Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką lodówkę kupić? Opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o opinie - jaka pojemnśc lodowki dla rodziny 3 osbowej? Czy 260 litrow wystarczy?

 

zależy ile gotujecie i przechowujecie w lodówce. My jesteśmy na razie 2 osobową rodziną:) i mamy lodówkę 205l. Czasem mam problem, żeby się zmieścić. Przede wszystkim zwróc uwagę na rozmieszczenie półek wewnątrz lodówki - na to, czy więcej rzeczy przechowujecie w szufladach czy na półeczkach, jakie wysokie są te półeczki? ( czasem wkładamy coś w wyższej misce, czasem tak banalna rzecz jak np.sos, ketchup są w butelkach,które nie mieszczą się na półkę), zrezygnowałam też z dodtakowej półki/metalowego stelażu na napoje, moja mama ma coś takiego i czasem niepotrzebnie zajmuje to tylko miejsce.

Ważna jest tez pojemność zamrażarki - jak dla mnie im większa tym lepsza. Wbrew pozorom sporo rzeczy ląduje w zamrażarce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile gotujecie i przechowujecie w lodówce. My jesteśmy na razie 2 osobową rodziną:) i mamy lodówkę 205l. Czasem mam problem, żeby się zmieścić. Przede wszystkim zwróc uwagę na rozmieszczenie półek wewnątrz lodówki - na to, czy więcej rzeczy przechowujecie w szufladach czy na półeczkach, jakie wysokie są te półeczki? ( czasem wkładamy coś w wyższej misce, czasem tak banalna rzecz jak np.sos, ketchup są w butelkach,które nie mieszczą się na półkę), zrezygnowałam też z dodtakowej półki/metalowego stelażu na napoje, moja mama ma coś takiego i czasem niepotrzebnie zajmuje to tylko miejsce.

Ważna jest tez pojemność zamrażarki - jak dla mnie im większa tym lepsza. Wbrew pozorom sporo rzeczy ląduje w zamrażarce:)

 

Właśnie sporo chyba - stąd moje wątpliwości..

Na razie dumam ze chyba zdecyduje sie na wolnostojacą bo do zabudowy do 183 cm wysokości żadna nie ma zadawalającej pojemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 3 months później...
  • 2 months później...
Wszystkie lodówki- na pewno te które widziałam w sklepach- i zdaniem sprzedawców - otwierane są na prawą stronę. Można przełożyć na lewą, ale podobno jeśli zrobi się to w Samsungu to straci się gwarancję.

 

Za przełożenie drzwi? Bez jaj...

Jak ma 2 lata gwarancji to i tak masz rękojmię po co Ci taka lewa gwarancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeśli z tym Samsungiem to prawda to cieszę się, że zrezygnowałem z tej firmy już dawno temu. Mają co najmniej dziwne decyzje. A co do lodówek to mam teraz chłodziarko zamrażarkę moderowano i przyznaję, że sprzęt jest naprawdę świetny, klasowy i bardzo energooszczędny. Drzwi co prawda przekładać nie musiałem, ale podejrzewam, że nie będą robili problemów jak Samsung ;) Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiliśmy w grudni lodówkę Samsung serii chief collection. W lipcu wracamy po dłuższym weekendzie poza domem i lodówka nie działa. Szybki telefon w poniedziałek do serwisu - już super, umawiamy wizytę na czwartek. Serwisant przyjechał w piątek i powiedział, że padł parownik, że on nie ma takiego przy sobie, że muszą zamówić i trzeba czekać. Czekaliśmy tydzień - w następny piątek przyjechał i naprawił. Prawie naprawił. Od tego czasu lodówka chodzi inaczej. Czekam tylko aż się znowy popsuje.

 

I jeszcze jedno - jak zgłaszałem usterkę to sympatyczna Pani o pierwsze co zapytała to czy kierunek otwierania drzwi został zmieniany i czy przez autoryzowany serwis - jeszcze przed zapytaniem jaka to usterka. Na moje szczęście robił to autoryzowany serwis.

 

Podsumowując - dwa tygodnie bez lodówki a na zewnątrz 30 stopni. Jak mają tak sprawnie działający serwis to ja podziękuje za ich sprzęty. Sąsiadom Bosh się popsuł po kilku latach - jeden dzień zgłoszenie awarii - drugi wizyta serwisanta i naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
kupiliśmy w grudni lodówkę Samsung serii chief collection. W lipcu wracamy po dłuższym weekendzie poza domem i lodówka nie działa. Szybki telefon w poniedziałek do serwisu - już super, umawiamy wizytę na czwartek. Serwisant przyjechał w piątek i powiedział, że padł parownik, że on nie ma takiego przy sobie, że muszą zamówić i trzeba czekać. Czekaliśmy tydzień - w następny piątek przyjechał i naprawił. Prawie naprawił. Od tego czasu lodówka chodzi inaczej. Czekam tylko aż się znowy popsuje.

 

I jeszcze jedno - jak zgłaszałem usterkę to sympatyczna Pani o pierwsze co zapytała to czy kierunek otwierania drzwi został zmieniany i czy przez autoryzowany serwis - jeszcze przed zapytaniem jaka to usterka. Na moje szczęście robił to autoryzowany serwis.

 

Podsumowując - dwa tygodnie bez lodówki a na zewnątrz 30 stopni. Jak mają tak sprawnie działający serwis to ja podziękuje za ich sprzęty. Sąsiadom Bosh się popsuł po kilku latach - jeden dzień zgłoszenie awarii - drugi wizyta serwisanta i naprawa.

 

Też mam z Bosha i nie narzekam, wydaje mi się, że produkty samsunga już dawno się popsuły i te "wielkogabarytowe", jak lodówka i te takie mniejsze, jak laptopy, smartfony. Teraz wszystko idzie w ilość, nie w jakość, ale i tak podejście serwisu to jakiś żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Ja posiadam Samsunga już 2 rok, wcześniejszy Bosch 10 letni, od 5 lat się nadawał do wymiany, albo od początku bo tak słabo chłodził, że wędlina się psuła po paru dniach. Tutaj wszystko super, zobaczymy jak będzie dalej. No frost faktycznie działa, jedyna wada trochę głośna, ale do zniesienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Ze swojej strony mogę polecić lodówkę firmy :spam: model moderowano, który jest stosunkowo tani, a dzięki temu, że wykonano go ze szkła, prezentuje się nienagannie. Mało tego, został wyposażony w dotykowy wyświetlacz i jest total NO FROST, dzięki czemu wewnątrz nie osiada się szron, a to rzadko spotykane.

Dla mnie osobiście dotykowy wyświetlacz w lodówce jest zbędnym bajerem. Tak jak przy OC pięknie wygląda, zdobi produkt, ale jako jeden z pierwszych podzespołów jest narażony na awarię, która może właścicielowi lodówki przyczynić sporych problemów.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...