Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Spoko,ale nie sądzisz,że w dobie aut,które samodzielnie parkują ogrzewanie nowego domu zbożem,łajnem krowim czy innymi dziwnymi sprawami jest trochę dziwne ?

To ta Twoja pompka jest na krowie łajno ?

Myślałem że na czysty prud z brudnego wungla :)

Co prawda nie jestem taki bamber jak Twój wuj ale za dotację zmieniłem piec na eko groszek, taki bardziej na czasie, hehe

Aaa, Ty nie jesteś już nawet dziwny tylko coraz bardziej żałosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spoko,ale nie sądzisz,że w dobie aut,które samodzielnie parkują ogrzewanie nowego domu zbożem,łajnem krowim czy innymi dziwnymi sprawami jest trochę dziwne ?

Mieszkałeś kiedyś w domu/mieszkaniu,gdzie nie trzeba dodawać do pieca ?

Sądzę,że nie ;)

Mieszkałem i mieszkam teraz w UK. U mnie grzeje się gazem, ale jak wrócę do PL to wątpię, że będzie mnie stać na bezobsługowe CO, więc ekogroszek jak dla mnie jest bardzo fajną sprawą. Do tej pory zapychałem co trochę do śmieciucha. Z drugiej strony to i dobrze raz na jakiś czas do kotłowni dla sportu się przejść. Wolałbym mieć więcej wolnego czasu na rower, ale jak go nie ma, to chociaż parę worków od czasu do czasu przerzucę.

Jak wygram w totka to... wykończę chatkę i... RBR pozostanie na swoim miejscu :). Nie będę go wyrzucał, bo od czasu do czasu mogę sobie przy lusterku piwko wypić:p

 

A mój dom nowy nie jest, więc wungiel do niego pasuje.

 

Co do tego "dodawania" do pieca to zapomniałeś o czymś. Sam też do pompki musisz dodać. Chyba rachunki za prąd same się nie płacą - tylko teraz w dobie Internetu robisz to w 30 sekund, a nie 15 minut jak ja ładując zasobnik, czyszcząc kocioł, wynosząc popiół popijając piwkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,ale nie sądzisz,że w dobie aut,które samodzielnie parkują ogrzewanie nowego domu zbożem,łajnem krowim czy innymi dziwnymi sprawami jest trochę dziwne ?

Mieszkałeś kiedyś w domu/mieszkaniu,gdzie nie trzeba dodawać do pieca ?

Sądzę,że nie ;)

 

P.S.

Wujas,radny gminy we wsi pod Szczecinem dostał dofinansowanie do oczyszczalni ścieków no i zamontował sobie oczyszczalnie biologiczną na środku ogrodu bo to "nowość" i musiał zabłysnąć ;)

Oczywiście darłem z niego łacha,bo to człowiek "obyty",rolnik ze 150ha pola,który za roczną dotację z UE kupił sobie nowego VW transportera...

 

Myślę że Wuj Ci "podziękuje" za publiczne "darcie łacha" na łamach muratora ... ilu radnych ma 150ha pola pod Szczecinem ?

 

ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To ta Twoja pompka jest na krowie łajno ?

Myślałem że na czysty prud z brudnego wungla :)

Co prawda nie jestem taki bamber jak Twój wuj ale za dotację zmieniłem piec na eko groszek, taki bardziej na czasie, hehe

Aaa, Ty nie jesteś już nawet dziwny tylko coraz bardziej żałosny.

Sądzę,że wytwarzając prąd do kotła wrzucają co im popadnie :)

Wujas ma śmieciucha i grzeje czym popadnie,nawet szmatami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Myślę że Wuj Ci "podziękuje" za publiczne "darcie łacha" na łamach muratora ... ilu radnych ma 150ha pola pod Szczecinem ?

ehh...

Sądzę,że sporo radnych z tamtych okolic ma ładnych kilka ha.

W tej wiosce mam jeszcze jednego wuja z 80ha ale nie jest radnym,ale on ma jeszcze szambo i śmieciucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mieszkałem i mieszkam teraz w UK. U mnie grzeje się gazem, ale jak wrócę do PL to wątpię, że będzie mnie stać na bezobsługowe CO, więc ekogroszek jak dla mnie jest bardzo fajną sprawą.

17tys.zł to chyba ok.3,5tys funtów.

Dwa miechy u angoli i masz bezobsługowe ogrzewanie a sądzę,że jesteś tam znacznie dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Widać ze na pompkach dalej nudno i nic się nie dzieje więc szkodnik bandyta znów tu wtargnął. Ja mam nową chatkę palę wunglem i nigdy nie przestanę chyba ze zabraknie lub zabronią (ale to jest zmowa - mam twarde dowody)

Ludzie budujący hotel za 1mln.zł inaczej patrzą na życie...

300m2 budują szczęśliwcy z rankingu tygodnika Wprost ale oni chyba nie mają dylematów czym grzać najtaniej ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17tys.zł to chyba ok.3,5tys funtów.

Dwa miechy u angoli i masz bezobsługowe ogrzewanie a sądzę,że jesteś tam znacznie dłużej :)

Jak to fajnie wszyscy liczą. Zapraszam do mnie i zobaczysz sobie jak tutaj chlebek smakuje (dachu nad głową nie dostaniesz, bo nie będę miał gdzie Cię upchać). O mojej sytuacji już nie powiem.

