Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rbr_Ekouniwersal - bez cenzury


Andrzej_M_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 606
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

17 nie była badana, nawet nie była na stanowisku,

 

Ja dostałem na nią (17-tkę) papier zwany "świadectwem..." tzn na typoszereg żeby było jasne.

 

 

Zastanawiam się dlaczego Ogniwo nie przebadało jednego kotła i wszystkim nie dało klasy "A" bo z tego co widzę jeden z nich jest w "B"

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W złym miejscu wylewacie swoje żale panowie.

Naprawdę nikt tego nie czyta także można sobie kolesiować do zasr...ej śmierci.

Nikt nie ma obowiązku latać po wszystkich forach i zaglądać czy komuś się coś nie przyśniło w nocy.

Proszę mi wskazać który producent sterownika tyle daje swoim klientom ?

Jak to mówią daj palec a chcą całą rękę, co dwa dni nowy soft i dla każdego indywidualnie wg. jego widzi mi się i aktualnego humoru.

Mnie osobiście szlak by już trafił jak miałbym to czasem nawet tylko czytać.

Niektórym się po prostu w dup..ch poprzewracało.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wyczyścić czujnik spalin czyszczony ok miesaca temu temperatura spalin poszła w góre o 40deg.

 

Tak w ogóle to czy ta sie obliczyć moc na podstawie czasu podawanego paliwa - kaloryczność paliwa nieznana, sprawność kotła z czapki.

 

Ja prosze karokę lub minertu tylko aby powiedzieli mi przy jakiej temperaturze spalin kocioł osiąga te 12kW (oczywiście ta 12 co to jeszcze niedawno była 11)

I na jakim paliwie.

 

Wg mojej wiedzy, a tak usłyszałem kocioł typu rbr z instalko osiąga moc nominalną przy temperaturze spalin ok 330deg.

Jeśli to prawda to super !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

Wg mojej wiedzy, a tak usłyszałem kocioł typu rbr z instalko osiąga moc nominalną przy temperaturze spalin ok 330deg.

Jeśli to prawda to super !!!!!

 

Wiesław wspominał że nawet 240-280deg jest ok.Ale on jet lecher :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją teorię słyszało wielu klientów i powtarzam ją każdemu kto pyta:

" Lepiej przez dwa czy trzy tygodnie w roku puścić w komin 260 czy 280 stopni niż cały rok kisić przewymiarowany kocioł na 20 czy 30% jego mocy nominalnej"

Nikt nie musi się z nią zgadzać.

.

To napisałem a Ty robisz się bardzo wredny i jeszcze próbujesz mnie szkalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli to faktycznie prawda to zdecydowanie lepiej brać małe ogniwo

No pobijesz Novego, trzeci piec w roku, zaś będziesz organizował następną grupę na pozew zbiorowy ?

Defro, Instaco, następne w kolejce Ogniwo, jarecki Skama na pewno Ci nie sprzeda ale jeszcze trochę firm Ci zostanie, do końca roku, jeszcze pewnie klika zaliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem czasu poczytać i co wycięli a co nie.

Nie E-S mnie wyciął.

Powiedz dlaczego prawie wszyscy z E-S palą w RBR ?

Oni prędzej widzieli ten kocioł na stanowisku u siebie jak Wy i wiedzą co jest wart.

Dla niektórych po prostu nikt jeszcze nie zaprojektował kotła na paliwo stałe i tacy ludzie w tym także Ty nie powinieneś takiego kupować jakiego koloru by nie był i jakiego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem czasu poczytać i co wycięli a co nie.

Nie E-S mnie wyciął.

Powiedz dlaczego prawie wszyscy z E-S palą w RBR ?

Oni prędzej widzieli ten kocioł na stanowisku u siebie jak Wy i wiedzą co jest wart.

Dla niektórych po prostu nikt jeszcze nie zaprojektował kotła na paliwo stałe i tacy ludzie w tym także Ty nie powinieneś takiego kupować jakiego koloru by nie był i jakiego producenta.

 

Nie wiem jakie piece mają prawie wszyscy w E-S , ale z pewnością nie RBR-11KW bo pewnie oprogramowanie byłoby idealnie dostosowane do niego. Jakbym miał gaz na działce to pewnie bym pieca na węgiel nie kupił, przeliczałem to i dla nowego dobrze ocieplonego domu węgiel nie jest najtańszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę loterie przy zakupie węgla, sprawność pieca i wszystkie problemy związane z jego obsługą itd.

 

Jakby też RBR-11Kw był dobrze zrobiony to na pewno nie pisałbym o nim źle, ale informacje jakie miałem przed zakupem były słabe i dodatkowo przez ciebie odpowiednio zmanipulowane gdy pytałem o różnicę pomiędzy 17Kw (różnice w palnikach).

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, kiedyś Zawijan_2 fajnie odpisał na podobne posty jednemu koledze, mieścisz się w granicy błędu statystycznego jak i pozostała trójka której nic nie pasuje i wszystko wie najlepiej.

Czy ja Ci coś sprzedałem ?

Wojny toczysz ze mną od 1,5 roku na tym forum.

Ja Cię zmanipulowałem ? takiego fachmana ?

Przecież nawet odradzałem Ci zakup tego pieca.

Poszukać Ci w starych postach ?

Znowu kłamiesz i kręcisz jak na forum E-S.

Dzisiaj ten sam wpis chciał zmanipulować Novy, zacytowałem go trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maher, kiedyś Zawijan_2 fajnie odpisał na podobne posty jednemu koledze, mieścisz się w granicy błędu statystycznego jak i pozostała trójka której nic nie pasuje i wszystko wie najlepiej.

