Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pralka 8kg: LG F12B8TD1 czy Bosch Maxx 8 WAK24240PL


_krzychu

Recommended Posts

Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze niedrogiej, dużej pralki, bez specjalnych bajerów, obroty min. 1200, cena ~1500zł. Na ciszy mi nie zależy bo i tak będzie w kotłowni.

 

Wstępnie wybrałem 2 modele, oba mają ład. 8kg, A+++, 1200 obrotów

 

Główne różnice:

LG

http://www.lg.com/pl/pralki/lg-F12B8TD1

- silnik Direct Drive 6 motion, gwarancja na silnik 10lat

za producentem:

6 MOTION, czyli 6 różnych ruchów bębna (pełny obrót, narzucanie, kołysanie, rolowanie, tryb przemienny i filtracja ) wykorzystywanych w różnych trybach pracy pralki, odpowiednio dobranych do stopnia zabrudzeń i delikatności tkanin.Dzięki silnikowi Direct Drive pralka wyjątkowo cicho pracuje, gwarantuje stabilność i trwałość na lata

inteligentny system diagnostyki (Smart Diagnosis) wystarczy połączyć się z serwisem, wcisnąć odpowiedni przycisk w pralce i przyłożyć mikrofon telefonu.

Posiada funkcję blokady rodzicielskiej

 

Nie mam doświadczeń ze sprzętem LG, kusi gwarancja (ale tylko na silnik)

 

Bosch Maxx 8 WAK24240PL

http://www.bosch-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki-ladowane-od-frontu/pralki-pelnowymiarowe/WAK24240PL.html

-bęben 63 L,

- Aqua Stop

- blachy "antywibracyjne" (?)

- żadnych bajerów, jest wyświetlacz czasu do końca prania

- cena wyższa o ok120zł

 

Może się ktoś odnieść albo zaproponować coś podobnego? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez _krzychu
dodanie inf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

8 kg z Twoimi parametrami to masz teraz okazję tutaj:

http://www.saturn.pl/pralka-hotpoint-ariston-aq83f-29-eu,id-523155

Js chciałem ją brać ale mam za daleko do Szczecina (bo tylko tam można ją złapać w tak rewelacyjnej cenie).

 

Kupiłem bliźniaczy model ale 7kg.

Powiem tak jest zarąbiaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Uprzejmie proszę o pomoc w wyborze niedrogiej, dużej pralki, bez specjalnych bajerów, obroty min. 1200, cena ~1500zł. Na ciszy mi nie zależy bo i tak będzie w kotłowni.

 

Nie mam doświadczeń ze sprzętem LG, kusi gwarancja (ale tylko na silnik)

 

.

 

Gwarancja LG na silnik DD to marketingowa ściema. Mam pralkę LG, i popsuła mi się po upływie zwykłej gwarancji. Zdaniem LG łożyska silnika, które są wspólne dla silnika i bębna nie są częścią składową silnika i nie podlegają gwarancji. Wymiana tych łożysk to koszt ok 650 zł. Pewnie im nowsza pralka tym łożyska droższe.

Zwróciłbym tez uwagę na spożycie prądu w trybie wyłączenia z guzika. W przypadku mojej pralki wetkniecie wtyczki do gniazdka powoduje pobór prądu w wysokości 15W i tak 24h na dobę jeśli nie zapomnisz wyjąć wtyczki z gniazdka.

Zalecam duża ostrożność przy w ocenie sprzętu LG i nie sugerowanie się niby gwarancją, która dotyczy defacto jedynie uzwojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od ok 3 lat model Maxxx 7, jestem bardzo zadowolony. Poza jej wniesieniem do małej łazienki nie sprawiła mi jeszcze problemu. Pierze w domu w którym na stałe mieszka 4 osoby w tym jedno małe dziecko. Co roku ilość domowników wzrasta na ok 2 miesiące do 8 osób. Średnio robimy 2-3 prania w tygodniu. Pierze dokładnie, podstawowy program 40st bez prania wstępnego 2,5h, w opcji tego samego prania z programem time prefect to 1,05h a z opcją eco perfect czas wzrasta do ponad 3h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...