Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

De Dietrich MCR 3 i iSense


jaro1972

Recommended Posts

witam. zamierzam zainstalować mcr3 plus jednak że sprzedawca namawia mnie abym nie kupował sterownika isense a kupił sterownik euroster Q7. czy ma ktoś zestaw z podobnym sterownikiem, jak to działa?

 

Kocioł MCR3 działa z każdym sterownikiem ON/OFF a takim jest euroster Q7.

Sterownik isense umożliwia wgląd w ustawienia kotła i ich zmianę. Sam też przejmuje rolę nadrzędną nad kotłem, czyli wydaje polecenia do kotła jak ma się zachowywać. Bez niego nic nie ustawisz ani nie zobaczysz co się dzieje w kotle. Kocioł pozostanie na ustawieniach fabrycznych lub takich jakie ustawi Ci instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 564
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 months później...

Witam

A czy ktoś z Was uporał się z kontrolą podgrzewania wody w zasobniku? Sezon grzewczy się skończył i zacząłem bawić się ustawieniami grzania C.W.U. ale sterownik mnie nie słucha:-(. Z tego co mi napisał serwis De Detrich temperatura wody w zasobniku nie zejdzie poniżej 40 st celcujsza. Czyli z tego by wynikało, że nie da się go zaprogramować aby grzał np. raz na dobę. Próbowałem ustawić piec poprzez Menu > Nastawy > CWU > Temp. c.w.u.> prog. Godzinowy i np. 19:00 – 60 stopni, a 20:00 – 40 stopni ale to nie działa. Jak rozwiązaliście problem u siebie, jaką macie ustawioną temperaturę wody i ile idzie wam gazu na dobę na samo C.W.U (ewentualnie z gotowaniem jeżeli macie płytę gazową). U mnie średnio na miesiąc na CWU + gotowanie idzie średnio 31 m3, a czytałem że niektórzy zużywają średnio na dzień 0,5m3 czyli 2 razy mniej i zależy mi żeby coś z tego zużycia jednak urwać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy ktoś z Was uporał się z kontrolą podgrzewania wody w zasobniku? Sezon grzewczy się skończył i zacząłem bawić się ustawieniami grzania C.W.U. ale sterownik mnie nie słucha:-(. Z tego co mi napisał serwis De Detrich temperatura wody w zasobniku nie zejdzie poniżej 40 st celcujsza. Czyli z tego by wynikało, że nie da się go zaprogramować aby grzał np. raz na dobę. Próbowałem ustawić piec poprzez Menu > Nastawy > CWU > Temp. c.w.u.> prog. Godzinowy i np. 19:00 – 60 stopni, a 20:00 – 40 stopni ale to nie działa. Jak rozwiązaliście problem u siebie, jaką macie ustawioną temperaturę wody i ile idzie wam gazu na dobę na samo C.W.U (ewentualnie z gotowaniem jeżeli macie płytę gazową). U mnie średnio na miesiąc na CWU + gotowanie idzie średnio 31 m3, a czytałem że niektórzy zużywają średnio na dzień 0,5m3 czyli 2 razy mniej i zależy mi żeby coś z tego zużycia jednak urwać:-)

 

Aby podgrzać 100L wody od temperatury 15*C do 60*C potrzebujesz ponad 5kWh energii. Z 1m3 gazu otrzymujesz 8 - 9 kWh. Teraz sobie policz ile zużywasz wody ciepłej na dobę i przekonasz się czy 1m3/dobę to mało czy dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej

Skoro jest jak piszesz to: co prawda nie wiem jaka jest temp H2O na wejściu ale jeżeli od 15st do 60st na 100L idzie 5kWh to uważam, że duże mam zużycie ponieważ średnie zużycie wody mam na poziomie 400L/24h - zmywarka, toaleta, drobne mycie naczyń, pralka, kąpiel co przy 2 dzieci i 2 osobach dorosłych uważam jest zbyt dużym zużyciem gazu. Ile z tej wody gorącej, którą mieszam z zimną zużyje? 100L? Myślę, że to jest max. Więc gazu powinno iść mniej. Po drugie nie pytałem o energię, itp tylko o ustawienia tego pieca tak, żeby robił to co w nim zaprogramuje, więc nie odpowiedziałeś na moje pytanie w sposób jednoznaczny o co prosiłem w poście:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej

Skoro jest jak piszesz to: co prawda nie wiem jaka jest temp H2O na wejściu ale jeżeli od 15st do 60st na 100L idzie 5kWh to uważam, że duże mam zużycie ponieważ średnie zużycie wody mam na poziomie 400L/24h - zmywarka, toaleta, drobne mycie naczyń, pralka, kąpiel co przy 2 dzieci i 2 osobach dorosłych uważam jest zbyt dużym zużyciem gazu. Ile z tej wody gorącej, którą mieszam z zimną zużyje? 100L? Myślę, że to jest max. Więc gazu powinno iść mniej. Po drugie nie pytałem o energię, itp tylko o ustawienia tego pieca tak, żeby robił to co w nim zaprogramuje, więc nie odpowiedziałeś na moje pytanie w sposób jednoznaczny o co prosiłem w poście:(

 

Ja mam ustawione zwiększenie temperatury CWU w godzinach wieczornych i działa prawidłowo. Wprawdzie zwiększam nieznacznie bo o 5*C ale program działa. Trzeba mieć ustawiony dobrze zegar i dzień tygodnia oraz zaprogramować każdy dzień tygodnia przez kopiuj lub indywidualnie inaczej dla każdego dnia. Właściwie to Ty nie napisałeś co Ci nie działa. Czy Ci nie zmniejsza się temperatura czy nie zwiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak pisałem wcześniej pomimo ustawienia temperatury w programie godzinowym od CWU piec nie grzeje wg ustawień godzinowych tylko jak by wg programu stała temperatura, gdzie mam ustawione 55 st Celsjusza i do tej dogrzewa. Jak spadnie o jakąś wartość tylko o ile nie wiem bo tego nie wyłapałem to grzeje niezależnie od pory dnia i nocy. Tak dla pewności rozumiem że masz De Detricha i isensa? A jaką masz ustawioną temperaturę (jak duży zasobnik)? Możesz mi napisać jakie jest u Ciebie zużycie gazu przy jakim poborze wody na 24 h?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak pisałem wcześniej pomimo ustawienia temperatury w programie godzinowym od CWU piec nie grzeje wg ustawień godzinowych tylko jak by wg programu stała temperatura, gdzie mam ustawione 55 st Celsjusza i do tej dogrzewa. Jak spadnie o jakąś wartość tylko o ile nie wiem bo tego nie wyłapałem to grzeje niezależnie od pory dnia i nocy. Tak dla pewności rozumiem że masz De Detricha i isensa? A jaką masz ustawioną temperaturę (jak duży zasobnik)? Możesz mi napisać jakie jest u Ciebie zużycie gazu przy jakim poborze wody na 24 h?

 

Ile stopni masz ustawione na kotle na pokrętełku? Powinna być wyższa niż na sterowniku. Ja mam na 60*C. Temperatura ustawiona na sterowniku a temperatura w zasobniku może się różnić. Zależy to od czujnika oraz miejsca gdzie jest zamontowany czujnik w zasobniku. Temperaturę jaką mierzy sterownik możesz sobie podglądnąć na sterowniku w informacjach.

Ja mam zasobnik 140L ale przed nim jest jeszcze zasobnik 400L podgrzewany z kolektorów. Wody ciepłej jak dobrze pójdzie to i 400L na dobę "upuszczamy". W sumie jest nas w domu 7 osób. Ja dziadek, babka , córka z mężem i 3 wnuczki.

Przyznam, że nie oszczędzamy za bardzo i też się nie zastanawiam nad zużyciem gazu. Kiedyś jak się tym interesowałem szczegółowo i prawie "doktorat" zrobiłem, dane były takie jak Ci podałem.

