komin ceramiczny przywiózł kurier z Białegostoku, mało co kupuję blisko miejsca zamieszkania, przeważnie chleb i coś do chleba :)

Powiem Ci że wysyłam kotły na teren całego kraju i jakoś nie widać żeby mnie tu ktoś przeklinał a powiem Ci w tajemnicy że na swojej wichurze nawet śmieciucha nie sprzedałem :)

A tak zapytam, nówka pompka a już się sra ?

Co to będzie dalej, a producent w Malezji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę naciągasz kolego ten piec na eko zajmujący 2m2 ? Ok, a węgiel kupujesz 1x w tygodniu i przywozisz do domu czy jednak gdzieś trzymasz??

 

 

 

U mnie 2 palety euro ekogroszku wystarczają na rok, spokojnie mieszczą się pod ścianą w garażu.

 

Problem z kotłami węglowymi jest jakość powietrza wokół domu - wypoczynek w okolicy gdzie przeważają ,,ekogrochowcy" niezapomniane przeżycia.

 

To jest problem ze "śmieciuchami" a raczej z ich użytkownikami, którzy palą w nich śmieci - ale wiesz co - w kominku też można śmieciami palić.

 

U mnie i u sąsiadów dymu z kominów nie widać ani nie czuć w okolicy, za to mamy niedaleko sąsiada palącego w kominku jakieś śmieci i to jest dopiero syfiarz - na takich powinno być proste prawo - tysiak mandatu do budżetu straży miejskiej/leśnej/policji i problem by szybko zniknął.

 

Każdy znający ciut gruntowniej temat palenia węglem wie jaka jest różnica pomiędzy spalinami z kotła zasypowego przy paleniu od dołu a tym samym przy paleniu od góry oraz kotłem z podajnikiem.

 

To tak jakbyś porównywał spaliny ze starego Kamaza z nowoczesnym dieslem z Euro 5 mówiąc, że straszliwie kopcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nie każdy lubi pracę palacza na etacie ( inni wolą nieco mniej obsługowe systemy ), ale jak myślisz dlaczego obok Ciebie w Krakowie wprowadzają rozwiązania mające wyeliminować palenie węglem ?? Takie widzimisię czy jednak są jakieś złe strony spalania tzw, ,,ekogroszku ''.

 

Ja myślę, że zakaz chcieli wprowadzić ignoranci, którzy znają się na temacie jak "świnie na gwiazdach" i dlatego pewnie nie przeszedł, bo to co spłodzili było równie mądre jak głębia ich znajomości tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie wiem w czym upatrujecie problem z pseudo drogimi drogimi pompami ciepła.

Czy uważacie,że pompa ciepła jako bezobsługowe urządzenie grzewcze powinna być tańsza od prymitywnego kotła na ekogroszek z minionej epoki ?

Ktoś kto na etapie budowy decyduje się na pompę ciepła zapłaci za swój system grzewczy mniej niż gdyby instalował kotłownie z kotłem na ekogroszek.

Czy niektórzy nie mają kalkulatorów w domu ?.

 

Taki bełkot marketingowy to możesz gimbazie zapodawać a nie np. hadlowcowi z kilkunastoletnim doświadczeniem, który nie takie "bajery" zna i wie jak niektórzy naciągają ludzi robiąc marże po 800 %

 

Przykład - zobacz ile 10 lat temu kosztowały rekuperatory a za ile można kupić je dzisiaj [nawet bardzo podobne modele] - podobnie będzie z PC, które są jeszcze niewspółmiernie drogie w porównaniu z ich kosztem produkcji, podobny przykład np. ze świetlówkami energooszczędnymi [notabene czekam na urealnienie cen żarówek led-owych bo też są jeszcze bardzo drogie].

 

Tak - pompa ciepła powinna być tańsza od kotła na ekogroszek bo jest tańsza w produkcji w Chinach - i nie jest istotne czy jest od niego lepsza czy gorsza.

 

Kotłów nie sprowadza się jeszcze z Chin bo to nie opłacalne - spory koszt materiału i produkcji, a marża średnia, natomiast wszelkie "cuda techniki" tanie w produkcji a drogie w sprzedaży jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie kumasz bazy.

