Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Wycofuje się z forum bo forum wg mnie się zeszmaciło.

Nie jest ważny inwestor,ważna jest kasa a inwestor,który nie ma pojęcia o budowie,jest łatwowierny,może być robiony za idiotę przez wszelkiego rodzaju sprzedawców,czego dowodem jest kocioł RBR i jego sprzedawcy.

Dlatego też usuwam dla zielonych inwestorów moje mniej lub bardziej pomocne posty i po sezonie zakładam baniak z tanganiką.

 

Nie prościej od razu usunąć konto i poprosić o usunięcie wszystkich postów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Nie prościej od razu usunąć konto i poprosić o usunięcie wszystkich postów ?

Pewnie,że prościej ale tak się nie da,konto skasują ale posty zostawią.

Poza tym,przyzwyczaiłem się do nicka i nie będę kasował,niech będzie z zerowym licznikiem a ja sobie będę podczytywał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodem tego jesteś Ty, to przecież Ty pod pozorem zwykłego usera naganiałeś klientów panu Pięknemu ! Teraz wykręcasz kota ogonem ! Wstydź się ... Jeszcze masz czelność rzucać kamieniem ... Co za gość !!!

 

nie w temacie ale prośba. Poślij mi na priv num fona. Chce pogadać na temat rekuperacji ,Podpytać się itd.Może nawet dziś odwiedzić jak się moja żonka zgodzi :) . A żeby było w temacie ,mod nie usuwał to "Oglądnę Zielonego" dokładnie. Jedynie się lękam ze sprzedam moje cudo ,nabędę Zielonego :D .

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry inwestor przefiltruje,głupii się nadzieje na piotrków,zbigmasów,ketijów,przytrzykutasów,bobasów,siniów czy innych krzysztofów.

 

 

Miło mi , że o mnie pamiętałeś ;)

 

Ja budowałem pierwszy i ostatni dom,nie dla wroga czy przyjaciela ale pierwszy i ostatni dla siebie...

 

Pamiętaj również, że jak na razie, zbudowałeś dom dla banku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Członie jeden,istnieje na tym forum od 5 lat i już na 2 lata przed wkopaniem pierwszej łopaty interesowałem się jak wybuduje mój dom,gdzie nie miałem wtedy jeszcze kupionej działki pod budowę i nie miałem wybranego konkretnego projektu domu,podejmuję tematy nie tylko dotyczące ogrzewania domu ale przede wszystkim budowy domu jako całości,począwszy od fundamentu skończywszy na wykończeniu.

Przedstawiałem moje spostrzeżenia dotyczące każdego elementu budowy domu,typu fundament,materiał na ściany,dachówki,okna,folie,kominek,tynki,farby,meble gdyż każdy element domu,nawet ten najmniejszy jest najważniejszy bo z tego składa się dom jako całość i są to o wiele ważniejsze sprawy dla inwestora budującego dom niż ogrzewanie, itp.np.ceramika jest dla mnie najgorszym materiałem do budowy domu,tynk g-w to tynk dla czworaków z IX wieku a grzejniki to prehistoria w nowym domu.

Coś powiesz na temat płyty fundamentowej czy gównianego porothermu, a może porównasz poszczególne kanały wentylacji z PE lub z termofleksu lub czy GWC to dobra sprawa a czy 3 szyby warte są inwestycji,jaki montaż okien jest najlepszy i najbardziej oszczędny,czy tynk gipsowy jest miękki ? Sądze,że nic nie masz do powiedzenia w tych tematach,taki z ciebie inwestor jak z koziej i tak dalej...

Userzy występujący i mocno udzielający się w działach związanych tylko i wyłącznie z ogrzewaniem i tylko przez przypadek lub przez swoej "hobby" związani są z wunglem są dla mnie naciągaczami,którzy robią krzywdę zielonym inwestorom,nie mającym pojęcia o budowie własnego domu.