U mnie ciepła woda potrzebna jest przez cały dzień. Wieczorem tylko podgrzewam do troszkę wyższej temperatury a dlaczego, to by długo tłumaczyć ale związane jest to z kolektorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Mam prośbę o pomoc, mam mcr3 24/28 mi - dwufunkcyjny i problem z cwu. Na piecu mam 50 stopni cwu, na sterowniku 45 stopni. Odległość od pieca do łazienki i kuchni to jakieś 2,5 m. W kuchni temperatura wody jest ok, a w łazience letnia.. co może być problemem? dodam, że ciśnienie wody w łazience w kranach jest mniejsze niż w kuchni, ale nie wiem czy to ma jakiś związek z problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam mam Piec De Detrich Mcr3 wraz z sterownikiem i sense. Mam podłogówke na całym dole + góra łazienka, garderoba i przedpokoj+ 3 grzejniki w 3 pokojach.

Podłogówka jest na 6 pętlach + siłowniki. Na dole mam termostaty od podłogówki : 1. Na salon + kuchnia 2. Toaleta +Wiatrołap . Na górze 1. Garderoba+ Przedpokój 2. Łazienka.

Teraz moje pytanie brzmi następująco :) :) :

-jak ustawic I sense poniewaz termostaty od podłogówki ustawie np.22*C to na Insense 23* ale podłoga słabo sie nagrzewa( rozumiem temp jest w domu na 23 ale podłoga ledwo co czuc ze grzeje.

 

- np w łazience na górze chcielibysmy na 24 * ale na dole na isense bed miał 23 to w zyciu mi tego nie dogrzeje. idzie jakos wyłaczyc wpływ czujnika temp w i sense zeby ustawiac sobie na termostatach podłogowych i na grzejnikach .

-ogólnie jakie ustawienia poustawiac

Ja mam tak:

-wpływ tempe pomieszczenia 3

-podstawowa zew 13

klima zew -20

klima t zasil 43

predkosc grzania najwolniesza

predkosc grzania najwolniejsza

krzywa grzewcza podłogowa

 

Czy to jest dobrze jak uwazacie

Dom nowo wybudowany : 120m2 grzania, 20cm styropianu na zew 30cm wełny na poddaszu oknA 3 SZYBY, temp w domu 23* ile moge spodziewac sie zuzycia gazu przy temp +5- -10

1222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyka żadnego kotła kondensacyjnego nie współpracuje z siłownikami na rozdzielaczu to tylko kasa wyrzucona w błoto.Przy kotle kondensacyjnym sterowanie powinno być pogodowe wg krzywej(wych)grzewczej

Tobie potrzebny c-Mix a nie jakieś siłowniki czyli element automatyki dedykowany do kotłów De Dietrich

Edytowane przez Kondensat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie. Kocioł mcr3plus 2f. Dom stary (połowa blizniaka) powierzchnia góra +dół ok.90m2. same grzejniki bez podłogówki cegła przerwa cegła styropian 8cm dach welna(okna 2 szybowe srednio szczelne, za 2-3 tyg na pietrze beda 3 szybowe). posiadam Isense( na piętrze w korytarzu bez grzejnika) na kazdym grzejniku zawór termostatyczny. Spalanie gazu od 31.10 do dzisiaj to 40m3. TEMP W DOMU USTAWIONA NA 21.5-22. kocioł działa od 6-10 i od 16-21. takie godziny ustawilem. Zakupiłem takze AF60 do pogodówki ale różni ludzie róznie pisza. czy pomoże to być bardziej ekonomicznym? czy moze jednak isense przeniesc na dół gdzie jest chłodniej o 1-1.5 stOPNIA. Pozdrawiam sedecznie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

 

mam od kilku tygodni ten piec, sterowanie czujnikiem wewnętrznym, tylko przewymiarowane grzejniki - 7 sztuk, powierzchnia do ogrzania 80m2.

Na piecu mam ustawione CO 50 stopni, jaką powinnam dać maksymalną temperaturę kotła w isense? też 50? z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...