Kaszpir chciał tani badziew chiński bo "drogie" renomowane pompy są za drogie a więc zaproponowałem mu pompy z linków.

Wiem co reprezentuje pompa z Juli bo czytałem tu na forum wrażenia użytkownika po zakupie tej pompy ale dla kaszpira jest wszystko jedno,byleby było tanie bo wszak klimatyzator kosztuje 800zł...

 

Drogie "renomowane" przez grupę sprzedawców i kilku pożytecznych idiotów [ którzy "nażarli się własnej propagandy" i wierzą w nią bezkrytycznie jak w jakąś religię ] chińskie pompy są za drogie bo ktoś ma na nich bardzo dużą marżę - pewnie nie Ty ani Twoi koledzy sprzedawcy nie dopuszczacie myśli, że ktoś Was wykorzystuje używając jako tanich pośredników, końcowych sprzedawców.

 

Gdybyś dowiedział się jaki jest naprawdę koszt wyprodukowania tej z Juli i tej "renomowanej" to z pewnością "kopara by Ci opadła" [uprzedzam, że go nie znam, lecz wiem co nieco o innych produktach podobnie "renomowanych"].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci dać na piśmie ?

Cenę kWh w Tauron znasz,musisz poznać ile dom potrzebuje energii do ogrzania,musisz wiedzieć ile ta energia będzie kosztowała podczas grzania ekogroszkiem wtedy możesz się odzywać i porównywać.

Po własnym doświadczeniu z tego sezonu,znając zapotrzebowanie domu na energię stwierdzam,że COP pompy jest bliżej 3 niż 2,5 ale przyjmij 2,5 czyli przy cenie 1kWh na poziomie 0,34zł cena energii wytworzona przez pompę będzie na poziomie ok.0,13zł

Teraz odpowiedz ile będzie wynosiła cena energii wytworzona przez ekogroszek.

Z forum wiem,że mieści się w przedziale 0,15-0,2zł a Ty musisz obliczyć ile dokładnie.

 

Guzik wiesz o COP własnej PPC bo nie masz ciepłomierza i wydaje Ci się, że ma COP 3 - a może ma 1,2,8,15 - skąd to wiesz ?

 

Dlatego właśnie nie dasz tego na piśmie :p

 

Zanim coś z taką pewnością ogłosisz sprawdź czy nie robisz za pożytecznego idiotę cytującego foldery producenta - inaczej twoje "najlepsze doradzanie na forum" jest nawet pomimo szczerych chęci mało wiarygodne.

 

Wiesz co wyszło ze sprawdzenia przeze mnie PPC Hewalex ? - COP na poziomie 2,5-2,7 pomimo zapewnień producenta o 3,2-4 [przy temperaturach w których je mierzyłem] - załóż więc nareszcie ciepłomierz i sprawdź ile tak naprawdę jest warta Twoja PPC bo na razie porównujesz rzeczywiste koszty użytkowania kotła na ekogroszek z katalogowymi danymi PPC [które zostały osiągnięte w laboratorium a nie w warunkach rzeczywistych].

 

Wiesz jak łatwo można "wydrukować" wyniki z labo dla PPC, klimatyzatora czy rekuperatora ?

 

Jak nie wiesz to się domyśl bo nie zamierzam tego Ci napisać, żebyś potem błyszczał nie swoimi pomysłami niczym światłem odbitym i udawał "najzajebistszego doradcę na tym forum" ;)

 

Póki co może porównuj katalogowe wartości obu tj. np. sprawność kotła 88% niezależnie od warunków [w zakresie katalogowej regulacji mocy] do COP katalogowych PPC przy danych temp. we i wy [choć obawiam się, że znacznie przerośnie to Twoje możliwości pamiętając jakie głupoty sprzeczne z prawami fizyki jeszcze niedawno wypisywałeś zanim Cię nie naprostowano].

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpowiedzieć jednym postem :)

Guzik mnie obchodzi ile kosztuje wyprodukowanie Alfy,niech kosztuje i 20tys.zł ale przecież nie będę czekał na chińska Alfę za 10tys.zł, koszt wytworzenia Opla Astry w gliwickim zakładzie to 30tys.zł a w salonie stoi po 70tys.zł i kupujący jakoś tragedii z tego nie robią.

