Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

To dlatego tak w pióra obrósł :)

Gdzie ta ankieta była przeprowadzona ?

Pewnie znowu nowych nicków mu przybyło, hehe

Powinien to być tytuł:

NAJWIĘKSZY SPAMER NA FORUM MURATORDOM :)

 

O, i taką bym podpisał bez wahania :)

 

Może założymy wątek z wyborami na największego spamera i zobaczymy kto ile głosów zbierze a potem zwycięzcę polecimy redakcji do "uhonorowania" tytułem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego nikt tego debila nie podpieprzy do redakcji za notoryczne spamowanie na wątku ?

Chyba ja to w końcu zrobię zanim kadencja mi się skończy :)

Może wie ktoś jak do psycholi można kogoś anonimowo ?

A może leczy się już uzależnienia od internetu ?

 

On pisze, bo głównie Ty mu odpisujesz i mamy taki ping-pong o niczym. Zupełne NIC.

Może po prostu pokażesz swoją wyższość i jako mądrzejszy głupiemu odpuścisz, co?

Będzie z pożytkiem dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Nie chodzi o to kto i co jest cacy.Pewne "zagrywki" są nie w porządku,ot co.

Dobrze skojarzyłeś fakty.Jeśli ktoś pokazuje wszystkim swój ster i pisze,patrzcie jak mało spalam,musi się liczyć z tym, że ktoś to dla zabawy sprawdzi.I tak się stało.Zrobił to kolega w84u.Dlaczego? Nie wiem.Może dlatego,że jak wielu i on się śmiał z wypisywanych bzdur o małym spalaniu tego sterownika.Efekt był taki ,że ster "zgasł".Wymówki,że ktoś inny sypał opał i zapomniał wyzerować licznika itd..były śmieszne.

Kolega wuwok zrobił podobnie.Zaciekawił się,zadrwił,wyliczył.Ot i cały problem.Kłamstwo ma krótkie nogi.

Co do reszty twej wypowiedzi,wybacz.jak przestaniesz pojawiać się wraz ze swoimi "kumplami od sterownika" to jeśli sobie tego" zażyczysz" możemy wymienić zdania.Kiedyś się to udawało.teraz wygląda to na "fanatyzm',chyba że masz działkę od sprzedaży tego stera.

I jeszcze jedno.Co Cię tak wciąż dziwi,że ktoś zmienił zdanie bo trafił na lepszy produkt,co?Co w tym dziwnego?Nie za bardzo rozumiem.

A co do pisania peanów na temat sterownika w którego byłem w posiadaniu,zawsze pisałem że to dobry sterownik z dużymi możliwościami,tyle że zawsze pisałem że sposób jego pracy pozostawia wiele do życzenia.Nie powiesz mi chyba,że nie pamiętasz moich wpisów a propos niepoprawnego podawania paliwa w sposobie spalania grupowego i całej tej "wojenki" po której udostępniono soft ze zmianami dotyczącymi podawania właśnie.

Kilka lat wstecz,na forum ES-został obalony tez mit "super" automatu.

Używaj czego chcesz do palenia w kotle,ale pozwól innym wybrać.

 

Co do wspomnianego P.Wieśka.Nic do niego nie mam.Nie znam człowieka i nie chcę znać.Sprzedał mi produkt.Tyle.Jak pisze na public forum,musi się liczyć z tym,że ktoś najzwyczajniej to przeczyta....

Kompletnie nie rozumiem o czym piszesz.

Jakie zagrywki? Przez kogo? Co ja mam z tym wspólnego? Co mnie interesują czyjeś wymówki o których piszesz, co ja mam do tego?

