Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kominek z płaszczem wodnym w UZ w granicach 7000zł ?


Robert_N

Recommended Posts

Witam, czy możecie polecić kominek z płaszczem wodnym, który docelowo będzie montowany w układzie zamkniętym w granicach 7000zł pomijając Lechmę, Kratki.pl ... dodam, że mam zamiar dużo w nim palić. Dom 120m2, parterowy z podłogówką (salon/kuchnia/komunikacja) oraz grzejnikami w sypialniach. Na bufor mnie nie stać :(

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli pozostaje zburzyć komin i wykorzystać to miejsce na barek, gdzie się będę upijać w rozpaczy z braku kominka ;-)

 

@Forest-Natura: podjadę na dniach.

 

Jakby ktoś miał inne zdanie to chętnie poczytam.

 

W sumie to się upij.:D:D:D.Komina nie burz,a barek w innym miejscu zrób.Wybierasz się do foresta to czuj jakbyś miał już KZPŁW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka szkoła, według której umrzesz jak nie zrobisz REKU, WM i bufora do PW. Na szczęście coraz częściej spotykam ludzi, których stać na te gadżety, ale niekoniecznie muszą je mieć. Ludzie nie dajcie się zwariować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie polecić kominek z płaszczem wodnym, który docelowo będzie montowany w układzie zamkniętym w granicach 7000zł pomijając Lechmę, Kratki.pl ... dodam, że mam zamiar dużo w nim palić. Dom 120m2, parterowy z podłogówką (salon/kuchnia/komunikacja) oraz grzejnikami w sypialniach. Na bufor mnie nie stać :(

 

Dziękuję z góry za pomoc.

ja polecam to co mam, czyli kominek Hajduk WT 18 (18kw - 6 szyba, 12 pw). jest też wersja 12kw.

szyba po pół roku palenia CZYSTA (nie licząc białego nalotu z popiołu) przy paleniu 1 rocznej mieszanki iglasto-liściastej.

jest podwójna szyba, szamot, dopalanie spalin, kurtyna powietrzna.

polecam w zestawie ze sterownikiem i przepustnicą (te rzeczy mam z kratek.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jest taka szkoła, według której umrzesz jak nie zrobisz REKU, WM i bufora do PW. Na szczęście coraz częściej spotykam ludzi, których stać na te gadżety, ale niekoniecznie muszą je mieć. Ludzie nie dajcie się zwariować.

Z pewną dozą nieśmiałości zgodzę się z Piotrem, a w szczególności w temacie bufora :cool: Są sytuacje gdzie bufor jest niezbędny, ale są i takie, gdzie duży, pojemny baniak przynosi więcej szkód niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 sezon użytkujemy termokominek CTM. Palimy w sezonie właściwie codziennie i jest super - tyle że temperatura w salonie oczywiście jest wyższa niż w pozostałej części domu z racji nagrzewania od szyby :) Nie wiem jak sprawdzi się system bez bufora - nam hydraulik powiedział że gdybyśmy trochę przesadzili z paleniem bez bufora, mogłoby być ciężko bo szkoda instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, ale ze zmienioną nazwą. Coś na L ... Wczoraj odebraliśmy dodatkowe ruszta do kominka, bo jest parę pęknięć. Niestety nic nie jest wieczne, zwłaszcza jak dużo się pali :( W sklepie też na początku powiedzieli że może być problem bo nie ma już tej firmy, ale dowiedzieli się co i jak. Mogę zapytać w sklepie albo sprawdzić na opakowaniu czy są jakieś naklejki z nazwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, firmę LAVA założyli jakieś 2 lata temu ludzie, którzy pracowali w CTM. Konstrukcja ich termokominków jest bardzo podobna, bo przeszedł tam cały pion techniczny. Mają też części zamienne do starych CTMów (pewne na 100, bo sam kupowałem do swojego)

Włosi z CTM splajtowali i 2 lata temu zwinęli interes w Polsce, zresztą we Włoszech też ledwo zipią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, ja też szukam kominka z płaszczem wodnym. W tej chwili myślę o Weście Lazara i termokominku Lava Trend PL, który polecacie. Dom 200m2, bufor 800l, CWU i CO gaz+solary i mam nadzieję kominek (instalacja przygotowana pod układ otwarty). Jestem ciekaw czy ktoś widział na żywo, bądź ma kominek LAVA, jak to się sprawuje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...