Co do COP,mój dom wg wyliczeń powinien zużyć na ogrzewanie w sezonie 5000kWh przy COP1 a zuzyje z dużą pewnością ok.1800kWh czyli biorąc pod uwagę mostki termiczne jakie wylapalem COP wychodzi ok.3 no chyba,że wybudowalem dom znacznie bardziej energoodzczedny niż zakladalem to wtedy COP będzie 2 a jak wyszedł pasywny to grzeje z COP1 :)

Mając takie zużycie mogę specjalnie dla Ciebie grzac nawet z COP1,bo mnie copy czy sropy mało interesują :)

 

Gdyby ten Opel z Gliwic miał silnik elektryczny i kosztował w salonie 200 k jako "nowość" to dałbyś tyle czy kupił za 50 k np. Fiata na brudzącą i śmierdzącą benzynę - a może byś zachwalał wtedy chińskie podróbki tego "Opla" po jedyne 100 k od sztuki ?

 

Jednak doradzając innym przyjmujesz konkretne COP-y - na jakiej podstawie ?

 

Skąd wiesz czy ogrzanie danego domu będzie tańsze/droższe [i o ile] skoro Cię "cop-y mało interesują" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER masz może podłączony ciepłomierz do kotła?

W tabelach podajesz sprawność na poziomie 65%, możesz to potwierdzić dla takiej pogody jak obecnie i poprzednich tygodni?

 

Dla swoich wyliczeń przyjmuję sprawność całoroczną na poziomie 60%. dla kotłów z podajnikiem.

 

Tak mam i ostatnio jest to około 70%, a gdy był mróz przez całą dobę dochodziło do 80%.

 

Dobrze przyjmujesz bo sam się przekonałem, że niełatwo w typowym kotle przekroczyć 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie poszukiwania i montażu pompy ciepła.

Rozważałem zarówno powietrzną jak i gruntową.

Wybrałem gruntową.

A co do bardzo długiej polemiki na temat serwisu pomp ciepła czy kotła czy innego urządzenia to sprawa rozbija się do serwisu producenta.

Serwis może działać poprzez firmy zewnętrzne lub swoich pracowników.

Z tego co się orientowałem to takie firmy jak panasonic, atlantic, mitsubishi electric itp nie ma sieci serwisowej tylko firmy brane z przypadku z danego rejonu bez magazynu części itp.

Porządne duże firmy tj. Vaillant, Viessmann, Buderus, Junkers itp mają rozbudowaną sieć serwisantów którzy zajmują się naprawami, serwisem, przeglądami itp.

Jest info linie serwisowa dzwonię zgłaszam i oczekuje na przyjazd serwisu.

A firmy które mają 4 - 5 handlowców na kraj plus kogoś od faktur, kogoś od zarządzania i 1-2 doradców technicznych i liczą tylko na sprzedaż i kasę powinny być traktowne jak meeting z chin jako wielkie GÓWNO.

W zeszłym roku na allegro jeden instalator sprzedawałą pompę ciepła daikina - komplet za 6500zł około 6 kW.

Kilka tygodni wcześniej z montażem była za 24000zł.

Zadzwoniłem do niego dopytać się dlaczego tak tanio powiedział wprost "czyszczenie magazynu".

Pompa za 1/4 ceny i jak znam życie daikin polska na tym jeszcze coś zarabia.

Więc jak to jest z tym że produkt kupiony w malezji, chinach itp. w Polsce kosztuje 400 - 500% więcej i nie ma pożądnego wsparcia technicznego?

Edytowane przez szukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku na allegro jeden instalator sprzedawałą pompę ciepła daikina - komplet za 6500zł około 6 kW.

Kilka tygodni wcześniej z montażem była za 24000zł.

Zadzwoniłem do niego dopytać się dlaczego tak tanio powiedział wprost "czyszczenie magazynu".

Pompa za 1/4 ceny i jak znam życie daikin polska na tym jeszcze coś zarabia.

Więc jak to jest z tym że produkt kupiony w malezji, chinach itp. w Polsce kosztuje 400 - 500% więcej i nie ma pożądnego wsparcia technicznego?

 

Wpisuje się w to o czym napisałem ciut wcześniej - ciekawe co na to "najlepszy doradca na tym forum" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...