Mądry inwestor przefiltruje,głupii się nadzieje na piotrków,zbigmasów,ketijów,przytrzykutasów,bobasów,siniów czy innych krzysztofów.

Inwestor interesujący się tylko ogrzewaniem swojego domu a nie całym domem jest dla mnie inwestorem mocno ograniczonym i takich mi żal,ale są dorośli i wiedzą co robią wyznając zasadę,że dopiero trzeci dom jest dla nich.

Ja budowałem pierwszy i ostatni dom,nie dla wroga czy przyjaciela ale pierwszy i ostatni dla siebie...

 

Spoko moderator,niedługo ten post także zniknie ;)

 

Nie, nie zniknie , zapisałem , "internety" nie zapomną jak to zgrabnie ująłeś - "członku" ? Ale to chyba o sobie ? Jak nie to spotkajmy się w gliwicach ... obgadamy "członkostwo" osobiście naganiaczu i kłamczuszku - wpadnę niespodziewanie z wizytą żebyś się nie stresował :)

 

Póki co przypomnieć CI arturku czy artutkuWi jak to było na prawdę ? Jak to pod pozorem zwykłego usera pisałeś peany pochwalne, jak naganiałeś na pompki i reku ... aż się miki wkurzył i założył Ci płatny profil i przez "chwilkę" miałeś rozdwojenie jaźni ? Zapomniałeś już ? "Internety" nie zapominają ! ;)

 

Tyle razy ile będziesz wypisywał bzdury i obrażał userów tutaj, tyle razy będę Ci przypominał twoją działalność - zajmij się lepiej rybkami , najlepiej w myśl swojej stopki - przeproś wszystkich których uraziłeś ... wirtualny "misiu"

 

Mój domek ma 3 szyby :D Ciekawe "członie" jak wyobrażasz sobie płytę fundamentową wykonaną uskokowo ? Porothermu nie uważam , cały domek powstał "tymi rencami" ale dość już nie będę się z Tobą równał - to Ty jesteś "miszczu" naganiania i doradzania

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Póki co przypomnieć CI arturku czy artutkuWi jak to było na prawdę ? Jak to pod pozorem zwykłego usera pisałeś peany pochwalne, jak naganiałeś na pompki i reku ... aż się miki wkurzył i założył Ci płatny profil i przez "chwilkę" miałeś rozdwojenie jaźni ? Zapomniałeś już ? "Internety" nie zapominają ! ;)

To była prawda od bardzo prawdomównego człowieka,który za prawdę został zbanowany, a ja kłamczuszek dalej jestem i jakoś nikt z "okłamanych" nie żali się na mnie,ale cóż, już pisałem co mnie to robi ;)

 

Tylko mało inteligentna istota coś takiego mogła wymyśleć,która nie czytała moich postów od 2009r.

Od zawsze mam poglądy takie jak niżej z 2010r i nie musiałem na nic naciągać ani przekonywać kogokolwiek:

No ja należę na dzień dobry do przeciwników pomp ciepła ale ze względu właśnie na cenę a nie ze względu na ideę grzania pompą(min.50tys. za kotłownie to dalej dużo za dużo)

I wiem nawet,że za 3 czy nawet 5 lat,jeśli nie będzie innego tańszego źródła ciepła zmienię kociołek prądowy na PC lub cosik innego :)

Trochę kasy do przodu...

No ale cóż,każdy ma własny rozum ;)

 

A że pompy staniały do 14-17tys.zł tak jak przewidywałem to uważam,że jest to zakup warty rozważenia na etapie budowy.

