Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lechma Pl-500 Green - czy ktoś ma?


Lukus

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...

Kominek z płaszczem wodnym PL500 Green SBJ to koszt 5500 pln netto.

 

W moim przypadku do tego doszły kompleksowy montaż, założenie kanału wentylacyjnego kotłownię oraz kranu wodnego na zewnątrz domu, ogrzewanie CWU kominkiem, elektronicznie sterowana przepustnica AIRMATIC, wymiennik płytkowy, rozdzielacz ogrzewania podłogowego 6 pętli z możliwością regulacji przepływu osobno na każdej pętli, nowy styropian z nadrukiem + 26 m2 podłogówki, wylewka betonowa.

 

łącznie ok 17 000 pln

 

Dom parterowy 71 m2 powierzchni, 2 sypialnie, salon, jadalnia, kuchnia i kotłownia plus na razie niezagospodarowane poddasze, w przyszłości do zaadaptowania na mieszkalne.

W kotłowni piec De Dietrich MCR II 24 S na propan z Gaspolu.

W sypialniach i łazience są kaloryfery a w salonie i jadalni została położona podłogówka, jest także w kuchni, przedpokoju i łazience /ale rzadziej/.

Edytowane przez THAMIAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Widzę, że mało opinii o tym produkcie. Też jestem zainteresowany tym modelem ale do montażu w UZ.

Czy 13,5 KW (w tym jedynie 6,5 na wymiennik) da radę ogrzać dom o powierzchni ~ 160m2? Boję się przewymiarowania więc szukam wkładów w przedziale mocy 12-16KW. Czy w tej cenie czyli około 6tyś brutto to dobry wybór czy lepiej wybrać coś innego?

P.S.

Ciekawy jest model PL600 Prestige. Podwójna szyba, kurtyny, sprawność.

http://www.kominkigielda.pl/s-t-72-594-Wklad-kominkowy-wodny-Lechma-PL-600-Prestige-S_M_L-13---18-kW.aspx

Na tyle ciekawy model że nawet na stronie Lechmy go nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam PP500 powietrzny z boczną szybą od około 2 miesięcy podłączone do grawitacyjnego DGP , paliłem w nim raptem kilka razy ze względu na porę roku ,ale mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami . Wkład jest bardzo niski na oryginalnych nóżkach wiec montażysta musiał mi dorobić stelaż , co do względów estetycznych ,wiadomo gusta są różne lecz mi się tan wkład bardzo podoba ( mam model z e srebrną ramką). Co do samego palenia , mam szereg o powierzchni 90m2 podłogi z rozprowadzeniem DGP na piętrze na 4 pomieszczenia najdalszy punkt 2,8m w linji prostej od kominka .Tak jak mówiłem nie paliłem jeszcze zbyt dużo ale po załadowaniu 3 średnich szczapek i nagrzaniu wewnątrz obudowy do 67stopni z kratek w pomieszczeniach na piętrze bucha ciepełko aż miło. Próbowałem też palić brykietem , na dość spory żar włożyłem 3 kostki i po 20 minutach sterownik dopływu powietrza zarejestrował zbyt dużą temp(który na marginesie jest źle ustawiony), odcioł tlen i wszystko zgasło ,wiec wkład jest szczelny. Co do szyby to brudzi się ale jest to mój pierwszy kominek i przypuszczam że po prostu nie umiem jeszcze palić.Mogę powiedzieć tylko tyle że wahałem się między Mają jakimś Hajdukiem i Lechmą ,wybrałem to ostatnie powiem szczerze ze względów estetycznych ale na razie nie zawiodłem się. Edytowane przez BigWit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ,że to nie dobrze że sterownik zdusił płomienie , podejrzewam ze mam na sterowniku zadany zbyt szybki czas dochodzenia do zadanej temp. ,sterownik po dołożeni brykietu zbyt wolno zamykał dopływ powietrza a po przekroczeniu max temp. zamknoł dolot awaryjnie i to było przyczyną zaistnienia takiej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

Jestem właśnie w trakcie testów PL500GreenSBJ + bufor 500l.+ bojler CWU 150l.

Palenie jesionem sezonowanym 1/2roku daje intensywne palenie i szyba jest czysta.

Jeśli dołożę graba wilgotnego płomień słabnie i szyba brudzi się.

Zmieniłem temperaturę wkładu na Tatarku z fabrycznych wartości: 55stC na 60stC, oraz temperaturę startu pomp CO i CWU z 50stC na 55stC .

Teraz chciałbym wkład samemu zabudować.

Mam prośbę o zdjęcia lepszej jakości Waszych obudów - chodzi o podglądnięcie jak zrealizowane jest połączenie wkładu i płyty gipsowo-kartonowej ( kamień marmurowy, granitowy?)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jestem na etapie projektowania instalacji c.o. i c.w.u. w domu energooszczędnym, parterowym o powierzchni 100+40 m2. W projekcie wykonanym przez hydraulika mam piec jednofunkcyjny De Dietrich MCR3 24 z podgrzewaczem stojącym SR100 i do tego kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym bez wymiennika płytowego z zaworem trójdrożnym. Jestem zdecydowany na zakup kominka Pl-500 Green SP 13,5 kW LECHMA.

 

Proszę o opinie o tym kominku i na temat tego jak takie układy się sprawują ( czy dobrze ze hydraulik namawia mnie na zawór zamiast wymiennika płytowego ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nimnul jak "energooszczędny" masz ten domek 100m2, że chcesz takiego smoka 13,5kW wstawić??? Z resztą po jakiego diabła Tobie potrzebny piec CO w salonie - bo takim jest kominek z płaszczem wodnym - poczytaj trochę??? Kupuj 8,5kW powietrzny i rób DGP, tym bardziej jak Sam napisałeś, że masz dom energooszczędny.

BigWit bardzo ładna obudowa, tam jest sam wkład czy jakiś kamień - pytam o ten czarny parapet:confused:

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek powietrzny też jest piecem co w salonie, pracy przy jednym i drugim jest tyle samo. Ten z DGP odpada bo nie puszcza mnie drewniany strop ( nie dojdę do wszystkich pomieszczeń ) zresztą wychowałem się przy takim kominku i wiem że jednak ściany są od niego czarne. Co do mocy, taką zaproponował mi w ofercie sprzedający. Czy nie lepiej mieć większy kominek niż za mały ? Wyjaśnij mi proszę tą kwestię ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...