Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

De Dietrich MCR 3 i iSense


jaro1972

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 564
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Nie mogę znaleźć info. Mam mcr3plus 25T i wew isense i zewn. Teraz niby fajnie ale isense chce temp od kotła 80st np. A piec puszcza tylko tyle ile jest na konsoli przy piecu, co jest grane? W koncu steruje i sense czy konsola, serwisant cos źle podłączył?

 

Na konsoli kotla ustawiasz max temp. ( takie zabezpieczenie) a sterownik sobie reszte ustawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te wyjaśnienia. Faktycznie nie znałem kodu instalatora, który "obiecał" że w piątek zajrzy do mnie.Mam isense AD289. Znalazłem info o modulacji jest 1 gdy palnik się pali. Czyli spróbuję zwiekszyc moc pompki, o ile ten kod jest dobry. Dam znać oczywiscie

 

 

 

I jak tam walka z kotłem?? Pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy i koleżanki, mam pytanie wysterowałem sobie piec ze przy 0* na zewnątrz temp zasilania mam około 30* i w domu utrzymuje mi się zadana temp. Pytanie brzmi czy powinno się trzymać jak najniższa temp zasilania? Wiadomo piec częściej się włącza czy jednak podnieść temp zasilania aby piec rzadzej się włączał? Jak jest ekonomiczniej? Ktoś to sprawdził? Dodam ze mam podłogówkę kuchnia i łazienki reszta przewymiarowane grzejniki. Da się to jednoznacznie określić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jest jak kocioł pracuje małą mocą a dłużej. Częste włączania i wyłączania kotła nie służą mu dobrze i może prowadzić do awarii. Wszystko zależy na ile czasu się kocioł wlącza i ile pracuje. Jak włącza sie 5razy/doba to ok ale jak 25 to lipa

 

U mnie kocioł pracuje około 20h /doba te 4h są na obniżenie temp zadanej nocnej o 1oC

Dom 200m a spalanie w granicach 10m3 CO+CWU

Edytowane przez Swietlik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to z tą ciągłą pracą, czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia :) ?!

 

P.S. Piece gazowe dwufunkcyjne co chwile się włączają i wyłączają np. do C.W.U zależnie od okręcenia kranu

 

To dlaczego nawet nasz sterownik isense ma zadanie oscylowanie wokół zadanej temp regulujac modulacja pieca a nie wl/wyl? I nie pisz prosze o komforcie... masz do tego osobny program.

Przy czestym wl/wyl zuzywaja sie czesci. Tak samo jak w aucie. Dlaczego auta nie gasisz jak stoisz na swiatłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nawet nasz sterownik isense ma zadanie oscylowanie wokół zadanej temp regulujac modulacja pieca a nie wl/wyl? I nie pisz prosze o komforcie... masz do tego osobny program.

Przy czestym wl/wyl zuzywaja sie czesci. Tak samo jak w aucie. Dlaczego auta nie gasisz jak stoisz na swiatłach?

 

bo mają system START/STOP :) ale to tylko moja dygresja

 

ja oczekuje innych użytkowników doświadczeń/przemyśleń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY. nie do wiary.piec mcr3plus 24T plus isense plus zewnętrzny

Ostatnio było w nocy około -2 do -4, i bardzo silne wiatry, na ustawieniach:

Podst. Zewn 17st

Podst. T. Zasil 20st

Klima zewn -10st

Klima t. Zasil 75 st

Wplyw temp pom 5

Granica grzania dzien 20 st

Granica grzania noc 5 st

Predkosc podgrzewania najszybszy

Predkosc chlodz* zwykly

Start optymalizacji 180 min

I ustawieniu na konsoli pieca 50st

Spaliło mi za dobę 16m3 !!!!!

Grzejniki były az gorące. Na tych samych ustawieniach tylko na konsoli bylo 40st palil mi przy plus 3 w nocy okolo 8-9m3.

 

Po zmianie

Zmienilem granice grzania dzien z 20na 21

Predkosc podgrzewania szybszy

Predkosc chlodzenia wolniejszy

Na piecu na konsoli ustawiłem 40st

Zmienilem strategie na tylko czujnik pok+gran spaliło mi 10,5m3 przy prawie zerowej temp w nocy.

 

Co z tym zrobić. Dom stary z lat 70, ocieplony ściany, ocieplone poddasze użytkowe.

 

Zaznaczam ze jak ustawie na konsoli na piecu wiecej np 60 st to odrazu jak by kopa dostal i zaczyna grzać.

 

POMOCY CO Z TYM ZROBIC, JAK ZACZĄĆ OD NOWA, serwisant ma.mnie w poważaniu i nie odbiera telefonu od 2 dni.

 

Czytam że ktoś stworzył kiedyś exel do ustawiania krzywej, macie go morze?

Edytowane przez rasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc 0-+2

Piec na konsoli 50st

Podst. Zewn 17st

Podst. T. Zasil 20st

Klima zewn -20st

Klima t. Zasil 60st

Nachylenie grzejnik

Wplyw temp pom 1

Granica ogrz. Dzien 21

Granica ogrz. Nic 10

Strategia czujnik zew

Komfort wyłączony

Predkosc podgrzew zwykły

Predkosc chlodzenia zwykły

Strategia optymalizacji 0

Po osiagnieciu temp sterownik żąda temp 39st

Jak brakuje 0,5 st chce 39 st

Jak brakuje 1,9 st chce 40 st

W dzien na sile utrzymuje mi 21,5

9:30 na zew 0st zadana 18 st jest 21st i zada 36-37 st ciagle

Nie utrzymuje mi zadanej tylko ciagnie 21 stopni, dlaczego?