Mi nawet rodzina wciskała wungiel do domu i patrzyła jak na idiotę jak likwiduje komin w kotłowni i decyduje się na grzanie prądem a mimo to nie mam komina i nie był do tego potrzebny żaden sprzedawca pomp,kotłów czy innych badziewii,mam swój rozum i tyle.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że "płaczą" nie tylko klienci Instalco ... Ogniwa też - śmiem twierdzić że jest ich więcej ;)

 

"Problem" dotyczy softu a właściwie userów - przyzwyczaili się że "aktualizacje" wychodziły za free , kto powiedział że muszą być free i że w ogóle muszą być ? Nie wiem jaki macie zawód ale czy pan Czesio kładąc kafelki - przychodzi jeszcze co roku i zmienia po jednej ścianie za free ?! Już to widzę ... :p

 

Kotły działają na starszych softach , u mnie tryb ecoal działa dobrze , nie rozumiem jednego dlaczego ES nie wprowadził od początku możliwości definiowania np korekty czasu podawania od 1 do np 359 . Jest od 3sek - dasz 1sek rozwalisz sobie kondzior to twoja sprawa i tak od jakiegoś czasu wszystkie softy mają status testowy ;) Log z pracy jest - więc nikt się nie wykręci ...

 

A dlaczego np. firma Microsoft wypuszcza aktualizacje do swojego systemu bezpłatnie? Przecież tez by mogli olać user'ów którzy zakupili Windowsa. A jak się nie podoba to kupuj nowszą wersję.

Branże które porównałeś to 2 rożne światy. Raz poprawnie położone kafelki nie muszą być poprawiane z oprogramowaniem jest tak że ciągle można coś udoskonalać i poprawiać błędy oraz dostosowywać się do nowych warunków.

Edytowane przez fenix2
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego np. firma Microsoft wypuszcza aktualizacje do swojego systemu bezpłatnie? Przecież tez by mogli olać user'ów którzy zakupili Windowsa. A jak się nie podoba to kupuj nowszą wersję.

Branże które powałęsa to 2 rożne światy. Raz poprawnie położone kafelki nie muszą być poprawiane z oprogramowaniem jest tak że ciągle możnacoś udoskonalać i poprawiać błędy oraz dostosowywać się do nowych warunków.

 

Microsoft zgrabnie nazywa poprawki - "aktualizacje", ile jest dziur (błędów) celowych czy nie w systemie wie ten który ma wiedzę żeby je znaleźć ... ;)

 

Dostałeś jakąś nową funkcjonalność np do XP`ka ? Raczej nie , zresztą jego cykl dobiegł końca w tym roku. 3`y nowe wersje płatne są, 2`ie do kupienia , 4`ta w przygotowaniu też płatna

 

Błędy to jedno , aktualizacje(nowe funkcjonalności) to drugie - to miał za zadanie zobrazować przykład. Pan Czesio krzywo przyklei - pan Czesio poprawi ale na litość Aresa, Pan Czesio nie wyklei za friko na nowo innym dekorem bo się pani domu znudziło przez tydzień,miesiąc,rok - lub myślała że będzie inaczej to wyglądać ...

 

Ster ma oficjalny soft który działa prawidłowo, są softy z nowymi funkcjonalnościami ale to są wersje testowe za free - nie można wymagać od producenta żeby poprawiał wersję testową bo się komuś coś wydaje lub bluzga siarczyście na lewo i prawo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dostałeś jakąś nową funkcjonalność np do XP`ka ? Raczej nie , zresztą jego cykl dobiegł końca w tym roku. 3`y nowe wersje płatne są, 2`ie do kupienia , 4`ta w przygotowaniu też płatna

...

 

Mylisz się są nowe funkcje.

Jego cykl dobiega końca po prawie 13 latach istnienia! I co z tego?

 

Service Pack 1

Najbardziej oczekiwanymi zmianami była obsługa USB 2.0 oraz dodanie możliwości ustawiania dostępu dla programów (Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne w aplecie Panelu sterowania Dodaj lub usuń programy), która pozwala na wyłączenie lub włączenie dostępu dla domyślnych aplikacji z różnych dziedzin, na przykład przeglądania stron internetowych, rozmowy poprzez komunikatory, itp.

Obsługa dysków twardych została poprawiona poprzez dodanie obsługi standardu LBA-48, co pozwoliło na zwiększenie obsługiwanej pojemności dysków twardych do ponad 128 GB.

