Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator - zamarzanie = problem


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie. Bo takiego nie ma.

 

Jednak do podgrzania odpływu skroplin, szacuję około 4 - 6 W przy temperaturach dodatnich.Rozwiązanie bezawaryjne za które przyjdzie użytkownikowi zapłacić 30 zł rocznie.

 

Termostat to rozwiązanie awaryjne.

Czy może Pan podać typ kabla, to zmierzę ile pobiera w upał i ile przy +2 st.C PO CO SZACOWAĆ JAK MOŻNA ZMIERZYĆ? Pan poda typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nawet w upał takie kable mają ponad 5-6W/mb a przy +1 to ponad 20W/mb . Centrala bierze 15-20W przy 100-130m3/h

Kabla samoregulującego nie uruchamiamy na mrozie bo wywali bezpiecznik.
Jaki kabel wywali bezpiecznik??? Pan ie _John Pan poda jakiś typ kabla, to jutro go pomierzę i Panu przedstawię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel 10W zużywa w mrozy 20W? Ciekawych rzeczy tu się człowiek dowiaduje :)
Piszemy o kablach samoregulujących . Tam nie występuje coś takiego jak kabel 10W.

Przy tych kablach podaje się moc/temeraturę

 

http://www.ceneo.pl/22212712 Takie coś świadczy, że napisał to laik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli średnio 10Wattowy pobierze około 13Watt. Czyli od grudnia do końca lutego prądu za około 12 złotych. Faktycznie jest się czego bać :)
Z tym, że przeważnie jest więcej niż 1m wężyka, a kabel z mikrotermostatem na końcu kosztuje niecałe 40 zł drożej. A w przypadku centrali z wyjściem do rozmrażania - nic - jest wszystko w cenie centrali. Proszę zauważyć, że centrale do domów pasywnych pobierają np.WP_20140711_002.jpg ONYX PASSIV przy 1003/h pobiera 11-12W. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam Pana do oszczędnego budowania Ma Pan sporo kasy, woli Pan drogo i energochłonnie, jak widać po stopce. Ma Pan prawo. Ja tylko napisałem, że w centralach do domów dobrze izolowanych ( zużycie bez pomp ciepłą i OZE do 15kWh/m2 ) jest wyjście na kabel samoregulujący z termostatem. Jeżeli ktoś nie widzi sensu w takim "wyjściu" nie kupuje takiej centrali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie filozyfowywój TB, rozmawiamy na temat centrali bez takich drogich bajerów. Pięć lat przeżyłem bez tego, to i przeżyję następne, ale z nudów chcę coś poprawić. I może poprawię a może i nie, nie spinam się na to jakoś znacznie.

 

Mój dom nigdy nie miał być energooszczędny (miał mieć duże okna i jakiś wygląd), natomiast chciałem mieć niskie, stojące na zadowalającym mnie poziomie rachunki. No i jestem z domu i rachunków zadowolony. I żaden TB (bajkopisarz) mi tego zadowolenia nie odbierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zamarzania występuje w centrali. Jak komuś zamarza cały odpływ, to jest już błąd montażowy.

 

Krótki odcinek takiego przewodu powinien załatwić sprawę.

Każdy producent udostępnia charakterystyki swoich przewodów, więc można w zależności od potrzeb policzyć ile nam tego przewodu jest potrzebne, jaką będzie miał moc.

Najsłabszy przewód 10 - 15 W/m (5-10*C) załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie filozyfowywój TB, rozmawiamy na temat centrali bez takich drogich bajerów. Pięć lat przeżyłem bez tego, to i przeżyję następne, ale z nudów chcę coś poprawić. I może poprawię a może i nie, nie spinam się na to jakoś znacznie.

 

Mój dom nigdy nie miał być energooszczędny (miał mieć duże okna i jakiś wygląd), natomiast chciałem mieć niskie, stojące na zadowalającym mnie poziomie rachunki. No i jestem z domu i rachunków zadowolony. I żaden TB (bajkopisarz) mi tego zadowolenia nie odbierze :)

Pan zobaczy jaka dziwna prawidłowość, gdy brakuje wiedzy, czy argumentów zaczyna się pisać o adwersarzu, próbując go ośmieszyć. I to im mniej wiedzy tym bardziej. Artur Schopenhauer miał sporo racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zamarzania występuje w centrali. Jak komuś zamarza cały odpływ, to jest już błąd montażowy.

 

Krótki odcinek takiego przewodu powinien załatwić sprawę.

Każdy producent udostępnia charakterystyki swoich przewodów, więc można w zależności od potrzeb policzyć ile nam tego przewodu jest potrzebne, jaką będzie miał moc.

Najsłabszy przewód 10 - 15 W/m (5-10*C) załatwi sprawę.

Tylko dlaczego producent centrali ma takiego wyjścia nie przewidzieć? Połowy gniazd/ wyjść/ wejść w laptopie nigdy nie użyję, ale nie mam sprzeciwu, ze producent je zrobił, może się komuś przydają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan zobaczy jaka dziwna prawidłowość, gdy brakuje wiedzy, czy argumentów zaczyna się pisać o adwersarzu, próbując go ośmieszyć. I to im mniej wiedzy tym bardziej. Artur Schopenhauer miał sporo racji.

 

Ale to dotyczy się właśnie ciebie TB. Rozmawiamy o centrali, mojej centrali, bez takich drogich bajerów, a ty mi wyjeżdżasz z moim domem :p

Bujaj się TB :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem wątku jest:

Rekuperator - zamarzanie = problem.

Rozwiązaniem zamarzającego odpływu jest m.in. kabel samoregulujący.

To, że są centrale ze specjalnym wyjściem na taki kabel - poruszajmy w temacie "Jaka centrala"

 

Nie twórzmy zbędnych dyskusji w tematach, gdzie ludzie szukają rozwiązania istniejącego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krótki odcinek takiego przewodu powinien załatwić sprawę.

Każdy producent udostępnia charakterystyki swoich przewodów, więc można w zależności od potrzeb policzyć ile nam tego przewodu jest potrzebne, jaką będzie miał moc.

Najsłabszy przewód 10 - 15 W/m (5-10*C) załatwi sprawę.

 

No i o to mi właśnie chodziło. Dzięki.

Jest to rozwiązanie proste i tanie, a nie mikro pierdu pierdu, za które trzeba dodatkowo słono zapłacić, a które i tak pewnie po paru latach klapnie. Jak już to założę kabelek i będę go włączał tylko w sezonie zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...