Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Wuwok, ty zaczynasz jak Arturek :)

Nie wszyscy mają nowe domy i do nich dopasowane instalacje a kupują kotły z podajnikiem.

Aha i ilu jest takich którzy to potrafią ?

Mnie czasem się udaje jakoś to zgrać ustawieniami żeby klient widział różnicę.

Ty próbowałeś kiedyś ujarzmić takie coś ?

Pisać każdy może jak to mówią a dopiero ma się fantazję jak Cię nikt nie widzi za kompem to i własne Ego rośnie jak się komuś uda dołożyć, nie ?

A jeszcze z innego konta, jak się pod kogoś podszywa.

Akurat wiem ze ustawienie .dogranie jest ciężkie :( Powiedzmy ze teraz mam 3 oep pod sobą. Generalnie chodzi mi o to ze wszyscy piszą o tym jak efektywnie spalać eko . Pomija się ważny aspekt czyli ustawianie pieca,instalacji jako całość.Jeden właściciel Rbr napisał ze można spalić przy tej samej temperaturze w środku jak i na zewnątrz 10kg lub 15kg. Winny sytuacji nie jest piec a ustawienie samej instalacji.Ilość wody ma wady ale i tez zalety.Jak wszystko. Dla mnie najgorsze to ze tamte 2 oep maja stara instalacje i co dobre w mojej w ich się nie sprawdza :) .Odnosnie Dokładania,Ego ..jeśli piszecie z sensem milczę lub pytam jak coś mnie przerasta . [dzięki forum dużo mniej spalam]. A inne konta..cóż mam tylko jedno :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W jednym i drugim przypadku ilość energii potrzebnej do ogrzania domu będzie identyczna.

Wychodzi brak podstawowej wiedzy na tematy związane z ogrzewaniem...

Tak Artur masz rację z tą energią i pokryciem strat, ale już z wiedzą o kotłach węglowych i starych instalacjach to Tobie jest tej wiedzy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze to ze tamte 2 oep maja stara instalacje i co dobre w mojej w ich się nie sprawdza :)

Widzisz a niektórzy generalizują, u mnie jest dobrze to u Ciebie też tak musi być.

Zobacz co napisałem wyżej choćby o czujniku pokojowym w starej o nowej instalacji.

Pokojówka tak ale tam gdzie jest mało wody, jak duże przekroje i grzejniki żeliwne z dużą ilością wody to co najwyżej cykliczna a przecież musimy niby dostarczyć tyle samo energii żeby pokryć straty, tylko dlaczego spalanie powie co innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a niektórzy generalizują, u mnie jest dobrze to u Ciebie też tak musi być.

Zobacz co napisałem wyżej choćby o czujniku pokojowym w starej o nowej instalacji.

Pokojówka tak ale tam gdzie jest mało wody, jak duże przekroje i grzejniki żeliwne z dużą ilością wody to co najwyżej cykliczna a przecież musimy niby dostarczyć tyle samo energii żeby pokryć straty, tylko dlaczego spalanie powie co innego ?

 

To ciekawe po co ludzie montują sobie bufory- tyle wody niepotrzebnie do ogrzania. U mnie buforem jest podłogówka i tony betonu nad nią, nie zależy mi aby w co godziny zmieniać sobie temperaturę tylko aby zawsze utrzymywała się taka sama. Po prostu w różnych instalacjach inaczej trzeba ciepło dostarczyć do grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty nie widzisz różnicy między buforem który służy do zmagazynowania jakiejś energii na "zaś" przy minimalnej jej stracie a grzejnikiem żeliwnym to raczej sobie nie pogadamy.

 

To po co montuje się podłogówki, jeszcze więcej wody niż grzejniku żeliwnym i do tego tyle betonu zamiast według ciebie malutkie blaszane kaloryfery.

Akurat z tego co testuje RBR nie nadaję się do chwilowej pracy z pełną mocą aby zagrzać szybko malutkie blaszane kaloryfery, już lepiej sobie radzi z utrzymywaniem temperatury w dużych układach wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o garnku 9 litrów i 3 czajnikach po 3 litry tylko jednym.

Czyli powiedzmy nawet na moim przykładzie stara instalacja o pojemności 370 litrów i obecnie po modernizacji około 130 litrów. ,,,,

 

Sam już nie wiem co o tym myśleć, przeszukałem zasoby internetu i znalazłem ciekawy artykuł http://www.administrator24.info/artykul/id1217,czy-juz-czas-na-remont-c.o.?p=1.

