Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z Kratki-strasznie smierdzi


kasja83

Recommended Posts

Witam,

mamy wkład kominkowy z firmy Kratki z szybą boczną bez szprosa-Zuzia. Wkład został zabudowany płytami g-k ogniotrwałymi, zaizolowany wełną. Problem polega na tym, że po rozpaleniu kominka po jakiejś chwili obudowa bardzo się nagrzewa (popękała w kilku miejscach-pęknięcia "na zimno" schodzą się, a po rozpaleniu znów pojawiają),ponadto strasznie śmierdzi-jakby plastikiem. Dodam, że płomień w komniku nawet po poprzytakniu wszystkich "dziur" jest bardzo duży.Gdzie jest problem???Wnioskuję, że pewnie w kominku za bardzo sie hajcuje.Jest szansa, że ten smród się wypali (palimy w kominku pierwszy sezon-za nami może 10-15 paleń).Kominkiem zajmował się "fachowiec"-będę go wzywać,ale jak z nim rozmawiać-żeby nie pocisnął mi kitu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko!!! Kto ci to uczynił? Zajrzyj do środka obudowy, sceny jak u Dantego według mnie murowane.

Kto mi co uczynił???Wiem, że fajnie miec od razu kominek zabudowany porządnie, a nie k-g-ale tymczasowo jest, jak jest. Z resztą z tego, co wyczytałam wiele osób w ten sposób ma tak zabudowane i funkcjonuje im bez zarzutu.Po zajrzeniu do środka nie widzę nic podejrzanego w stylu podwędzona folia itp.

Nie mam niestety możliwości zrobić zdjęć,ale "przerzucając" temat nasunęło mi się, ze może "fachowiec" porobił za mało kratek wentylacyjnych i wkłąd kominka za bardzo nagrzewa obudowę??Jedna pod kominkiem i jedna na górze- dorobić zatem kratki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam wkład z Kratek (Maja 12 kW) i śmierdziało niemiłosiernie jakiś czas, ale po kilku-kilkunastu porządnych paleniach przestało i nie ma problemu.

Jeśli zaś chodzi o kratki w obudowie, to mam 2 x 14,5 na 45,5 cm [nie wiem czy to dobrze, czy źle - ale powierzchnia jest większa niż u Ciebie przy mniejszej mocy wkładu]. Obudowa jest całkowicie zimna z zewnątrz.

 

Jeśli chodzi o duży płomień, to o ile się orientuję taki problem występuje, kiedy nie ma na całości sznura w drzwiczkach i wkład zaciąga tyle powietrza ile chce z salonu. Ale za to nie brudzi się tak szyba... Powinnaś/Powinieneś poczuć przykładając rękę przy krawędziach drzwiczek :). Niemniej jednak może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na ten temat, albo poszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam wkład z Kratek (Maja 12 kW) i śmierdziało niemiłosiernie jakiś czas, ale po kilku-kilkunastu porządnych paleniach przestało i nie ma problemu.

Jeśli zaś chodzi o kratki w obudowie, to mam 2 x 14,5 na 45,5 cm [nie wiem czy to dobrze, czy źle - ale powierzchnia jest większa niż u Ciebie przy mniejszej mocy wkładu]. Obudowa jest całkowicie zimna z zewnątrz.

 

Jeśli chodzi o duży płomień, to o ile się orientuję taki problem występuje, kiedy nie ma na całości sznura w drzwiczkach i wkład zaciąga tyle powietrza ile chce z salonu. Ale za to nie brudzi się tak szyba... Powinnaś/Powinieneś poczuć przykładając rękę przy krawędziach drzwiczek :). Niemniej jednak może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na ten temat, albo poszukaj na forum.

 

Hmmmm.Sznurek jest kompletny.Jakieś inne sugestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle reaguje na przepustnicę powietrza z zewnątrz? Może tam coś jest nie tak?

Tam jest ok-jak się dopuści powietrza więcej to pali się dużo. Czy nie powinno być tak, że jak poprzytykam wszystkie wloty powietrza to ogień powinien przygasnać??Czy jest opcja, że wkład jest średnio szczelny?

Pytanie techniczne dot. kratek-czy kratki wylotu gorącego powietrza mogą być umiesczone- jedna z przodu, a druga z boku?Jak to wygląda przy kratkach tych na dole obudowy??Czy jeśli wlot rury do komina jest poniżej stropu i utworzonej pod nim komory dekompresyjnej (strop monolit-16 cm B25) to czy koniecznie trzeba umieścić w tej komorze jakąs kratkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
nowy kominek troche smierdzi zamim farba ktora zastal pomalowany nie utwardzi sie

u mnie po 1 tyg bylo juz znaczni elepiej a po 2 tyg juz nic nie bylo czuc

 

 

W dobrych konstrukcjach wkładów kominkowych regulacja tempa spalania jest precyzyjna .

W dobrych markowych wkładach nie stosuje się farb wymagających "wypalania" w DOMU klienta... więc podczas pierwszych paleń nie śmierdzi i nie dymi ..

Profesjonalne firmy wykonawcze nie stosują wełny mineralnej do izolacji kominków , są lepsze materiały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...