Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z dgp - ile to kosztuje?


painless

Recommended Posts

Witajcie,

już niedługo będę wołał fachowca do zrobienia kominka z DGP. Proszę Was o poradę: ile to wszystko może kosztować? Mam na myśli i materiały i robociznę. Dotychczas zakupiłem:

- wkład kominkowy,

- turbinę,

- filtr skrzynkowy,

- dolot zimnego powietrza,

- przepustnicę,

- podstawę pod wkład kominkowy.

Wydałem na to dotychczas ok. 2,5 tys. zł.

Proszę forumowych ekspertów o wskazówki dotyczące kolejnych niezbędnych materiałów z ich orientacyjną ceną. Proszę także o informacje o orientacyjnych cenach montażu.

Jeden z potencjalnych wykonawców powiedział mi, że czopuch z rurkami i płyty k-g będą kosztować ok. 1,8 tys. zł, obudowa z izolacją ok. 1,9 tys. zł, a za pkt. DGP - 350 zł (robocizna i materiał). Cały montaż powinien zamknąć się w 2 tys. zł. Czy taka wycena ma ręce i nogi? Czy nie jest zbyt wysoka? Mnie ta wycena zmroziła. Z tego wynika, że za kominek z DGP z montażem musiałbym wydać ok. 10 tys. zł. Proszę o poradę.

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

To tak, jakbyś zaczął budowę domu od dachu a nie od fundamentu :D

Żeby choć trochę powiedzieć o kosztach, to najbezpieczniej w takiej kolejności:

1. projekt/szkic (nawet odręczny!) wykonany przez fachowca, w którym "czarno na białym" będzie widać CO chcesz zrobić

2. przybliżony wykaz materiałów (na podstawie tego szkicu)

3. zebranie cen tych materiałów z najbliższych hurtowni/sklepów

4. określenie prac, które sam możesz wykonać

5. wycena pozostałej robocizny przez zaproszonych fachowców (po przedstawieniu im tego projektu/szkicu)

Wielu "inwestorów" (jak Ty) idzie na skróty i bez ogarnięcia całości sami coś "nakręcają" najpierw kupując :bash:

A potem wołają RATUNKUUU!!!

Ja postępując (jak wyżej) z przeważającym wkładem pracy własnej mam niewielki kominek z DGP za ok. 5 tys. zł :)

Edytowane przez Konto usunięte_12*
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dotychczas zakupiłem:

- wkład kominkowy,

- turbinę,

- filtr skrzynkowy,

- dolot zimnego powietrza,

- przepustnicę,

- podstawę pod wkład kominkowy.

Wydałem na to dotychczas ok. 2,5 tys. zł.

K.

 

Kominek i inne akcesoria za 2,5 tys. zł to chyba kolega brał wszystko z najniższej półki. Moim zdaniem do rozprowadzenia przy takim kominku nie ma sensu bo koszt rozprowadzenia i zabudowy wyjdzie drożej niż samo urządzenie no i pozostaje pytanie jak to będzie funkcjonowało. Jeśli chcesz kolego zrobić montaż z zabudową i rozprowadzeniem z 2 tys. zł razem z materiałem to zapomnij. Uważam, że jak ma się coś robić "na sztukę" to lepiej wcale. Trzeba było darować sobie DGP na ten moment, kupić porządny wkład zabudować go płytami z silki a w późniejszym czasie przy przypływie dodatkowej gotówki pomyśleć o DGP. Kolega JTD włożył tak jak pisze wkład własny w postaci robocizny i zabudowa kosztowała go 5 tys. myślę, że masz już porównanie co możesz zrobić za 2 tys.:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...