Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie 2 palety euro ekogroszku wystarczają na rok, spokojnie mieszczą się pod ścianą w garażu.

 

 

 

To jest problem ze "śmieciuchami" a raczej z ich użytkownikami, którzy palą w nich śmieci - ale wiesz co - w kominku też można śmieciami palić.

 

U mnie i u sąsiadów dymu z kominów nie widać ani nie czuć w okolicy, za to mamy niedaleko sąsiada palącego w kominku jakieś śmieci i to jest dopiero syfiarz - na takich powinno być proste prawo - tysiak mandatu do budżetu straży miejskiej/leśnej/policji i problem by szybko zniknął.

 

Każdy znający ciut gruntowniej temat palenia węglem wie jaka jest różnica pomiędzy spalinami z kotła zasypowego przy paleniu od dołu a tym samym przy paleniu od góry oraz kotłem z podajnikiem.

 

To tak jakbyś porównywał spaliny ze starego Kamaza z nowoczesnym dieslem z Euro 5 mówiąc, że straszliwie kopcą.

 

Chyba nieco inaczej to wygląda w tym punkcie jeżeli chodzi o zasypowce. I w dolnym i w górnym spalaniu można spalić tak samo efektywnie. W piecach górnych jest taki problem ze ludzie nie wiedzą że je mają i palą w nich od dołu (98% ludzi). Dolne są najczęściej źle zaprojektowane i wymagają przeróbek ale mozna w nich palic tak samo czysto jak w górnych. Pozostają jeszcze uniwersalne górno-dolne w których nie da sie dobrze palic. WYmagają przeróbki na górny bądź na dolny :) - włąśnie taki stał w mojej kotłowni. Teraz jest tak przerobiony że mam dolniaka który pali całkiem czysto z dużą sprawnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieco inaczej to wygląda w tym punkcie jeżeli chodzi o zasypowce. I w dolnym i w górnym spalaniu można spalić tak samo efektywnie. W piecach górnych jest taki problem ze ludzie nie wiedzą że je mają i palą w nich od dołu (98% ludzi). Dolne są najczęściej źle zaprojektowane i wymagają przeróbek ale mozna w nich palic tak samo czysto jak w górnych. Pozostają jeszcze uniwersalne górno-dolne w których nie da sie dobrze palic. WYmagają przeróbki na górny bądź na dolny :) - włąśnie taki stał w mojej kotłowni. Teraz jest tak przerobiony że mam dolniaka który pali całkiem czysto z dużą sprawnością

 

 

Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Czy jest aż tak kosmiczna to nie wiem.

Policz przekładnia z silnikiem,flansza,prowadnica,ślimak,dodatkowe drzwiczki bez kurzu no i wygoda :)

 

Frajerska kasa,tak jak za ten kocioł i cudowny sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ładnie. Niestety u mnie wymiennik non stop czarny, osmolony - pewnie wskutek odstawiania kotła i dymienia z niedopalonego węgla.:(

W trakcie spalania nie mam dymu z komina.

 

Sadza w RBR ???

 

smoła ???

 

Przecież to nie możliwe

 

gdyż :

 

1) ten kocioł nie produkuje takich rzeczy - w OEP ta to tak ale nie tu

2)pewnie masz mokry węgiel - wiesz nawet jam masz suchy to pewnie Ci się tylko tak wydaje

3)pewnie jesteś kiepskim palaczem - tryb automat

4) a co mnie to obchodzi ja tu tylko sprzedaje i nie psuć mi klienteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wygląda bardzo ładnie. Niestety u mnie wymiennik non stop czarny, osmolony - pewnie wskutek odstawiania kotła i dymienia z niedopalonego węgla.:(

W trakcie spalania nie mam dymu z komina.

Marek,myślisz że mój się nie odstawia?:)Jest tylko jedno ale,nie dymi bo dostaje kontrolowany lub nie (jak potrzebuję) przedmuch....Napisz do boleckiego,niech podeśle Ci ster na testy.Nic to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie reklamuje Boleckiego,nikogo nie reklamuję.Mam co chciałem,komfort praktycznie bez obsługi dwustana+algorytm (taki dwustanowy automat) -z możliwością ingerencji w algorytm,a właściwie aż trzy jego parametry-a gdybym bardzo chciał się pobawić-mam 100% dwustan+przedmuchy (kontrolowana moc) oraz tło...

 

Siemka .Nowy nick? hehehe.. Ty jesteś jak Najman ciągle wracasz , do obrzygania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Siemka .Nowy nick? hehehe.. Ty jesteś jak Najman ciągle wracasz , do obrzygania...

Obrzygam Twój wymiennik jak tylko wrzucisz fotkę...Konto skasowałem przed zrzuceniem ceramiki.To co pokazuje teraz jest do zobaczenia teraz.Ciebie nie widzi nikt,paplasz przez fora jak najmądrzejszy.Pokaż co masz.

