Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką zmywarkę kupić? Opinie


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Przez 13 lat maiłem Elektroluxa (45 cm, do zabudowy), Od dwu lat mam Boscha, też 45 cm. Jest zdecydowanie cichszy (trzeba zwrócić uwagę na poziom hałasu, jeśli kuchnia jest otwarta na salon). Zużywa mniej wody, myje znacznie dłużej (program eco ok 3 godzin), ale jestem bardziej zadowolony niż z Elektroluxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 13 lat maiłem Elektroluxa (45 cm, do zabudowy), Od dwu lat mam Boscha, też 45 cm. Jest zdecydowanie cichszy (trzeba zwrócić uwagę na poziom hałasu, jeśli kuchnia jest otwarta na salon). Zużywa mniej wody, myje znacznie dłużej (program eco ok 3 godzin), ale jestem bardziej zadowolony niż z Elektroluxa.

 

No właśnie też mam program ECO - 3:15 i Auto - 2:40. Przy czym auto zużywa mniej prądu (zmierzone). Więc na czym polega eko? Mniej wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Jeśli chodzi o zmywarki to pełna zgoda. Pralki tej firmy więcej nie kupię.

 

A ja mam i zmywarkę i pralkę Siemensa i jest ok. Poprzednia pralka Polar dała radę prawie 11 lat (po drodze 2x wymiana grzałki i 1x łożyska bębna - druga naprawa bębna juz nie rokowała więc poszła na szrot). Siemens już 5 rok i tylko wymiana grzałki (ale w bloku mieliśmy mega twardą wodę - 25 st. niem. , teraz w domku mamy na poziomie 1 więc pewnie problem z grzałką odpadnie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Przestrzegam przed firmą Bosch. Od 2011 kiedy się wprowadziliśmy zmywarka była naprawiana już 5 razy. Mamy jeszcze ekspres do kawy z Boscha i mikrofalę - wszystko do zabudowy w wersjach premium. Wydaliśmy już majątek na naprawy tego wszystkiego.

Zalecam rozsądek przy zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmywa Electrolux, wydaje mi się że już 6 rok leci. Chwile po zakupie padła elektronika, ale to z mojej winy bo przeciąłem przewod zerowy w instalacji w ścianie, żarówki zaczęły świecić jakby miały po 200W, padło jeszcze kilka innych urządzeń m.in. radio i alarm. Do zmywarki przyjechał kolo z serwisu, wymienił co trzeba i śmiga do dzisiaj. Fakt faktem że jest troszkę głośna ale do zniesienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed firmą Bosch. Od 2011 kiedy się wprowadziliśmy zmywarka była naprawiana już 5 razy. Mamy jeszcze ekspres do kawy z Boscha i mikrofalę - wszystko do zabudowy w wersjach premium. Wydaliśmy już majątek na naprawy tego wszystkiego.

Zalecam rozsądek przy zakupach

Elektronarzędzia Bosch to sie zgodzę że zeszły na psy od kiedy produkcje przenieśli do Chin,ale agd jeszcze nie zdziadziało przynajmniej te składane w Polsce , mam drugą zmywarkę pierwsza Bosch po 12 latach poszła do rodziny teraz Simens 3 lata tez zero usterek, pralka Bosch MAXXX 6kg 17 lat , jedynie wymieniane szczotki za 20 zł i pompka za 60zł (z naszej winy monety ,igły w praniu ukręciły łopatki wirnika).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Chciałbym odświeżyć nieco temat, bo minęło trochę czasu i zapewne pojawiły się na rynku nowe technologie. W dużym skrócie szukam zmywarki do pełnej zabudowy w cenie do ok. 1500pln (szer. 60 cm). Raczej skłaniam się ku marce Bosch (nie upieram się jednak). Czy ktoś z Was podpowie konkretny model warty uwagi na zasadzie cena/jakość ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja się zdecydowałam na Siemensa, to mój nowy nabytek mam nadzieję że się sprawdzi. Może komuś z Was się przyda ta informacja, kupiłam na xxxxxxxx dają zapas tabletek Finish Quantum na rok :) także można na tym zakupie skorzystać. Mam nadzieję że komuś to pomoże ;) Edytowane przez Greengaz
reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Moim zdaniem zanim się człowiek zdecyduje, to powinien coś o przedmiocie wiedzieć, może nie warto czasami płacić za dużo, bo sprzęt ma jakąś mało potrzebną opcję, która ma taką nazwę, że sam chcesz dopłacić, bo nie wiesz co to jest ale przypuszczasz, że potrzebne ;) W wielu przypadkach miałem już ten dylemat. W tym przypadku są całe listy, gdzie opisują na czym się skupić jak w tym miejscu :spam: Na takiej podstawie wybieram kilka typów, a potem nękam sprzedawców, żeby powiedzieli mi co wiedzą, jakie mieli skargi itp i za kilka dni wiem już mniej więcej co nowego będzie u mnie w domu. Edytowane przez Tomaszs131
Spam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 7 months później...
Ja się zdecydowałam na Siemensa, to mój nowy nabytek mam nadzieję że się sprawdzi. Może komuś z Was się przyda ta informacja, kupiłam na xxxxxxxx dają zapas tabletek Finish Quantum na rok :) także można na tym zakupie skorzystać. Mam nadzieję że komuś to pomoże ;)

 

Zapas tabletek (najlepszych, żelowych) na rok wart jest 125 zł... ale dobre i to ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 year później...
podpinam się pod temat, mamy małe mieszkanko z niewielką kuchnią , ale bardzo brudzimy :wiggle: więc potrzebujemy jakąś małą zmywarkę, która dobrze myje, ktoś ma może taką i może coś mi polecić? :confused::confused:

 

Jak wybierałem zmywarkę, to mi siostra wysłała link do artykułu, gdzie opisane są różne kategorie zmywarek, w różnych przedziałach cenowych. Kupiłem wtedy zmywarkę Beko i cenię ją sobie, bardzo dobry towar. Mniej funkcji niż konkurencja, ale świetne działa i ma dość niską cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat, mamy małe mieszkanko z niewielką kuchnią , ale bardzo brudzimy :wiggle: więc potrzebujemy jakąś małą zmywarkę, która dobrze myje, ktoś ma może taką i może coś mi polecić? :confused::confused:

 

Jak wybierałem zmywarkę, to mi siostra wysłała link do artykułu, gdzie opisane są różne kategorie zmywarek, w różnych przedziałach cenowych. Kupiłem wtedy zmywarkę Beko i cenię ją sobie, bardzo dobry towar. Mniej funkcji niż konkurencja, ale świetne działa i ma dość niską cenę. :) Tu masz link, gdybyś i Ty chciała spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...