Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką lodówkę kupić? Opinie


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie - jaką lodówkę? Jakie marki są ok? Widziałam fajną indesit ale czytałam opinie w necie i podobno szybko padają...myślicie że Bosch będzie ok? Ewentualnie Samsung? Ja na obecnym mieszkaniu mam wszystkie sprzęty Bosch i działa bez problemów ale Bosch jest chyba nieco droższy od innych więc się zastanawiam...które są w ogóle dobre marki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

A ja polecam energooszczędną oraz wielkością i funkcjami dopasowaną do potrzeb rodziny. :)

Nie wiem, czy to kwestia jakiejś mody czy dobrego marketingu, ale często spotykam się sytuacją wyboru lodówki znacznie większej niż faktyczne potrzeby przechowywania. Na przykład singielka kupuje lodówkę o pojemności 350 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
hehe, może singielka lubi dużo gotować albo ma często gości ;), my w końcu kupiliśmy lodówkę lg, pojemność akuratna jak dla 3-4 osób, wszystko się mieści, jedzenie świeże. Widzę sporą różnicę w porównaniu z moją starą lodówką gdzie włożyło się np. sałatę w poniedziałek a we wtorek już była sflaczała. Tutaj przez kilka dni wygląda jak prosto z grządki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
Ja lubię gadżety ale w połączeniu z dobrym sprzętem. Nie chodzi o to, żeby kupić świecące jak choinka pudełko ale coś co spełnia swoje zadanie i ułatwi Ci życie. Od siebie dodam, że warto śledzić nowości bo producenci zaskakują tak, zdawałoby się jeszcze niedawno, "kosmicznymi" funkcjami jak sprawdzanie i podawanie daty przydatności przez sprzęt i informowanie via panel co się zepsuło...;) Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
My chcieliśmy w kuchni mieć lodówkę Side by Side. Wybór padł na firmę Siemens. Wybraliśmy najtańszy model lodówki Side by Side. Posiada kostkarkę, nie posiada barku. Zastanawialiśmy się nad lodówką podobną gabarytowo firmy Sharp i Beko. Siemens wygrał wielkością miejsca jakie jest zalecane do poprawnej pracy lodówki, wokół jej boków. Ma minimalne wymagania, i można swobodnie ją ustawiać w ciągu mebli kuchennych. Lodówki Sharp i Beko wymagały po ok 5 do 7 cm wolnej przestrzeni wokół urządzenia dla poprawnej pracy. Nasza lodówka ma wentylację przez kratkę pod lodówką (cokół). Z istotnych rzeczy warto wspomnieć, że lodówka posiada filtr wody, który jest dość drogi. Jego koszt to ok 200 zł (i nie ma zamienników za bardzo). Konstrukcja drzwi wymaga także aby lodówka ustawiona w ciągu mebli kuchennych wystawała o grubość drzwi, inaczej nie będzie możliwe ich pełne otwarcie a tym samym utrudniony będzie dostęp do środka, głównie do szuflad. Półki na drzwiach są dość głębokie co powoduje, że drzwi są dość "grube" i to uniemożliwia wysuwanie szuflad przy niepełnym otwarciu. Sama wielkość użytkowa części lodówkowej nie poraża - tak jakby mogła na to wskazywać wielkość całej lodówki. Jak ktoś ma jakieś jeszcze konkretne pytania to zapraszam. Aha- mamy ustawioną ją obok piekarnika i mikrofali - często ludzie o to pytają. Biorąc pod uwagę, że piekarnik zbytnio na zewnątrz się nie nagrzewa, to racze nie zauważyłem negatywnych aspektów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W moim przypadku musiałem zrezygnować z lodówki sbs bo zwyczajnie nie mam na nią miejsca - mała kuchnia nie daje mi możliwości... wybór padł na klasyczną lodówkę firmy lg - http://www.niezawodnelodowki.pl/produkt/lodowka-lg-gbf530nsqpb/

Mimo że nie jest to sbs to posiada dystrybutor na wodę oraz wszystkie funkcje większych modeli jak: no frost, szybkie mrożenie, jakiś system cyrkulacji a w dodatku ma klasę A z dwoma plusami. Jedyną rzeczą jaka mnie zastanawia, to wokresie letnim niemal cały czas chodził kompresor ale to pewnie zasługa wyższych temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 months później...

Właśnie - nofrost to jest to! Lodówki jeszcze szukam. Na razie mam starą elektrolux.

