Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

Witam sąsiada :)

 

Spalanie wzrosło , bo temperatury spadły ...

 

Obecnie masz prawie -10 stopni , kilka dni było koło 0 stopni ...

 

U mnie też rośnie spalanie ...

 

Witam kolegów!

Czy ktoś może mi wyjaśnić działanie e' coala na typie podajnika Retortowy eCoal gdy dmuchawa zwiększa obroty? Dlaczego nie zwiększają się dawki paliwa tylko /tak mi się wydaje bo prawie to nie zmieżalne/ zmniejszają cykle między podaniami?

Wydawało mi się, że kiedyś tak nie było.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam kolegów!

Czy ktoś może mi wyjaśnić działanie e' coala na typie podajnika Retortowy eCoal gdy dmuchawa zwiększa obroty? Dlaczego nie zwiększają się dawki paliwa tylko /tak mi się wydaje bo prawie to nie zmieżalne/ zmniejszają cykle między podaniami?

Wydawało mi się, że kiedyś tak nie było.

Pozdrawiam

 

Tak właśnie jest., Ty ustawiasz czas podawania, a eCoal sam dobiera nadmuch (tu też możesz wprowadzić korektę) i przerwę między podawaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam kolegów!

Czy ktoś może mi wyjaśnić działanie e' coala na typie podajnika Retortowy eCoal gdy dmuchawa zwiększa obroty? Dlaczego nie zwiększają się dawki paliwa tylko /tak mi się wydaje bo prawie to nie zmieżalne/ zmniejszają cykle między podaniami?

Wydawało mi się, że kiedyś tak nie było.

Pozdrawiam

Dawki są takie jakie sobie ustawisz,algorytm zwiększa nadmuch i częstotliwość ich podawań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy Chcesz sie pobawić sterem

 

Spalanie mi poszło w górę i nie mogę go opanować

 

Zamiast spalać po 10kg grochu pali po 25

 

Kalio na palniku nie może być ani za dużo ani za mało.Wyczyść czujnik spalin i cały kocioł.Grupowe reaguje na trendy spalin,jak czujnik jest brudny to lipa.Daj ster,obadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, wykastrować to powinni ale Ciebie za pisanie głupot po forum.

Od 1,5 roku marudziłeś po forum jaki RBR jest niedobry, buczy itp, itd,

Od wiosny wiedziałeś że nie miał badań a i tak go kupiłeś jak kilku innych.

Pytam, po co go kupiłeś ?

Trzeba było kupić Ogniwo i byłbyś zadowolony.

Niektórzy chcieliby przy +8 i przy -15 spalać po 10 czy 12kg groszku na dobę i mieć spalinę 100 czy 120 stopni.

Panowie czy ktoś się nie wyspał czy coś z nim nie halo ?

 

Jak masz już taką sklerozę to powinieneś iść się leczyć lub robić sobie notatki, nie chce mi kolejny raz przypominać kiedy wyszło oszustwo o braku badań i certyfikatu (wyszło wtedy gdy już miałem już kocioł zamówiony i nie była to wiosna, na pewno wtedy bym go nie kupił). Od półtora roku marudziłem bo myślałem że producent od czasu do czasu tu zagląda i wyciągnie z tego jakiej wnioski lub ty mu o tym doniesiesz, niestety bardzo się pomyliłem co nie świadczy dobrze o firmie Instalco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już taką sklerozę to powinieneś iść się leczyć lub robić sobie notatki, nie chce mi kolejny raz przypominać kiedy wyszło oszustwo o braku badań i certyfikatu (wyszło wtedy gdy już miałem już kocioł zamówiony i nie była to wiosna, na pewno wtedy bym go nie kupił). Od półtora roku marudziłem bo myślałem że producent od czasu do czasu tu zagląda i wyciągnie z tego jakiej wnioski lub ty mu o tym doniesiesz, niestety bardzo się pomyliłem co nie świadczy dobrze o firmie Instalco.

Poszukaj sobie na forum od kiedy już było trąbione i nie kituj.

Z resztą jak miałeś zamówiony mogłeś zrezygnować, nawet 10 dni po zakupie na odległość mogłeś oddać go bez problemu, pisałem to tez innym, także chyba to Ty masz sklerozę a nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie na forum od kiedy już było trąbione i nie kituj.

Z resztą jak miałeś zamówiony mogłeś zrezygnować, nawet 10 dni po zakupie na odległość mogłeś oddać go bez problemu, pisałem to tez innym, także chyba to Ty masz sklerozę a nie ja.

 

Pewnie i ty pierwszy o tym doniosłeś na forum jako przedstawiciel producenta (o braku certyfikatu), nie chcę mi się szukać, ale tak jak wyżej napisałem jakbym wiedział że piec nie ma badań bym go nie kupił. Zwrócić równie dobrze mogę jak się zima skończy (przy pomocy prawników) i nie martwiąc się że mi mróz instalacje rozsadzi (mam na to pół roku chyba że w końcu na forum zobaczymy certyfikat obejmujący kotły zakupione jesienią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, powiem Ci może trochę niegrzecznie ale wali mnie to co Ty możesz.

Fakt jest taki że wiedziałeś choćby było to po zamówieniu, byłeś świadomy zakupu i co kupujesz jak i Ci inni którzy knują.

Jeśliby producent wymyślił jakieś sprawności z kosmosu powiedzmy 94% a po badaniach wyszło że mają 74 mógłbyś mieć pretensje.

Jeśli przy 23kW było deklarowane 88 i ktoś zapadła w amnezję i że coś nie wiedział, że wprowadzono go w błąd to badania potwierdziły że te mniejsze mają 89 z groszami także o co Ci chodzi ?

Masz czas i kasę lataj gdzie chcesz, z resztą co mnie Ty obchodzisz.

Forum to nie miejsce gdzie ktoś ma szastać badaniami komuś przed nosem.

Jak myślisz jaka byłaby reakcja tych "naj" ?

Znowu marketing !!!

Czytałeś komentarze jak Jarek pochwalił się badaniami Skama ?

Jest tak jak pisał minertu:

"Prawda jest jak dupa,

każdy ma swoją"

Dobranoc bo już za dużo jak na jeden dzień napisałem.

Wolę sobie Szklaną Pułapkę V obejrzeć niż z Tobą jakieś dziwne dyskusje urządzać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...