Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Doprowadzenie powietrza


marcin528

Recommended Posts

Witam. W swoim domu mam przeprowadzoną rurę w podłodze doprowadzającą powietrze do kominka (160), ale nie chcę budować kominka tylko kozę wolnostojącą bez możliwości bezpośredniego doprowadzenia powietrza z zewnątrz.Konkretnie chodzi o piecyk "Richard Bronze".Czy jest jakaś możliwość aby rura ta jakoś zasiliła kominek powietrzem? Macie jakieś doświadczenia w podobnych przypadkach? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W swoim domu mam przeprowadzoną rurę w podłodze doprowadzającą powietrze do kominka (160), ale nie chcę budować kominka tylko kozę wolnostojącą bez możliwości bezpośredniego doprowadzenia powietrza z zewnątrz.Konkretnie chodzi o piecyk "Richard Bronze".Czy jest jakaś możliwość aby rura ta jakoś zasiliła kominek powietrzem? Macie jakieś doświadczenia w podobnych przypadkach? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Widziałem coś podobnego

W podłodze był zamontowany jak gdyby kosz z podwójną ścianką i przykryty kratownicą stalowa - całość na odpowiedniej wysokości.

W środku była rura z powietrzem, aby nie dochodziło do zanieczyszczenia dopływu powietrza całość była z podwójnej ściany, a otwór górny miał dostęp tylko do tej szczeliny (jak coś wpadało przez szczelinę dostarczająca powietrze zatrzymywało się w przestrzenie pomiędzy ściankami) Ze względu, że cała pokrywa(już wykończona) mogła być uniesiona można było właśnie tą przestrzeń posprzątać odkurzaczem.

Pokrywa stanowiła również element kraty , po środku była płyta pełna do której przyklejona była płytka ceramiczna będąca wykończeniem powierzchni salonu w którym znajdował się kominek.

Szczelina miała szerokość ok 3cm i wyglądała jakby kominek wisiał w powietrzu.

 

Pozdrawiam

ps.coś tam narysowałem może się przyda.

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupujesz urządzenie przystosowane do podłączenia powietrza z zewnątrz, albo przystosowujesz dom pod katem poboru powietrza z pomieszczenia. Nie potrzeba do tego skomplikowanych i kłopotliwych urządzeń, tylko działania mające zapewnić wentylację grawitacyjną budynku. Może przyda się to:http://www.kominki-batura.pl/publikacje2.html

 

O powietrzu do spalania piszę też na moim blogu (strona www). Wpisz w wyszukiwarkę bloga : "powietrze do spalania", powinny wyskoczyć 2-3 publikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...