Service Pack 1 pozwalał także na instalację dysków Serial-ATA już podczas instalacji systemu z krążka oraz zablokował dwa najczęściej używane numery seryjne używane w Windows XP Professional do ominięcia aktywacji systemu. SP1 został już bardzo dawno wycofany.

 

Service Pack 2

 

wniósł do Windowsa XP bardzo wiele zmian. Są to m.in.:

Centrum zabezpieczeń systemu Windows – nowe okno w systemie zbierające informacje na temat bezpieczeństwa komputera, czyli sprawność zapory internetowej, stan Aktualizacji Automatycznych oraz Programu antywirusowego.


  • Funkcja blokowania wyskakujących okienek – funkcja pozwalająca na blokowanie wyskakujących okien w programie Internet Explorer.
  • Nowa zapora systemu Windows – inteligentnie blokuje potencjalnie niebezpieczne formanty ActiveX, niebezpieczne programy komunikujące się z internetem oraz inne niebezpieczne dla komputera elementy.
  • Technologia NoExecute – programowa implementacja sprzętowej technologii Data Execution Prevention zapobiegająca uruchamianiu kodów programów umieszczonych w obszarze pamięci tylko dla danych. Ma pomagać w likwidowaniu zagrożeń wirusowych.

Service Pack 3

W nowym dodatku aktualizującym dodano kilka interesujących elementów, m.in.:

 

 

  • Uaktualnienie konsoli przystawek MMC 3.0,
  • Nowy sposób aktywacji systemu,
  • Dostęp do nowych sterowników,
  • Zwiększenie wydajności systemu[8]. Do dodatku nie zostały dołączone nowe wersje przeglądarki Internet Explorer i Windows Media Player. Jest to ostatni taki zbiór poprawek dla mającej już 8 lat tej edycji systemu operacyjnego Windows. Service Pack 3 ukazał się 21 kwietnia 2008 roku. Wkrótce po premierze tego dnia Service Pack 3 został wycofany z Windows Update oraz Microsoft Download Center, jednakże mimo to można pobrać go z serwerów Microsoftu....

 

Do Windows 8 też wyszła bezpłatna poprawka 8.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pisać o wszystkim.

Badaniach, certyfikatach tych co są i tych co niby są i tych co niby były zrobione. Oczywiście także o wkładkach ceramicznych i niewyjaśnionych do tej pory zaletach tych wkładek.itp.

Wątek "bez cenzury" to nie znaczy chyba, że nie należy pisać "na temat".

A może się mylę?

 

Piszemy jak najbardziej na temat. Temat aktualizacji sterownika eCoal.

 

Ster ma oficjalny soft który działa prawidłowo, są softy z nowymi funkcjonalnościami ale to są wersje testowe za free - nie można wymagać od producenta żeby poprawiał wersję testową bo się komuś coś wydaje lub bluzga siarczyście na lewo i prawo ...

 

To czy działa prawidłowo to pojęcie względne. Wiele osób skarży się na spalanie grupowe, a konkretnie że czas podawania 5s jest za długi (za duża dawka węgla na raz). Został wypuszczony nowy soft z poprawkami więc wygląda na to że coś jest nie tak.

A skoro zapłacił ktoś za sterownik nie małe pieniądze, a on nie działa tak jak się należy to niech poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś sterownik to pewnie Zapoznałeś się z jego funkcjonalnością w dniu zakupu.

 

Jak Ci odpowiadał to ok jak nie to trzeba było inny kupić.

 

Produkt zwany kotłem na ekogroszek - składa się z pieca - wymienika, podajnika, sterownika w interesie producent jest aby to działało.

 

Jak nie działa to reklamuj.

 

ES nie jest dla nas kupujących stroną - jak się wkurzą to powiedzą mamy was w ( | ), niech producent pisze co nie pasuje,

 

Spróbuj dostać aktualizacje od tech'a do dero - zapomnij o tym, a życzenia fiu fiu fiuuu.

