Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Producenci kominków trójstronnych z płaszczem wodnym


Rodmano

Recommended Posts

Nie kojarzę. Choć tyle tego się ostatnio namnożyło, że mogę nie być na bieżąco. Kominek z PW, taki najprostszy i typowy, to szyba z przodu + 3 boki wypełnione wodą. Ty proponujesz w miejsce grzania wody z boków - szkło. Na coś trzeba się zdecydować!

 

Istnieje możliwość budowy Takiego układu z nadstawką. Moce nadstawek są jednak ograniczone, a emisja ciepła przez szybę będzie olbrzymia. Nie słyszałem jeszcze o trójstronnej szybie podwójnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę. Choć tyle tego się ostatnio namnożyło, że mogę nie być na bieżąco. Kominek z PW, taki najprostszy i typowy, to szyba z przodu + 3 boki wypełnione wodą. Ty proponujesz w miejsce grzania wody z boków - szkło. Na coś trzeba się zdecydować!

 

Istnieje możliwość budowy Takiego układu z nadstawką. Moce nadstawek są jednak ograniczone, a emisja ciepła przez szybę będzie olbrzymia. Nie słyszałem jeszcze o trójstronnej szybie podwójnej.

 

Witam,

 

Może źle to określiłem... chodzi mi o kominek,który ma 3 szyby i ma funkcję płaszcza wodnego. Wygląda jak coś takiego w załączniku,ale obsługuje jeszcze płaszcz.

Kominek2.jpg

Kominek5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może źle to określiłem... chodzi mi o kominek,który ma 3 szyby i ma funkcję płaszcza wodnego. Wygląda jak coś takiego w załączniku,ale obsługuje jeszcze płaszcz.

 

Ja pisałem o tym samym. Przeczytaj jeszcze raz. Gdzie na tych zdjęciach widzisz miejsce na płaszcz wodny? Musi to być urządzenie z płaszczem ulokowanym nad paleniskiem. Poczekaj , może ktoś coś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek z płaszczem i kominek 3szybowy są sprzeczne ze soba jeśli chodzi o zasade działania.

płasz wodny odbiera jak najwięcej energii i przekazuje do wody, a dużo szkła jest od wyglądania no i wypromieniowuje ciepło w znacznej ilości

więc nawet jak istnieje to mała szansa żeby dobrze działało

dobrym połączeniem jest nakładka jak Piotr wspomniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę. Choć tyle tego się ostatnio namnożyło, że mogę nie być na bieżąco. Kominek z PW, taki najprostszy i typowy, to szyba z przodu + 3 boki wypełnione wodą. Ty proponujesz w miejsce grzania wody z boków - szkło. Na coś trzeba się zdecydować!

 

Istnieje możliwość budowy Takiego układu z nadstawką. Moce nadstawek są jednak ograniczone, a emisja ciepła przez szybę będzie olbrzymia. Nie słyszałem jeszcze o trójstronnej szybie podwójnej.

 

 

Na kominkach w ogóle się nie znam, piszę raczej o swojej wizji aranżacji i zwracam się do fachowców o pomoc i ewentualne zweryfikowanie moich wizji :))

 

Czyli jeśli chce mieć płaszcz wodny to może być tylko kominek z szybą z jednej strony ?

Czy mógłbyś rozwinąć temat takich nadstawek,bo jest to dla mnie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kominek ma być z płaszczem wodnym to najlepiej z drzwiami frontowymi, nawet nie narożne. Trójstronnego na chwilę obecną raczej nie znajdzie się w ofertach producentów. Warto więc zdecydować się czy wizja ognia z trzech stron i kominek trzyszybowy czy też chcemy wspomagać c.o. i wtedy płaszcz wodny. Nadstawki (nasady, rekuperatory) są ciekawymi rozwiązaniami na dodatkowy odzysk ciepła - ale raczej do zastosowania na wkładzie powietrznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomysł da się zrealizować, jeśli masz niewielkie zapotrzebowanie na ciepło oddawane do wody, a kominek będzie stał w dużym, wręcz bardzo dużym, przestronnym salonie. I nie o walory estetyczne to chodzi, choć z pewnością też. Przez szyby będzie uciekać połowa ciepła, więc musi być przestrzeń do ogrzania tym ciepłem i przyzwoita odległość do sprzętów które tam planujecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomysł da się zrealizować, jeśli masz niewielkie zapotrzebowanie na ciepło oddawane do wody, a kominek będzie stał w dużym, wręcz bardzo dużym, przestronnym salonie. I nie o walory estetyczne to chodzi, choć z pewnością też. Przez szyby będzie uciekać połowa ciepła, więc musi być przestrzeń do ogrzania tym ciepłem i przyzwoita odległość do sprzętów które tam planujecie.

 

Witam,

 

Salonu nie mam za dużego,około 20 m2 i jadalnia około 18 m2,a między nimi ściana kominkowa . Kominek z płaszczem wodnym będzie traktowany jako alternatywne żródło energii,głównie piec gazowy. Moja teoria jest taka,że jesli już robię kominek i trochę będę w nim palil, to niech trochę wspomaga i ogrzewa dom lub wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wspomniano wyżej - zapomnij o 3 szybach jesli nie masz w planach budowy sauny w salonie, byłaby chyba tez wskazana szyba pyrolotyczna która zatrzymuje część promieniowania.

u mnie dla przykładu (trochę liczb) przy zwykłym płaszczu wodnym przy normalnej pracy kominka (~60st na płaszczu), w salonie jest ~24st, w innych pomieszczeniach ~21st przy salonie z kuchnia 50m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wspomniano wyżej - zapomnij o 3 szybach jesli nie masz w planach budowy sauny w salonie, byłaby chyba tez wskazana szyba pyrolotyczna która zatrzymuje część promieniowania.

u mnie dla przykładu (trochę liczb) przy zwykłym płaszczu wodnym przy normalnej pracy kominka (~60st na płaszczu), w salonie jest ~24st, w innych pomieszczeniach ~21st przy salonie z kuchnia 50m2.

 

Czyli tu mówimy,o powstaniu sauny w salonie,ale to dotyczy kominka z trojstronną szybą czy każdego ? Czy zwykły kominek z drzwiami od frontu z płaszczem wodnym będzie wydzilał tyle samo ciepła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wiecej ma szkla tym wiecej wypromieniowuje ciepla tam gdzie stoi, a mniej oddaje do wody albo w powietrze z tylu

reszte mozna wydedukowac

jak patrzysz na parametry kominkow z plaszczem, to maja jakas moc calkowita i moc wodna - roznica bezposrednio grzeje salon :goodnight:

 

Wszystko jasne! teraz muszę sobie odpowiedzieć na pytanie czego oczekuję. Dzięki bardzo za udział w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
szukaliśmy identycznego kominka jak wspomniany tutaj, 3 szyby + płaszcz wodny.. oczywiście nie ma takiego, więc architekt przerobił projekt, przebudował ścianke i mamy dwuszybowy z płaszczem wodnym. jedna szyba wychodzi na salon, druga naprzeciwko na kuchnię i jadalnię. grzejemy pierwszy sezon, super się sprawdziło takie rozwiązanie, jesteśmy bardzo zadowoleni, fakt ze kominek kosztował kupe kasy, w porównaniu do tego co można kupić w standardzie, ale nie żałujemy, bo po pierwsze wygląda fajnie a po drugie spełnia swoje zadanie. kominek mamy z firmy lechma. polecam takie rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...