Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator - zamarzanie = problem


Recommended Posts

Tematem wątku jest:

Rekuperator - zamarzanie = problem.

Rozwiązaniem zamarzającego odpływu jest m.in. kabel samoregulujący.

To, że są centrale ze specjalnym wyjściem na taki kabel - poruszajmy w temacie "Jaka centrala"

 

Nie twórzmy zbędnych dyskusji w tematach, gdzie ludzie szukają rozwiązania istniejącego problemu.

 

No teraz to już go wkurzyłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Hej. Mój instalator było ostatnio na szkoleniu z Bartosza i proponował mi ich rozwiązanie. Wspominał , że ich rekuperatory spełniają kryteria do dofinansowania (wymienniki mają największą powierzchnię wymiany na rynku + energooszczędne wentylatory + brak konieczności stosowania nagrzewnicy wspomagającej czy GWC). Na 99 % biorę ich jednostkę Vena4EC , ale w dofinansowanie ze względu na rozbudowaną biurokrację nie będę się bawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mój instalator było ostatnio na szkoleniu z Bartosza i proponował mi ich rozwiązanie. Wspominał , że ich rekuperatory spełniają kryteria do dofinansowania (wymienniki mają największą powierzchnię wymiany na rynku + energooszczędne wentylatory + brak konieczności stosowania nagrzewnicy wspomagającej czy GWC). Na 99 % biorę ich jednostkę Vena4EC , ale w dofinansowanie ze względu na rozbudowaną biurokrację nie będę się bawił.

Na szkoleniu nie zamarzają, nie zaszlichcają się i mają największą powierzchnię.

Wymienniki powietrze powietrze rozbudowuje się w szerz ! RS 160.jpg Nie wzdłuż bartosz.jpg

Tak się wykorzystuje powierzchnię!

Poza tym, taki niewielki RS160 ma 35m2 WP_20140919_007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie każdego z wielu GWC rozwiazuje problem w tym temacie. Np żwirowy przy -20C dostarczy (na poczatku stycznia) do rekuperatora powietrze o temp. ok 0C Nie ma potrzeby stosowania rozmrazania. Wtedy już łatwo dogrzać powietrze nawet do 20C

Tu jest info jak "pożenić" GWC z rekuperatorem:

http://taniaklima.pl/?p=galleryGalleryShow&iContent=6&iPhoto=1

http://taniaklima.pl/?p=galleryGalleryShow&iContent=6&iPhoto=2

Edytowane przez witek_myslowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Hej. Mój instalator było ostatnio na szkoleniu z Bartosza i proponował mi ich rozwiązanie. Wspominał , że ich rekuperatory spełniają kryteria do dofinansowania (wymienniki mają największą powierzchnię wymiany na rynku + energooszczędne wentylatory + brak konieczności stosowania nagrzewnicy wspomagającej czy GWC). Na 99 % biorę ich jednostkę Vena4EC , ale w dofinansowanie ze względu na rozbudowaną biurokrację nie będę się bawił.

 

Bartosz to jedna z kilku firm spełniająca dofinansowanie prócz tego te wentylatory ma kilka firm na rynku wszystkie np Frapol Thesslagraan i chyba Provent . a ten wymiennik to chyba ma duży opór przepływu powietrza więc na pewno mocne wentylatory i na pewno bardzo Energo żerne w stosunku do innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniu nie zamarzają, nie zaszlichcają się i mają największą powierzchnię.

Wymienniki powietrze powietrze rozbudowuje się w szerz !]

 

wzdłuż też można, bartosz jest trudnozamrażalny właśnie przez to że jest długi, wszystkie rozwiązania mają wady i zalety, ale by wybrać naklepsze trzeba wiedzieć co się chce, co jest ważniejsze a co nie i jak działają takie rozwiązania, trudno oczekiwać tego od klienta bo taki powie że "ma działać"

 

u mnie bartosz chodzi chyba z 8 lat i raz tylko zamarzł jak olałem wymianę filtrw, rozmrażał się ze 2 doby bo nie ma żadnego rozmrażania ale dał rade, nie reklamuję go bo ma sterownik za drogi a ten tańszy nic nie potrafi,

 

nie udzielam szkoleń, a mój egzemplarz to żaden specjalny z nasa tylko zwykła stara vena4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzdłuż też można, bartosz jest trudnozamrażalny właśnie przez to że jest długi, wszystkie rozwiązania mają wady i zalety, ale by wybrać naklepsze trzeba wiedzieć co się chce, co jest ważniejsze a co nie i jak działają takie rozwiązania, trudno oczekiwać tego od klienta bo taki powie że "ma działać"

 

u mnie bartosz chodzi chyba z 8 lat i raz tylko zamarzł jak olałem wymianę filtrw, rozmrażał się ze 2 doby bo nie ma żadnego rozmrażania ale dał rade, nie reklamuję go bo ma sterownik za drogi a ten tańszy nic nie potrafi,

 

 

nie udzielam szkoleń, a mój egzemplarz to żaden specjalny z nasa tylko zwykła stara vena4

 

Można , Przecież nie każdy musi się znać. Wymiennik szeregowy nic nie daje poza zwiększeniem oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...