Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja grawitacyjna a kominek


lukcyb

Recommended Posts

Witam, mam mały dylemat nie wiem jak zrobić wentylacje grawitacyjną, która jest przy kanale kominowym od kominka. W załączniku pokazuje dwie wersje. Ta na zielono to z projektu, a na czerwono moja. Czy może zostać tak jak na czerwono? Bo obudowa kominka mi się powiększyła i musiał bym ciągnąć przez całą komorę tą kratkę, Salon jest w sumie prawie że jednym pomieszczeniem z korytarzem, nie ma tam drzwi.

 

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam

wentylacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również mam wkład z grawitacją (Maja 12 kw z kratki.pl) bez żadnego rozprowadzenia do pomieszczeń gdyż planuje palić co najwyżej raz / tydzień ...ale mam pytanie odnosnie doprowadzenia powietrza oraz kratek wentylac. ...

powietrze doprowadzone z zewn. w podłodze 2x75cm. Planowałem podłączyć zasilanie powietrzem z zewn. przez przepustnicę bezpośrednio do wkładu ale "Fachowcy" mówią że nie musze podłączać dolotu bezpośrednio tylko pod wkład oraz że niezależnie od tego musze mieć kratke pod kominkiem (tu nie wiem dlaczego?). ... i zgłupiałem.co robić ?

a co do kratek to przy 12 kW powinno byc ok 750 cm2 wylotu ciepłego ? czy jak ?

no i jeszcze jedna wątpliwość - czy komora depresyjna moze miec wlot z pomieszczenia a wylot do komina wentylac ?

Edytowane przez josh78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również mam wkład z grawitacją (Maja 12 kw z kratki.pl) bez żadnego rozprowadzenia do pomieszczeń gdyż planuje palić co najwyżej raz / tydzień ...ale mam pytanie odnosnie doprowadzenia powietrza oraz kratek wentylac. ...

powietrze doprowadzone z zewn. w podłodze 2x75cm. Planowałem podłączyć zasilanie powietrzem z zewn. przez przepustnicę bezpośrednio do wkładu ale "Fachowcy" mówią że nie musze podłączać dolotu bezpośrednio tylko pod wkład oraz że niezależnie od tego musze mieć kratke pod kominkiem (tu nie wiem dlaczego?). ... i zgłupiałem.co robić ?

a co do kratek to przy 12 kW powinno byc ok 750 cm2 wylotu ciepłego ? czy jak ?

no i jeszcze jedna wątpliwość - czy komora depresyjna moze miec wlot z pomieszczenia a wylot do komina wentylac ?

 

Nie słuchaj fachowców... powietrze w palenisku = lepsze spalanie.

Dekompresja z jedną kratką do wentylacji grawitacyjnej? czemu nie !

będziesz miał pośrednią wentylację pokoju przez komorę dekompresyjną / przepisy nie zabraniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przede wszystkim dla Kominki Piotr Batura oraz Compi (info na priv) ale także dla Kominiarza. W ostateczności podłącze oczywiście całe powietrze zewn czyli 2 x75 bezpośrednio do wkładu, do tego wlot pod kominkiem 60x400 + 60x600 użytkowej pow. kratek oraz 60x1000 + 60x400 wylotowej nad wkładem (też użytkowej) no i komora u góry pod sufitem z 1 kratką do pomieszczenia (nad nią sufitu z twardego betonu ze stalą).

Moi fachowcy miejscowi proponowali mi podłączenie z zewn. 1x75 bezpośrednio do wkładu oraz 1x75 pod wkład bez żadnej kratki pod wkładem ... ale wg Waszego info to zdecydowanie źle wiec nawet o tym nie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...