Zależy mi na dużym zamrażalniku, opcji nofrost, komorze 0*stopni. Mąż oczywiście chciałby otwieraną side-by-side i z kostkarką do lodu itd. Ale nie wiem, czy jest to aż tak potrzebne. Wolę na razie inwestować w ściany i instalacje (wentylacje i ogrzewanie). Super sprzęt zawsze można dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może powiem tak. Od 2 lat użytkuję LG side by side ale bez kostkarki i barku - i cieszę się że na taką opcję się zdecydowałam. Dla 2+2 jest idealna (zaraz 2+3 :)) Lodówka z systemem no frost oczywiście. W zamrażalniku masa miejsca a w chłodziarce jeszcze więcej. Lodu używam w sumie tylko latem i dlatego zwykłe woreczki do lodu wystarczą. Kostkarka zajmuje prawie całą półeczkę w zamrażarce niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodu używam w sumie tylko latem i dlatego zwykłe woreczki do lodu wystarczą. Kostkarka zajmuje prawie całą półeczkę w zamrażarce niestety.

Dodam tylko z praktyki, a używam SbS ok 2 lata, że kostkarka to jest coś co na pewno będzie w każdej mojej następnej lodówce. Owszem można w woreczkach przygotować kilka kostek... natomiast jakbyś chciała mieć ich więcej np. latem to zajmą tyle miejsca co sama kostkarka. Latem, jak jeszcze przyjdą znajomi, czy jest imprezka lodu idą tony. Żadne woreczki nie dadzą rady :) A w zamrażalce co dzisiaj się trzyma? Kilka lodów, paczkę frytek, paczkę warzyw i to chyba wszystko. (No chyba, że ktoś świniaka lubi ubić, ale to wtedy na pewno do SbSa go i tak nie włoży) U mnie mimo kostkarki i 2+2, miejsca nie brakuje. Kostkarkę mimo wszystko polecam. barek można odpuścić bo to bajer ale miejsca nie zabiera w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko z praktyki, a używam SbS ok 2 lata, że kostkarka to jest coś co na pewno będzie w każdej mojej następnej lodówce. Owszem można w woreczkach przygotować kilka kostek... natomiast jakbyś chciała mieć ich więcej np. latem to zajmą tyle miejsca co sama kostkarka. Latem, jak jeszcze przyjdą znajomi, czy jest imprezka lodu idą tony. Żadne woreczki nie dadzą rady :) A w zamrażalce co dzisiaj się trzyma? Kilka lodów, paczkę frytek, paczkę warzyw i to chyba wszystko. (No chyba, że ktoś świniaka lubi ubić, ale to wtedy na pewno do SbSa go i tak nie włoży) U mnie mimo kostkarki i 2+2, miejsca nie brakuje. Kostkarkę mimo wszystko polecam. barek można odpuścić bo to bajer ale miejsca nie zabiera w sumie.

 

No widzisz, a mnie kostkarka do szczęścia nie jest potrzebna, natomiast zamrażarka bardzo. Zamierzam kupić sporą lodówkę bez zamrażalnika i osobno dużą zamrażarkę szufladową. Wszystko zależy od potrzeb. Na pewno mieszkając poza miastem skorzystam na takim rozwiązaniu. Kostki lodu można sobie zamrozić w woreczkach i przesypać do pudełka po lodach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie produkuje się już lodówek bezawaryjnych. Najczęstsza przyczyną jest rozszczelnienie układu. Kiedyś były miedziane, teraz najczęściej aluminiowe. Z doświadczenia wynika, że z nowoczesnych lodówek, w porównaniu cena - jakość, można polecić Samsung.

 

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zakup Samsunga sbs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

My mamy dość sporą rodzinę bo jestem ja , mąż , dwojka dzieci i jeszcze moi rodzice.Wcześniej mieliśmy zwykła, niewielką lodówkę i powiem Wam,że było dość ciasno. Tak więc zdecydowaliśmy się na lodówkę marki Samsung. Side by Side i jestem obecnie o wiele bardziej zadowolona bo jest bardzo pojemna. Wszystko się w niej mieści i ma wiele bajerów takich jak barek czy też kostkarka do lodu ( na wakacjach super sprawa ! ).

 

Dodam ,że kupowałam w sklepie rtv Euro agd i właśnie tam proponuję zacząć poszukiwania bo z wszystkich sklepów do jakich zaglądałam mieli najlepsze ceny i jest tam możliwość kupna sprzętu na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...