Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

De Dietrich MCR 3 i iSense


jaro1972

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 564
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyłączam sie do tematu, gdyz mam podobny problem,dzis wprowadze dane i bede obserwował.

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, mianowicie mam kominkek z płaszczem wodnym. Przepalam codziennie wieczorem tak po 5-6h na jeden wkład drewna, automatycznie jak temp płaszacz osiągnie zadana temp załączają sie pompy płaszcza wodnego i blokuje mi piec gazowy b y nie dublowac zródeł grzania,

czy ktos wie moze jak zachowa sie w takim przypadku pogodówka?

Na początek chce ustawic krzywa bez palenia w kominku, jak to opanuje to bede chciał uzywac tez kominka.

Tutaj idealnie pasuje parametr wpływu temp wew, jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mikołaj 1001 jeżeli chodzi o pogodówkę to nic się nie zmieni ponieważ jak piszesz w czasie grzania kominkiem kocioł jest blokowany. Po wystygnięciu kominka kocioł się załącza i dalej grzeje zgodnie z nastawami. Wpływ temperatury wew. pomieszczenia nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ powoduje to dostosowanie temp. zasilania do potrzeb ogrzewania. Jeżeli temp. pomieszczenia jest niższa od zadanej sterownik podnosi temperaturę na piecu do swoich potrzeb (chodzi o jak najszybsze nagrzanie pom. ) co nie jest ekonomiczne, jednak podnosi komfort. Dlatego proponuję z tym parametrem bardzo ostrożnie, jeżeli już to wartości bardzo niskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem wg kolegi mcr3 i przegrzewa o 1 C

Dodam ze dom ok200m2

na dole podlogowka ok 70 m2 regulacja na termpstacie na rozdzielaczu petli i tu tez sterownik isense

do gory przewymiarowane grzejniki

dom z pototonu 24 plus 15 styropianu szarego okna 3szyby podchodzace wspolczynnikiem pod dom pasywny

Jak sugerujecie zmienic jeszcze ustawienia?

dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wprowadź takie dane:

podst.zew. 17

podst.t.zasil 20

klim.zewn. - 20

klim.t.zasil. 47

wpływ tem pom. 9

nachylenie podłogówka

max temp kotła 60

min temp kotła 15

Prędkość podgrzewania - najwolniejszy

Prędkość chłodzenia - najwolniejszy

 

Zmień Kolego pod. zaś.na 18

klima . t. zasilania na 44

wpływ temp. zasilania na 1 lub 2

jeżeli będzie jeszcze przegrzewać zmień 44 na 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te inne parametry jak predkosc chlodzenia i nagrzewanie sa bardzo istotne?

zauwazylem, ze piec zalacza sie jak zadana temp jest powyzej 29C

nie chce za bardzo splaszczac krzywej bo zaraz bedzie mi grzal na 32 C wode Co i okaze sie ze gaz plynie a temp za niska, czy dobrze mysle?

jak podniesc temp zalaczania kotla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te inne parametry jak predkosc chlodzenia i nagrzewanie sa bardzo istotne?

zauwazylem, ze piec zalacza sie jak zadana temp jest powyzej 29C

nie chce za bardzo splaszczac krzywej bo zaraz bedzie mi grzal na 32 C wode Co i okaze sie ze gaz plynie a temp za niska, czy dobrze mysle?

jak podniesc temp zalaczania kotla?

 

Kolego zasada przy ogrzewaniu jest prosta kocioł ma grzać cały czas taką temperaturą na CO aby temperatura zadana i mierzona są sobie równe ( to jest ideał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zybi, cały czas mam nastawy podane przez Ciebie, tj:

podst.zew. 17

podst.t.zasil 20

klim.zewn. - 20

klim.t.zasil. 45

wpływ tem pom. 5 lub 0

nachylenie podłogówka

max temp kotła 90

min temp kotła 6

przegrzewa mi o 1-1.5 stopnia.

 

Zmień klim.t.zasil. 45 na 40

podst.t.zasil 20 na 19

max temp kotła 90 na 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi u mnie zadziałało, zyzycie gazu za ostatnia dobe to 6,87m3 w tym CWU

zmieniłem jeszcze parametr ze szybciej sie nagrzewa a wolniej chłodzi

Temp w układzie ok 32-35 C

dodatkowo na wyswietlaczy ustawiłem zamiast zegara własnie temp wody CO, ładnie widac jak kocioł na bierząco reaguje na zmiene warunków, czy to zewnętrznych , czy to tez na nastawy temperatury

 

Jak chodzi o parametr wpływu tem pomieszczenia to Przy nizszych wartosciach 1,2,3 temp wody ok 32 , jak dam wpływ okolice 18 to odrazu kocioł rząda 39, na zewnątrz -2

takze wnioskuje ze im nizszy ten parametr to wpływ temp pomieszczenia wiekszy

dziwne ale tak cghyba jest

skręciłem tez podłogówke bodajrze na 25 na powrocie by migóre dogrzewało

dzis dalszy ciąg obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, Zybi, dodam zanim coś zmienię, bo to ważne pewnie, ale żem laik to o tym nie napisałem. Nie mam żadnego sprzęgła, całość, czyli grzejniki i podłogówkę w kuchni na dole i łazienkach, mam na jednej pompie, z zaworem trójdrożnym, tej z pieca. Mam tylko zawroty termostatyczne na każdej pętli na listwie, i tam moge sobie regulować temp. podłogówki. Więc pytanie, czy nachylenie w tych ustawieniach ma być na podłogówkę czy grzejniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, Zybi, dodam zanim coś zmienię, bo to ważne pewnie, ale żem laik to o tym nie napisałem. Nie mam żadnego sprzęgła, całość, czyli grzejniki i podłogówkę w kuchni na dole i łazienkach, mam na jednej pompie, z zaworem trójdrożnym, tej z pieca. Mam tylko zawroty termostatyczne na każdej pętli na listwie, i tam moge sobie regulować temp. podłogówki. Więc pytanie, czy nachylenie w tych ustawieniach ma być na podłogówkę czy grzejniki?

 

 

 

Ustaw kolego na podłogówkę ponieważ tu nie chodzi o określenie co regulujemy tylko o sposób regulacji i informacja dla sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie w domu 21,5 na dworze +5 temperatura zasilania 39 stopni.

Zadana na sterowaniu 21,5 ale sterownik jest w takim miejscu, że już pokazuje 22. Zawsze minimalnie mi przegrzewa ale to dobrze, bo w innej części salonu jest troszkę chłodniej niż tam gdzie wisi sterownik. Sprawdzałem różnymi termometrami i mam nawet 1 stopień różnicy w zależności gdzie się mierzy. Pomieszczenie otwarte ok 60m2 i 4 okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem strategie grzania na ta ostatnia temp wew. Ograniczona krzywa, gdzies chyba tu czytalem o tej strategi, na pewno na tym forum

u mnie chyba to bedzie najlepsza gdyrz codziennie przepalam w kominku, piec dogrzewa wieczorem a w dzien wlaczyl sie moze raz.

temp CO ograniczona przez krzywa i nie przekroczyla 37 C Ciekawe jak zachowa sie przy nizszych temp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...