Co do wspomnianego kol. wuwuk - zapytał, napisał ja odpowiedziałem. Jeżeli zadrwił to jego sprawa, jeżeli wyliczył to jego wyliczenia, ja napisałem to co widzę na kotle i to co wyszło ze sterownika. Gdzie widzisz kłamstwo? Wyliczenie dotyczyło trzech dni a nie trzech tygodni. Tak jak napisałem już parę razy, nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem. A z w/w kolegą już koty darłem i pewnie dlatego tak mnie prześwietla :) Jak bym chciał kłamać to pewnie mój sterownik tak jak paru tutaj byłby całkiem niedostępny, bo i po co?

Kiedy ja się pojawiam z kumplami od sterownika?Jacy to moi kumple, napisz to chociaż się dowiem kto to jest. Z kim się pojawiam i kiedy? Jest na tym forum paru znajomych ale każdy z nich ma swoje zdanie nie wymuszane przez innych, każdy pisze co chce i kiedy chce.

Pojawiam się wtedy kiedy mam czas i kiedy chcę coś napisać. Co do innych sterowników się nie wypowiadam ile spaliły i ile powinny. Tak jak wcześniej napisałem, to są instalacje, budynki, upodobania i umiejętności. Nie wsypuj wszystkich do jednego worka, są różni i mają swoje zdania. Jakoś nikomu nie przeszkadza że piszę o swoim kotle ze swoim sterownikiem na temacie do tego stworzonym tylko tobie to zawadza?. Sklerozę masz jak diabli bo już wiele razy pisałem że nie jestem w żaden sposób związany ani z producentem sterownika ani z producentem kotła a już na pewno z ludźmi którzy to rozprowadzają. Nigdy i nigdzie nie dostałem złamanego grosza za to co piszę i gdzie o kotle który posiadam ani o sterowniku który jest na nim zainstalowany.

Jakoś nie mogę zrozumieć tego dlaczego piszesz do mnie abym pozwalał wybierać innym? Co ja mam do pozwalania.

Załóż okulary, poczytaj moje posty, jeszcze raz poczytaj i pokaż mi gdzie ja takie praktyki stosuję. Odpowiadam na pytania, sam pytam i się uczę, od kiedy na tym forum jestem. To że napiszę że jestem zadowolony z tego co mam to odbierasz za narzucanie wyboru? Wiele razy pisałem że to nie moje pieniądze i nie moja decyzja co kto wybierze, ja wybrałem i się tym pochwalę bo to znam , to użytkuję i to chwalę.

Ty natomiast wszystkich uczysz, ty jesteś najlepszy i najlepiej znasz tylko jakoś ci wybory nie do końca wychodzą. Ale nie przejmuj się kiedyś trafisz na to czego szukasz. Życzę powodzenia i tak trzymaj dalej.

 

Nie odpowiadaj na ten post. Ja już nie będę z tobą pisał bo bo nie mam o czym. Zmieniłeś to co chciałeś na to co chciałeś, miałeś być zadowolony ale nie byłeś, znowu zmieniłeś, teraz znowu zaczyna coś nie pasować i pewnie znowu coś zmienisz. Nie mam serca do ciebie i naprawdę nie obrażaj się na mnie, za stary już jestem na takie słowne kłótnie, nie mam po prostu na to ochoty i czasu o takich pierdołach pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi powiem tak,nie zadrwiłem a po prostu lubię realne,konkretne pisanie.Czy cie śledzę itd?nie!.Po prostu zaciekawiło mnie to ze mam dom 240m2 ocieplony dość dobrze spalam około 2kg mnie opału .Napisałeś ze spalasz 7kg!! przemilczałeś oczywiście SOLARY.Teraz pokazałeś ze średnia wyszła ci 7,80kg.Czyli prawie o 1kg więcej.Czyli ktoś stara się stworzyć mit super pieca/spalania.Po co?nie wiem .

