Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

prośba o obiektywne opinie :)


come

Recommended Posts

witam , mam domek w budowie, 120m2 kubatura ok 350m3, parter cały podłogowe góra grzejniki, w kotłowni piec kondensacyjny gazowy aktualnie na propan w planach gz50 jak gazownia sie ogarnie

 

aktualnie w salonie stoi koza ok 10kw, ale słabo grzeje wg mnie nie daje tyle ile bym oczekiwał ciepła, nie chce miec kominka zabudowanego tj wkładu

 

w tym momencie myslę nad zainstalowaniem takiego pieca z płaszczem wodnym

 

http://www.kaminofen-store.de/wasserfuehrender-kaminofen.html

 

moj sasiad instalator odradza mi płaszcz wodny w salonie sugeruje ze skonczy to sie kotłownią w salonie , ja chciałbym to wykonać bo wg znajomych ktorzy mają wychodzi dosc tanio ogrzewanie, a wiadomo ze czlłowiek na to patrzy, nieraz kosztem niedogodności czy pracy przy tym

 

aktualnie instalator opracowuje plan na układ zamknięty z tym kotłem, ale cały czas twierdzi ze nie może byc układu zamnkniętego ze wzgledu na niebezpieczeństwo , producent zaleca oba systemy otwarty i zamkniety, początkowo miał byc wymiennik płytowy , coraz bardziej mysle o buforze ok 500 l

 

prosze specjalistów o porade czy warto sie w ten temat wkrecac, czy gra jest warta swieczki, i jak to wogóle widzicie:)

 

pozdrawiam:lol2:

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po oglądnięciu szczegółów piecyka, nasuwa się jedna refleksja ... jak bardzo można kombinować i manipulować badaniami technicznymi by zmieścić się w coraz to wyższych "widełkach" norm ustanawianych przez unijnych urzędników.

Come ... weź Ty se między bajki wsadź ilość kW jakie są podawane przy tej kozie z linku ... a już jej sprawność rzędu 85 % to wręcz powala ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest!

 

dzięki za udział w wątku, z góry zakładam ze dane sa zawyżone co do mojej kubatury wyrażnie mi pasuje, zakładam ze jesli bedzie oddawał do wody ok 10 kw to powinno mi działac bo dom mam dobrze zaizolowany,

Instalator zaleca wykonanie układu otwartego dla bezpieczeństwa i połączenie wymiennikiem płytowym z układem CO pieca gazowego, myslałem o zasobniku ale brakuje mi na niego miejsca

 

czyli Forest całkowicie przekreslasz piecyk z linka? kupujacy na ebayu dają naprawde dobre komentarze ( prawdziwi kupujacy jak u nas na allegro)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie przekreślam piecyka z linku ... poddaję tylko w wątpliwość jego parametry. Wiem po prostu w jaki sposób można łatwo "manipulować" takimi wynikami poprzez proste zabiegi - choćby odpowiednim rozdrobnieniem i ułożeniem drewna, które nigdy nie ma ani nie będzie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości, tudzież wykonanie takich badań wedle "norm" mówiących o rozpoczęciu procesu pomiarowego po osiągnięciu dopiero "określonej" temperatury spalania panującej w palenisku ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mogłby ktos pochylic sie nad moim przypadkiem :) na dniach musze zrobic instalacje i prosze o cenne rady praktyków...

 

pozdrawiam!

 

 

 

Innych opinii niż gdybanie, trudno się doczekać, bo to dość egzotyczny piecyk. Tak jak F powiedział, napisać można wszystko, a później obronić stosując odpowiednie kryteria oceny. Obcując od lat z kominkami wodnymi, nauczyłem się, że tylko to co sprawdzone w praktyce, ma jakąś wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...