Ma ktoś odwagę wkleić fotki wymiennika?Właśnie w taki czas?Karoka,minertu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Novy, Novy.

Żeby dojść do tego zajęło Ci to cały sezon, powiem przez Twoją głupotę bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Ja mam tak cały czas tylko dużo grubiej tego pyłu, góra to chyba z 1,5 miecha nie czyszczona, musiałbym swoich fachowców zapytać.

Każę specjalnie nie czyścić żeby spaliny tak po oczach niektórych nie kłuły :)

Cieszę się że znalazłeś to co chciałeś i oby to starczyło Ci trochę na dłużej jak zwykle.

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Miesięczna euforia sterem SPP...potem zacznie się..Szkoda Boleckiego,miejmy nadzieje ze nie kupisz kociołków Jareckiego..A do zdjęć...jak się będziesz upierał to mam z Oep :) .Kolejna sprawa macie z ta sadzą . :) .Jeśli mało piecyk pali,czyt.. tanio to i sadzy może być troszkę :)

 

Fotki poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Kolega zbigmaz na forum ES skamle o soft ala VERB.

A Co ci potrzeba butny amigos?Nigdy nie zapiałeś,zawsze pasował Ci każdy ES-owy...

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zbigmaz na forum ES skamle o soft ala VERB.

A Co ci potrzeba butny amigos?Nigdy nie zapiałeś,zawsze pasował Ci każdy ES-owy...

Skamleć to ty skamlesz a ja jestem ciekawy nowego sterowania. Jak wszystko co nowe zawsze ciekawi a że napisałem że jestem cienki w klocki programowania to znaczy że chciałbym to spróbować.

Skamlanie to ty masz opanowane, poczekamy zobaczymy jak długo będzie ci się to podobało i kiedy zacznie się korespondencja z VERB`em.

Pożyjemy, zobaczymy.

Ja na razie na nic się nie uskarżam, u mnie jest wszystko OK :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrzygam Twój wymiennik jak tylko wrzucisz fotkę...Konto skasowałem przed zrzuceniem ceramiki.To co pokazuje teraz jest do zobaczenia teraz.Ciebie nie widzi nikt,paplasz przez fora jak najmądrzejszy.Pokaż co masz.

Ma ktoś odwagę wkleić fotki wymiennika?Właśnie w taki czas?Karoka,minertu?

 

A to jak się ceramikę tłucze młotkiem, to trzeba konto kasować na forum? Po co prowokujesz fotkami? Wrzuć jakieś wyniki z badan...Wybacz stary, ale nie będę się licytował na zdjęcia z kimś kto kupuje a później rozbija młotkiem, albo kupuje o 3 razy przewymiarowany kocioł i narzeka ze ma w nim sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co bijecie pianę. Ja jestem ciekawy zastosowania w RBR innego sterownika, bo ten który posiadam (na tą chwilę nierozwojowy i odstawiony do lamusa przez ES) owszem posiada bardzo dużo wodotrysków, ale sporo mu brakuje do osiągnięcia bardzo dobrego spalania groszku na małej mocy.

Kolega potrafi dobrze spalać opał i jego opinia oraz testy są dla mnie bardzo cenne i użyteczne.

Być może w nowym sezonie grzewczym zrezygnuję z super sterownika ES na coś innego, z lepszym algorytmem spalania, choć uboższego w wodotryski.

Komorę spalania mam czarną i wymiennik także nieciekawy, ale pewnie nie umiem palić, lub opał mokry lub ciąg za duży albo za mały, może wiatrak źle ustawiony lub................... . A może sterownik nie potrafi prawidłowo spalić paliwa na małej mocy. :confused:

 

Pozdrawiam.

 

Jak zmienisz sterownik to pewnie stracisz gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chcesz kupić RBR to się zastanów to nie jest tak jak w folderze

Powinieneś dopisać też Defro i dopisek że jak jesteś takim matołem jak ja to nie kupuj pieca na węgiel.

Ty obsrywałeś go zanim kupiłeś także nie dziwię się że to samo robisz teraz.

Napiszesz wszystko bo każdy dzieciak może siąść przed laptopem i pisać bzdury.

Kalio możesz sobie bazgrać różne pierdoły, mi forum nie jest do niczego już potrzebne, jedynie jeszcze kontakt ze starymi kupującymi ale i tak jak coś trzeba to dzwonię.

Jeden tylko się obraził i nie chce ze mną gadać, zmienia często nicki ale jestem tu za długo żeby po dwóch postach nie zauważyć kto to jest.

Jego sprawa jeśli uważa że wyrządziłem mu jakąś krzywdę.

Służbowo to służbowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...