Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom 110m2 proszę o poradę... Wm z rekuperatorem


Recommended Posts

Witam. Bardzo prosze o porade jak najlepiej zrobic samemu i na jakich "gratach" Wm z rekuperatorem.. Obecnie mamy WG i chcemy ja zlikwidowac z wiadomych wzgledow...

wszystko umiescilbym na pietrze i przez strop teriva przebijał sie na kazde pomieszczenie. do cwu mam pompe ariston nuos evo czy moge ja wpiąć w WM?

 

Co myslicie?

wm.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo prosze o porade jak najlepiej zrobic samemu i na jakich "gratach" Wm z rekuperatorem.. Obecnie mamy WG i chcemy ja zlikwidowac z wiadomych wzgledow...

wszystko umiescilbym na pietrze i przez strop teriva przebijał sie na kazde pomieszczenie. do cwu mam pompe ariston nuos evo czy moge ja wpiąć w WM?

 

Co myslicie?

 

Wyrzucić wyrzut z przedpokoju ! "Odetnie" łazienkę!

Dobrać cichą centralę i kanały do optymalnej prędkości i robić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dom parterowy czy piętrowy ...?

jak nad tymi pomieszczeniami masz strych to proste jak budowa cepa ...

 

Jasiek jest to dom parterowy z użytkowym poddaszem z tym ze poddasze nam nie potrzebne i tam bym wszystko zrobil

 

http://www.konradmatuszewski.pl/projekty/2-projekty-gotowe-murowane/18-m-110

Wersja A

 

z tym ze wysokosc pomieszczen mamy 2,60 to i kubatura troche mniejsza..

 

Czy kanaly od WG mozna wykorzytac czy lepiej je zablokowac nad dachem?

 

 

kilka firm gdzie robilem wyceny dawali centrale o wydajnosci 300m3/h czy taka bedzie spoko? jaką polecacie?

 

czy robic na trojnikach czy lepiej z rozdzielaczami i rurami 75/63 mm PE-FLEX? polozyl bym to na stropie w 10cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Temat zamarł gdyz pojawily sie inne wydatki.. powiedzcie mi czy zaproponowana przez jedną firme wydajności jest ok czy nie za duża?? Czy odcinki kanałów od anemostatów do skrzynek rozdzielczych muszą być jednakowych długości?? domyslam sie ze tak zeby równo wyciągało i równo nawiewało tak czy zle myle? :)

hejjgdjf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...