Popatrz jak nawet teraz podając spalanie w temacie SPP pisałem dokładnie ile pokazywał spalanie,mało tego zawsze zaznaczam ze mam 15cm grafitu na ścianach.Nie kreuje mojego pieca na reaktor!!! Teraz mam spalanie około 5.1kg doba.Nie wiem czy dużo czy mało,wiem ze dziś rano u nas było tylko 4 stopnie ciepła.4 dorosłe osoby codziennie biorą prysznic ,jeśli nie kąpiel w wannie.Na miśku widać zużycie wody,temperaturę w pomieszczeniach.Gdy używałem miska zawsze zgadzało mi się spalanie z zasypem,czemu?nie wiem,pewnie miałem szczęście.

 

A Novy użył mnie by cie wkręcić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy, lubi "akcje" a Ty dajesz się jemu podkręcać :)

Żal mi Cię :(

Mnie?bo? zobacz na zasypy Zibiego,wyciągnij średnią..napisz jaka według ciebie jest i co myślisz na ten temat!!

Nie che nikogo obrażać ale gdy ktoś pisze ze ma tylko 3kg spalanie na dobę i.Inna osoba pieje z zachwytu i to są jaja bo.... 19 stopni w domu ,i tyle samo jest na dworze .Wystarczy piec wygasić i wpuścić cieple powietrze:D.Zero zużycia wody cieplej...A Zibi sumiennie wpisuje sobie wagę węgla :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tam sobie pisz co chcesz a ja swoje wiem.

Akurat Zbycha dom widziałem niedawno i jak wygląda.

Pewnie by Ci oko zbielało :)

Ja już trollowi napisałem że to mój kocioł i moje statystyki i że jak spalę więcej to nikt mi nie dołoży a jak spalę mniej to nikomu nie dam za darmo.

To mój kocioł. moje statystyki i moja kotłownia to nie APTEKA do której się przyzwyczaił :)

Ja ma punkt sprzedaży węgla, dostaję próbki do testów, różnie synkowie sypią i nie ma zamiaru się tłumaczyć żadnemu palantowi z mojego spalania, bo ja nie jestem zakompleksionym i chorym z nienawiści aptekarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie?bo? zobacz na zasypy Zibiego,wyciągnij średnią..napisz jaka według ciebie jest i co myślisz na ten temat!!

Nie che nikogo obrażać ale gdy ktoś pisze ze ma tylko 3kg spalanie na dobę i.Inna osoba pieje z zachwytu i to są jaja bo.... 19 stopni w domu ,i tyle samo jest na dworze .Wystarczy piec wygasić i wpuścić cieple powietrze:D.Zero zużycia wody cieplej...A Zibi sumiennie wpisuje sobie wagę węgla :)

Piszę co wiem, robię co chcę ale nie kłamię. Kogo mam oszukiwać? Ja nie chcę tego aby to ktoś robił ze mną i nie robię tego nikomu. Taką mam naturę. Wolę nic nie mówić niż skłamać.

A ty się do solarów tak nie przyklejaj, pisałem że więcej tego bym nie popełnił. Moje zdanie jest że to się u mnie nie sprawdza, mam w domu 9 osób w tym troje małych dzieci, niedługo (koniec maja) dojdzie jeszcze jedno, to policz ile wody u mnie idzie kiedy w domu cały czas przebywają 4 osoby. Temp. też nie mam po 19*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi powiem tak,nie zadrwiłem a po prostu lubię realne,konkretne pisanie.Czy cie śledzę itd?nie!.Po prostu zaciekawiło mnie to ze mam dom 240m2 ocieplony dość dobrze spalam około 2kg mnie opału .Napisałeś ze spalasz 7kg!! przemilczałeś oczywiście SOLARY.Teraz pokazałeś ze średnia wyszła ci 7,80kg.Czyli prawie o 1kg więcej.Czyli ktoś stara się stworzyć mit super pieca/spalania.Po co?nie wiem .