Czy ja Ci coś sprzedałem ?

Wojny toczysz ze mną od 1,5 roku na tym forum.

Ja Cię zmanipulowałem ? takiego fachmana ?

Przecież nawet odradzałem Ci zakup tego pieca.

Poszukać Ci w starych postach ?

Znowu kłamiesz i kręcisz jak na forum E-S.

Dzisiaj ten sam wpis chciał zmanipulować Novy, zacytowałem go trochę wyżej.

 

Nie chcę mi się szukać, ale pewnie bym znalazł jak pisałeś że palniki 11KW i 17KW różnią się.

 

Możemy przeanalizować różnice pomiędzy RBR-11KW i RBR-17KW:

1. Palniki takie same

2. Wymiennik w 11KW została wycięta półka wodna (odbierająca ciepło że spalin) i wstawiona blach która leży na dwóch wieszakach(ciepło może odbiera ze spalin ale nie przekazuje go dalej)

INNYCH zmian nie zauważyłem

 

Czyli co z tego wynika, ciepło które mogła przejąć półka wodna idzie do komina i ogrzewa atmosferę.

 

Idąc dalej tokiem konstrukcyjnym Instalco jak będzie wyglądać piec np. RBR-6KW: palnik będzie pod szybrem, temperatura spalin dla mocy nominalnej 400C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to sobie szukaj co pisałem mi się nie chce grzebać w tym gnoju którego tu narobiliście i robicie nadal.

Skoro wiesz lepiej jak projektować kotły to dlaczego tego nie robisz ?

Skoro wszystko wiesz lepiej to dlaczego go kupiłeś ? nawet ja ci odradzałem.

Dlaczego pisze do mnie ?

Zwróć się z pretensjami do swojego sprzedawcy, co ja mam z Tobą wspólnego ?

Ty nie jesteś moim problemem, mam z tamtego roku tylko jednego wżoda na tyłku, był łagodny ale rozwinął się w złośliwego i Ty nim nie jesteś, Ty się rozwijasz na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pobijesz Novego, trzeci piec w roku, zaś będziesz organizował następną grupę na pozew zbiorowy ?

Defro, Instaco, następne w kolejce Ogniwo, jarecki Skama na pewno Ci nie sprzeda ale jeszcze trochę firm Ci zostanie, do końca roku, jeszcze pewnie klika zaliczysz.

 

 

Może zamiast pisać swoje wywody to być odpowiedział na zadane pytanie lub po prostu siedział cicho.

 

Proszę nowego admina o wywiązywanie się z obowiązku i czyszczenie postów nie na temat - również KAROKI - a może przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dlaczego prawie wszyscy z E-S palą w RBR ?

 

Ile to jest "prawie wszyscy"? Znaczy, w liczbach, ile?

 

A teraz odpowiem na Twoje pytanie:

Bo się kiepsko znają na kotłach. Ci z E-S, którzy w nich palą - znaczy się.

 

P.S.

A tak naprawdę... No, powiedz, dlaczego palą w RBR-ach. Przecież wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No pobijesz Novego, trzeci piec w roku, zaś będziesz organizował następną grupę na pozew zbiorowy ?

Defro, Instaco, następne w kolejce Ogniwo, jarecki Skama na pewno Ci nie sprzeda ale jeszcze trochę firm Ci zostanie, do końca roku, jeszcze pewnie klika zaliczysz.

 

Mnie proszę w te Wasze gierki nie mieszać.Mam ten kocioł,zapomniał Pan?Wiem co widzę,teraz rozumiem co miał na myśli minertu jak pisał ,że poprosi ES o usunięcie wykresu spalin :)

Te teksty o wrzodach na tyłku itd.świadczą tylko ,że nie jest pan człowiekiem za jakiego Pana miałem.Nie masz Pan jaj aby napisać,że kocioł generuje zbyt dużą temp spalin przy większych mocach,a softy grupowego w obecnym kształcie,nie nadają się do tego kotła i na ten palnik.Piszą Panu o tym ostatnio już 4 osoby,że im opał w grupowym ląduje w popielniku.A Pan dalej swoje. Zawijan ma rację,o kotłach ma Pan mierną wiedzę.Reszty najzwyczajniej się Pan wypiera.

Na koniec proszę Pana o niecytowanie moich postów,proszę też o trochę szacunku dla innych niezadowolonych userów.

Ja ze swej strony przepraszam,że miałem czelność napisać Wam prawdę.Przepraszam też ES ,że ich "wypociny" mnie się nie podobają.Przeprasza,na prawdę.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tym miesiącu dotarł do mnie kocioł RBR12kW. Nie długo będę się przymierzał do zrobienia instalacji CO i CUW nie chciałbym popełnić błędów.

Przeczytałem już na forum małe 'co nie co' o tym reaktorze.

1. W DTR powrót jest pokazany jako jeden króciec a ja mam w kotle 2! Powroty i tak chce spiąć razem. Czy ma to znaczenia do którego podepnę?

Wydaje mi się że najlepsza opcja to będzie podpięcie po przekątnej kotła czyli np. z prawej u góry zasilanie a z lewej na dole powrót co by się woda lepiej mieszała.

2. Zamieszczam rysunek. Nie wiem co to jest za mufa nr.2 Nie ma tego w DTR'ce???

3. Co to jest mufa nazwana w DTR "Zasilanie podgrzewacz" nr.4? Czy chodzi o wyjście na bojer?

Wrzucam schemat mojej instalacji znaczy tak chce żeby wyglądała.

 

RBR 12kW mufy.JPG

 

RBR 12kW instalacja.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...