Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vitodens 300-W z Vitocell 100-W - problem z iloscia goracej wody


t__w__

Recommended Posts

Od kilku miesiecy jestem posiadaczem takiej oto kombinacji

Vitodens 300-W z Vitocell 100-W Typ CUG sterownik Vitotronic 200 RF Typ HO1C

Zestaw sluzy do obslugi ogrzewania podlogowego i wody uzytkowej,

Temperature CWU mamy ustawiona na 49 stopni. Zbiornik na wode ma 150 litrow.

Nie ma problemu z iloscia goracej wody w kranach i gdy bierzemy prysznic. Problem pojawia sie przy napelnianiu wanny: najzwyczajniej nie starcza goracej wody.

Sama wielkosc zbiornika nie powinna byc problemem moze problem tkwi w ustawieniach histerezy (kocial dopuszcza do zbytniego schlodzenia wody w zbiorniku zanim wlaczy dogrzewanie - jesli w takim momencie trafi sie chetny na kapiel to klapa).

Nie znalazlem nigdzie w menu Vitotronic ustawien histerezy (szukalem tez w menu serwisowym) - jak sie cos takiego ustawia?

Czy ktos ma inne sugestia na temat potencjalnego zrodla problemu?

 

I jeszcze jedno: zdziwilo mnie to ze zestaw ktory posiadam (w sumie dosc nowoczesny) nie posiada czujnika temperatury wody w zbiorniku (na wyswietlaczu jest tylko "Temp. wody w kotle". Jast jakis powod nieumieszczenia takiego czujnika?

 

Pozdrawiam,

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma czujnika CWU to na jakiej podstawie kocioł wie żę ma grzać zbiornik.

 

Zle sie wyrazilem, Chodzilo mi i o brak informacj o temperaturze w zbiorniku dostepnej dla uzytkownika. Czujnik oczywiscie musi byc :-)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz pompy podmieszania na zbiorniku i w górnej części jest gorąca woda i pewnie tam masz czujnik a na dole zbiera się chłodna

 

To by chyba znaczylo ze Viessmann popelnil powazny blad konstrukcyjny :D

Przedtem mialem 24letni piec Buderusa ze zbiornikiem 160l - w ciagu 5 lat moze ze 2 razy nie starczylo nam wody do wanny a tu nowiutki sprzet i taki klops :mad:

Ciagle wydaje mi sie ze problem nie jest w zbiorniku czy kotle tylko w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klikniesz "i" na sterowniku a potem przyciskiem "+" kilka razy to nie pojawia ci się temperatura?

 

Mam sterownik Vitotronic 200 - nie ma tu ani "i" ani "+".

 

Też jestem ciekaw czy można zmniejszyć histerezę grzania wodu. 5*C w niektórych przypadkach to trochę za dużo.

 

5*C to standard w tym piecu? Jesli tak to to wcale nie jest tak zle. Spodziewalem sie wiekszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by chyba znaczylo ze Viessmann popelnil powazny blad konstrukcyjny :D

Przedtem mialem 24letni piec Buderusa ze zbiornikiem 160l - w ciagu 5 lat moze ze 2 razy nie starczylo nam wody do wanny a tu nowiutki sprzet i taki klops :mad:

Ciagle wydaje mi sie ze problem nie jest w zbiorniku czy kotle tylko w ustawieniach.

 

nie błąd tylko czujnik można dać w jednym miejscu a między górą zbiornika a dołem jest różnica temperatury a to wina fizyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...