Ciekawe ile musiałbym kaski dać na grzanie domu Twoją pompką? Koszt inwestycji jest jednorazowy, ale potem miesięczne opłaty ładnie by mnie zjadły. Groszek niemało mnie kosztuje przy grzaniu zaledwie 110m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Powiem i to nie tylko Tobie ale wszystkim że w obecnych czasach nigdy po tym czego już doświadczyłem nie zdecydowałbym się na kredyt 20 czy 30 lat.

Młodość co prawda rządzi się swoimi prawami ale powiem że to zgubne rozumowanie.

Widzisz karoka,tutaj wyszła Twoja "szczerość sprzedawcy" ;)

Ja zawsze piszę to co myślę a Ty tylko co pasuje pod biznes ;)

djhiq będzie zawiedziony Twoim postem bo on ma do budowy 330m2*3000zł=1mln.zł do wydania.

Sądzisz,że nie brał kredytu i za dom na który wyda 1mln.zł w gotówce chce grzać jak najtaniej czyli wunglem ?

Ja przynajmniej wybudowałem dom na jaki mnie stać ale inni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A teraz coś do Arturo72

Zanim wysłałem posta, to co nieco napisałeś, więc teraz odniosę się do Twojej wypowiedzi. Napisałeś coś mądrego - dla Twojego domu koszt ogrzewania PC wyszedł taki, a nie inny. Każdy dom jest inny, a ja jak już napisałem nie mam nowego domu.

No i tu kazanie się kończy :)

Nie znam się na starych domach,to domena sprzedawców kotłów bo tylko w starych domach wungiel się nada bo w nowych nie ma racji bytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś myślał tak jak ja o tych co mają starsze domki, o tych co nie mają innego wyjścia i możliwości pewnie Twoja firma by jeszcze istniała a tak to widzisz, jak się szybko zaczęło tak i się szybko skończyło niestety.

Nie można myśleć tylko po swojemu.

Nie mogłeś tego pojąć to skończyło się jak się skończyło.

Artur, to jeszcze nie ten czas i nie w tym kraju się urodziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Gdybyś myślał tak jak ja o tych co mają starsze domki, o tych co nie mają innego wyjścia i możliwości pewnie Twoja firma by jeszcze istniała a tak to widzisz, jak się szybko zaczęło tak i się szybko skończyło niestety.

Nie można myśleć tylko po swojemu.

Nie mogłeś tego pojąć to skończyło się jak się skończyło.

Artur, to jeszcze nie ten czas i nie w tym kraju się urodziłeś.

Bzdury opowiadasz,starymi domami się nie interesuje bo to pakowanie się w kłopoty i większe koszty,większe niż postawienie nowego domu i nawet się tego nie tykam bo to g..o i śmierdzi ;)

Przed kupnem działki zastanawiałem się nad kupnem starego domu do remontu.

Stwierdziłem,że to bezsens bo stary będzie zawsze stary łącznie z majątkiem za ogrzewanie a nie interesowało mnie wogóle wachlowanie łopatą do kotła bo przyzwyczajony byłem od zawsze do ciepła bez rozpalanego ognia a koszt remontu wyniesie więcej niż budowa nowego.

I się nie pomyliłem.Stare domy były w cenach 150-250tys.zł a za 300tys.zł wybudowałem swój nowy,który za ogrzewanie pobiera mniej niż moje dotychczasowe mieszkanie 52m2.

 

Podstawa to własny rozum i dobry kalkulator a nie opinie znajomych,rodziny,sąsiadów,sprzedawców itp :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opowiadasz,starymi domami się nie interesuje bo to pakowanie się w kłopoty

To po co się tu produkujesz ?

Ja myślę o wszystkich w przeciwieństwie do Ciebie.

Mówiłem Ci już dawno temu o tym ale Ty robisz sobie prywatne wycieczki w moja stronę, nic poza tym nie wnosząc do tematu o kotle na węgiel którego się tak brzydzisz a zarazem tak chętnie w nim spamujesz nadal.

Gdybyś nie był takim samolubem i myślał też o innych nie wyzywając ich od zacofańców, brudasów, neandertalczyków to pewnie Twoja firma nie padła by po kilku misiącach działalności.

Jak sobie pościeliłeś tak musisz teraz spać na tym Madejowym łożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt tego debila nie podpieprzy do redakcji za notoryczne spamowanie na wątku ?

Chyba ja to w końcu zrobię zanim kadencja mi się skończy :)

Może wie ktoś jak do psycholi można kogoś anonimowo ?

A może leczy się już uzależnienia od internetu ?

 

Redakcja ostatnio nadała mu tytuł najlepszego doradcy - pewnie przed tym czytali jak "doradza" między innymi tutaj, więc czy jest sens pisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyście wiedzieli jak wyglądał proces zdobywania tego tytułu to byście się dziwić przestali.

dostał tytuł na podstawie kilku głosów. dlatego tylko że redakcji nie chciało się wpiąć sondy do wszystkich działów tak by była widoczna. wiedzieli więc o niej nieliczni i nieliczni oddali głosy. ot taka demokracja dla wybranych. jak napisałem pytanie dlaczego nie podepną dostałem odpowiedz że nie trzeba bo się pocztą pantoflową rozejdzie

 

zatem arturek jest doradcą pantoflowym:lol2::lol2::lol2:

 

Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się,piórka miałem od początku istnienia na forum.

Zawsze pisałem i piszę co myślę.

To pisz tam gdzie masz coś do napisania.

Co Ty wiesz o kotłach węglowych ?

Pisać głupoty żeby tylko pisać każdy cymbał potrafi a taki tytuł powinien do czegoś zobowiązywać.

Jak zobaczą ten spam to nie tylko że Ci odbiorą to jeszcze do pierdla pójdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...