 

Autor tego artykułu Pani mgr inż. Bożena Blum pisze dokładnie to samo, co w poprzednich postach napisał Karoka65.

 

 

Muszę więc przyznać, że jest to "przypuszczalnie prawda !!! " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Andrzej jest strasznie skrupulatny :)

Nie odbierz tego za złośliwość w stosunku do Ciebie bo nie mam takich zamiarów.

Ja nie piszę co przeczytałem bo nie czytam i nie opieram się na tym co mi ktoś powiedział czy mi się wydaje jak co niektórym kolegom.

Piszę o tym co zaobserwowałem na własnej skórze, we własnym domu a że kłóci się to czasem z jakimiś teoriami to już chyba nie moja wina :)

Cóż te teorie snują także tylko ludzie, mogą być prawdziwe, nie do końca prawdziwe równie dobrze mogą.......

Równie dobrze to co zaobserwowało moje "oko" nie musi być do końca prawdą ogólnie przyjętą :)

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu dyskutować?

Każdy świadomy tego co się dzieje w jego kotle i instalacji marzy o jak największej akumulacyjności i bezwładności.

Ci pozostali uważają, że ich kotły działają jak gazowe kondensaty, albo co gorsza grzałki elektryczne, które do woli można włączać - wyłączać jak komu pasuje.

No to weź im to wytłumacz że kocioł węglowy to nie reaktor atomowy.

Ale mi się rymło :)

żeby takie cuda się zdarzały jak niektórym się marzy to chwilowa moc takiego kotła musiałaby być pewnie ze 100kW albo i więcej a tu z garstki węgla bata nie ukręci na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To ciekawe po co ludzie montują sobie bufory- tyle wody niepotrzebnie do ogrzania. U mnie buforem jest podłogówka i tony betonu nad nią, nie zależy mi aby w co godziny zmieniać sobie temperaturę tylko aby zawsze utrzymywała się taka sama. Po prostu w różnych instalacjach inaczej trzeba ciepło dostarczyć do grzejników.

Panie Wieśku,gdyby to czytał ktoś kto choć ma maturę z budowlanki...Ehh,Pan da spokój.Sobie,i innym.Śmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Są też tacy, to przyznaję - niereformowalni, którzy uważają, że węgiel oszczędzają w potrzymaniu, a marnują w pracy. .

Zapewniam Cie,że mniej spalę w jak to nazwałeś "potrzymaniu" (dla mnie to odstawianie) -niż w pracy ciągłej.Zrozum.kilka niedopalonych ogarków -albo piękny popielnik...Wybór jest zawsze jeden...

Przy tych cenach opału,wybacz za sarkazm...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie fajnie się stało z tą sondą ... myślę że warto bardziej się skupić na odbudowie słodko-towarzyskiego wątku ;):hug::evil: Tu brakuje :evil: z pejczem :D

 

 

Jak się dobiera ciepłomierz tak coby przepływu nie zdławić - jak się liczy przepływy w instalacji - sumuje poszczególne pętle rozdzielacza ? Czy inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie fajnie się stało z tą sondą ... myślę że warto bardziej się skupić na odbudowie słodko-towarzyskiego wątku ;):hug::evil: Tu brakuje :evil: z pejczem :D

 

 

Jak się dobiera ciepłomierz tak coby przepływu nie zdławić - jak się liczy przepływy w instalacji - sumuje poszczególne pętle rozdzielacza ? Czy inaczej ?

Też jestem ciekawy. Może tu chodzi o pompę i jej wydajność z jaką pracuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Jak się dobiera ciepłomierz tak coby przepływu nie zdławić ,,,,

 

Zajrzałem do DTR mojego ciepłomierza i nie dostrzegłem tam żadnej wzmianki na temat współczynnika przepływu Kv.

 

Zapewne taki ciepłomierz a przede wszystkim zamontowany w nim przetwornik przepływu nośnika ciepła jakiś opór nośnikowi stawia.

 

 

,,,, - jak się liczy przepływy w instalacji - sumuje poszczególne pętle rozdzielacza ? Czy inaczej ?

 

 

Czarna magia.

Wiem tylko tyle, że należy dodać wszystkie opory liniowe przewodów i opory miejscowe armatury hydraulicznej, odgałęzień oraz zmian kierunku przepływu nośnika .

 

 

 

ps.

Poniżej post gdzie podałem przepływy według wskazań mojego ciepłomierza.

Instalacja CO rury stalowe, grzejniki żeliwne i aluminiowe (5 szt)

 

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/14786-nietypowy-problem-z-co/?view=findpost&p=147522

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...