Spalanie sprawde kolo21

Edytowane przez rasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam walka z kotłem?? Pomogło?

 

Witam!

Dziękuję za pomoc Tobie i Stermajowi. Ustawiłem parametry kotła na Isense wg wskazówek i za dużo nie pomogło. Przyjechał w piątek instalator i stwierdził, że kocioł z isense działa prawidłowo, lecz to pewnie zatkany przepływ przez grzejnik. Faktycznie 20letni zawór miał nastawę wstępną na minimum i bez możliwości przestawienia. W czasie modernizacji c.o. nie był "ruszany" i dlatego nie docierało do mnie, że mogło tam coś nawalić. Wymieniłem go i teraz przy drożnym przepływie w c.o. jest ok. Mogę teraz zacząć śledzić bardziej zaawansowane dyskusje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Przy ustawieniach jw grzalo cała dobe w dzien również do 22 stopni. Temp w ciagu dnia 3 st spadala do 0 obecnie od 3 godzin -0,5st. Wyliczylem ze wzoru na krzywa ze mam krzywą w tym momencie okolo 0,98. Spalanie za 24 godziny wyszlo 13,50m3. Przy wiekszych mrozach zbankrutuje. Co pokombinować, może przelacze na czujnik zew+pok i nie bede zmieniał nic wiecej zobacze ile mi zejdzie do rana do 8 gazu bo o 8 ma mi sie obniżyć temp do 18 st. Ciekawe czy sie obnizy. Jak myślisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI FORUMOWICZE,

już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.

Zapraszamy do licytowania.
Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. M
ieć pod choinkę prace dziecka - t
o podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

 

Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

 

http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz
http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy

 

 

 

Pozdrawiam
a014.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam piec de dietrich mr3 i podłączony jest pod c mixa czyli mam 2 obiegi . 1 obieg podłogówka na dole gdzie jest zamontowany regulator z nastawiana temp 21.5 i ustawiony jest na czujnik wew. utzymuje ją bez problemu.Góra. jest to 2 gi obieg sa to grzejnik które działają w oparciu tylko o czujnik zew. nie mam tam zadnego czujnika. I czesto mi tam nie dogrzewa pomieszczeń mam ustawiony obieg 2 na temp.20.5 a mam tak 19.5 ,orietuje sie ktoś może jaką krzywą ustawić na 2 gi obieg i jaką temperature ustawic na piecu .

Moje ustawienia sa następujące

Podst. Zew. 17

Podst.temp.zas.20

Klima zew.-20

Klima zas.60

Nachylenie grzejniki

Wplyw temp.10

Predk.grzan.zwykła

Predk.chlodzenia. zwykła

Na piecu ustawiona temp. 60

Przy temperaturach na zewnatrz przy tych ustawieniach zjada mi około 11m3 gazu .Czy ktoś ma moze podobna instalacje bede wdzieczny za pomoc .Dom 170 m2 wybudowany z ytonga 24 cm+ 20 styropianu ,dach 25 cm welny rockool 0.35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasti zmiejsz klima zewn -10 klima temp zasil na 50 wplyw temp na 5 i strategia cz zew+wew

 

Świetlik 82, Witam i z góry dziękuję za pomoc i odpowiedz.

Nie powinno byc -20, czytalem ze to powinna byc temp obliczeniowa klimatycznej przyjmowanej od regionu kraju. Mnie wychodzi wlasnie -20 st tak jak z pod tego linka https://www.hvacr.pl/strefy-klimatyczne-polski-i-temperatury-obliczeniowe-322

 

I jeszcze po ostatnich ustawieniach doszedlem do przyjemnego ciepelka w domu przy 0st

 

10/11.12 ; 18:30

Spalanie po 24 h : 8,276m3

Temp pom. 21,5 st, zmniejszenie o 23:30 na 21st.

Noc +2-0

Piec na konsoli 50st

Podst. Zewn 16st

Podst. T. Zasil 20st

Klima zewn -20st

Klima t. Zasil 55st

Nachylenie grzejnik

Wpływ temp pom 3 zmiana o 23:30 na 4

Granica ogrz. Dzien 18

Granica ogrz. Noc 10

Strategia czujnik zew+wew

Komfort wyłączony

Prędkość podgrzewane wolniejszy

Prędkość chłodzenia najwolniejszy

Strategia optymalizacji 0

CUW

05 - 40st

10 - 35st

18 - 45st

21 - 30st

Przy 22st pom i 0,5st zew krzywa 1,00

Po osiągnięciu 22 w pokoju utrzymuje zadanie 43,5st

Ilość ogółem pracy: 510 (po 24h - 16 h)

Ilość ogółem startów palnika: 260 (po 24h - 12)

Ilość ogółem godzin pracy cwu: 34 (po 24h - 1h)

Ilość ogółem startów w trybie cwu: 64 (po 24h - 8)

 

Tylko jak przyszla 18 nie zalaczylo mi sie grzanie domu na zadana 21st. Nie wiem dlaczego. Mimo ze isense pokazywał 19 st w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...