Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterowanie zaworem 4D


KaliMi

Recommended Posts

Witam

Ma zawór 4D Afriso który steruje przepływem wody na grzejniki. Na grzejnikach mam termostaty z wyjątkiem dwóch drabinek w łazienkach. Dodatkowo mam jeszcze ogrzewanie podłogowe na oddzielnym obwodzie sterowane zaworem 3D termo. Przez taki układ mam znacznie przegrzewane łazienki.

Chciałbym sterować płynnie zaworem 4D afriso ale tak aby nie wyłączać pompy od grzejników a zmieniać tylko temperaturę na nich.

Co muszę zainstalować oprócz siłownika i jakiego (2 punktowego czy 3 punktowego), aby bezprzewodowo z pokoju sterować tym siłownikiem. Jakie podzespołu muszę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma zawór 4D Afriso który steruje przepływem wody na grzejniki. Na grzejnikach mam termostaty z wyjątkiem dwóch drabinek w łazienkach. Dodatkowo mam jeszcze ogrzewanie podłogowe na oddzielnym obwodzie sterowane zaworem 3D termo. Przez taki układ mam znacznie przegrzewane łazienki.

Chciałbym sterować płynnie zaworem 4D afriso ale tak aby nie wyłączać pompy od grzejników a zmieniać tylko temperaturę na nich.

Co muszę zainstalować oprócz siłownika i jakiego (2 punktowego czy 3 punktowego), aby bezprzewodowo z pokoju sterować tym siłownikiem. Jakie podzespołu muszę mieć.

 

Witam,

Najlepszą formą utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach jest jednak montaż przy drabinkach zaworów z głowicami. Wskazany w poście wcześniejszym zestaw siłownik+regulator TECHa [http://www.afriso.pl/index.php?main_page=document_general_info&cPath=81_119&products_id=4320] jest dobrym rozwiązaniem. Nie wymaga on pomiaru temperatury w pomieszczeniu i może pracować jako regulator pogodowy. Współpraca regulatora pogodowego i zaworów współpracujących z głowicami termostatycznymi to najefektywniejsza i najekonomiczniejsza forma regulacji grzejnikowej instalacji grzewczej. No i warto też pamiętać, że montowanie 4-drogowego zaworu i 3-drogowego termostatycznego to jeden z podstawowych błędów w sztuce instalacyjnej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...