Popatrz jak nawet teraz podając spalanie w temacie SPP pisałem dokładnie ile pokazywał spalanie,mało tego zawsze zaznaczam ze mam 15cm grafitu na ścianach.Nie kreuje mojego pieca na reaktor!!! Teraz mam spalanie około 5.1kg doba.Nie wiem czy dużo czy mało,wiem ze dziś rano u nas było tylko 4 stopnie ciepła.4 dorosłe osoby codziennie biorą prysznic ,jeśli nie kąpiel w wannie.Na miśku widać zużycie wody,temperaturę w pomieszczeniach.Gdy używałem miska zawsze zgadzało mi się spalanie z zasypem,czemu?nie wiem,pewnie miałem szczęście.

 

A Novy użył mnie by cie wkręcić:)

Nie czytasz dokładnie, pisałem za 3 dni a tabela jest za 7.

Tyle i tylko tyle, nie mam więcej nic do pisania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie?bo? zobacz na zasypy Zibiego,wyciągnij średnią..napisz jaka według ciebie jest i co myślisz na ten temat!!

Wuwok, mnie jeszcze nie pogięło żeby latać po sterach i zaglądać kto ile spalił, bo po co mi to potrzebne.

Jak już zaglądam na któryś sterownik to na pewno nie po to żeby na spalanie popatrzeć a jak już to żeby coś poprawić jak kocioł wygasa czy coś, na spalanie zaglądać komuś jeszcze mi nie przyszło do głowy, nie wiem kiedy na swój ster zaglądałem w ogóle.

Widać że to była dobra decyzja bo troll nie ma pożywki a nawet się już o nią upomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Ty tam sobie pisz co chcesz a ja swoje wiem.

Akurat Zbycha dom widziałem niedawno i jak wygląda.

Pewnie by Ci oko zbielało :)

Ja już trollowi napisałem że to mój kocioł i moje statystyki i że jak spalę więcej to nikt mi nie dołoży a jak spalę mniej to nikomu nie dam za darmo.

To mój kocioł. moje statystyki i moja kotłownia to nie APTEKA do której się przyzwyczaił :)

Ja ma punkt sprzedaży węgla, dostaję próbki do testów, różnie synkowie sypią i nie ma zamiaru się tłumaczyć żadnemu palantowi z mojego spalania, bo ja nie jestem zakompleksionym i chorym z nienawiści aptekarzem :)

 

Panie karoka czy jak tam panu.Gdybym takie rzeczy przeczytał wcześniej,nie kupił bym od pana ani ja ,ani brat nawet zapałek.Pan nie wie co to tajemnica handlowa.Jak pan wrzuci tu dodatkowo jeszcze moje dane personalne z FV,sprawę oprę o prawnika i właściciela FM.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ja tu tajemnice ujawniam ?

Piec na węgiel ma mi dupsko grzać anie że będę z wagą lataj i sprawdzał ile spaliłem czy 10dkg mniej czy więcej.

Może inaczej nie mam zamiaru ważyć każdej grudki węgla na wadze jak u złotnika czy w aptece.

Rozumiesz ?

Nie interesuje mnie kto ile spala jak Was, macie swoje to patrzcie i ważcie jak macie taką potrzebę i na to czas.

Nie jestem niewolnikiem kotłowni czy sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Andrzeju jak tam oep 25 kw? Czekałem na zdjęcie wymiennika. Udało się go opanować?

 

To co chciałem wdrożyć i sprawdzić zrobiłem. Nic nie zmieniałem w palniku - nie zdążyłem.

Kolega pracuje na rodzinnym składzie opałowym, więc nie za bardzo ta nasza współpraca się układa, wsypuje do kotła byle co. Ponadto mieszka już w swoim nowym domu i niezręcznie mi tam zaglądać.

 

Powiem szczerze, że po moich modyfikacjach oczekiwałem na lepsze rezultaty. O ile w komorze paleniskowej (poniżej rusztodeflektora) poprawa jest radykalna, to powyżej rusztodeflektora w komorze dopalania jest sporo pyłu.

 

Teraz nie mam za wiele czasu, ale w wolnej chwili na InfoOgrzewanie wrzucę rysunki z moimi przeróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...