 

Sterownik oparty jest na znanym CPU można samemu napisać wsad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie, nie zniknie , zapisałem , "internety" nie zapomną jak to zgrabnie ująłeś - "członku" ? Ale to chyba o sobie ? Jak nie to spotkajmy się w gliwicach ... obgadamy "członkostwo" osobiście naganiaczu i kłamczuszku - wpadnę niespodziewanie z wizytą żebyś się nie stresował :)

 

Póki co przypomnieć CI arturku czy artutkuWi jak to było na prawdę ? Jak to pod pozorem zwykłego usera pisałeś peany pochwalne, jak naganiałeś na pompki i reku ... aż się miki wkurzył i założył Ci płatny profil i przez "chwilkę" miałeś rozdwojenie jaźni ? Zapomniałeś już ? "Internety" nie zapominają ! ;)

 

Tyle razy ile będziesz wypisywał bzdury i obrażał userów tutaj, tyle razy będę Ci przypominał twoją działalność - zajmij się lepiej rybkami , najlepiej w myśl swojej stopki - przeproś wszystkich których uraziłeś ... wirtualny "misiu"

 

Mój domek ma 3 szyby :D Ciekawe "członie" jak wyobrażasz sobie płytę fundamentową wykonaną uskokowo ? Porothermu nie uważam , cały domek powstał "tymi rencami" ale dość już nie będę się z Tobą równał - to Ty jesteś "miszczu" naganiania i doradzania

 

Panowie dajcie spokój.Arturo nieco przesadził z językiem,ale w "sprawach nieuczciwego piaru " ma 100% racji-choć sam taki uprawia :)

Forum jest opiniotwórcze czy Ci się to podoba czy nie.Teraz pozostaje sprawa,czy Ci którzy (płatnie czy nie,bez znaczenia) piszą prawdę czy są zwykłymi oszustami.Jedni robią to świadomie zaniżając statystyki spalania,zachwalając produkty które nie powinny trafić do sprzedaży bo brak im badań czy czegokolwiek itd.Drudzy,zbyt pospiesznymi pochlebnymi opiniami produktu, w którego posiadaniu są zbyt krótko (jest wśród tych miejsce i dla mnie ,niestety).

Wśród wymienionych,nie ma podziału na lepszych czy gorszych.Obie grupy są ...nieuczciwe.

Najbardziej mylnymi opiniami są opinie ,że na forum ktoś pomoże coś wybrać,zadecydować itd.To nie miejsce na porady.

Co do aktualizacji sterownika,to daj spokój.Jak przestaną,skończą jak ich poprzednicy.Tu sprawa jest prosta.Śmieszy mnie tylko ta "tajemnica" algorytmu.Strzegą go-to zrozumiałe.Ale żeby myśleć,że konkurencja nie wie jak działa-to już przesada.

Jak znasz forum XDA Developers to popatrz sobie jak kolesie rozkładają na łopatki "zamurowane" systemy.Nawet Microsoft się ich nie czepia.Pewnie sami czerpią ze skarbnicy ich wiedzy.Ale w Polsce jest jak jest :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś sterownik to pewnie Zapoznałeś się z jego funkcjonalnością w dniu zakupu.

 

...

 

Tak tylko ta funkcjonalność ma być dostosowana do kotła. Bo jak sam napisałeś to jest komplet. Co z tego że przeczytałem w instrukcji że podawanie jest 5s co mi to dało? Skoro po zakupie się okazuje że te 5s to za dużo dla tego palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy Chcesz sie pobawić sterem

 

Spalanie mi poszło w górę i nie mogę go opanować

 

Zamiast spalać po 10kg grochu pali po 25

 

Witam sąsiada :)

 

Spalanie wzrosło , bo temperatury spadły ...

 

Obecnie masz prawie -10 stopni , kilka dni było koło 0 stopni ...

 

U mnie też rośnie spalanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...