Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adaptacja "zawilgocony bunkier"


MicMic

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

 

Chciałbym prosić o poradę. Posiadam bunkier o powierzchni 50m2, wys. ok 2,5m. Chciałbym zrobić w nim salę prób. Problem niestety jest taki, że ściany są bardzo wilgotne- wręcz lekko przegnite. Niedaleko znajduje się morze- jakiś kilometr. Nie ma za bardzo możliwości naprawy izolacji zewnętrznej. Co mogę zrobić aby przywrócic normalne warunki?

 

Skułem wszystkie tynki, teraz mam zamiar osuszyć pomieszczenie za pomocą nagrzewnicy i dobrej wentylacji, oraz odgrzybić wszystkie ściany za pomocą odpowiedniej chemii, jednak wiem, że problem może być ciężki do rozwiązania dlatego...

 

Myślałem, aby zbudować pomieszczenie w pomieszczeniu z płyt osb zabezpieczonych grubą folią z zewnątrz, wprowadzając do środka nowego pomieszczenia nową wentylację. Czy waszym zdaniem jest szansa na 100% odcięcie się od starego, zawilgoconego pomieszczenia? Zaznaczam, że interesuje mnie rozwiązanie prowizoryczne na jakieś 2-3 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pytanie czy jest to bunkier czy schron - jest wieka różnica. Czy jest wolnostojący?

Jednym z zabezpieczeń bunkrów jest okrywa płaszczem ziemnym. Sam beton izolowany był smołą lub innymi środkami chemicznymi. Trzeba by zdjąć starą ziemię, odnowić izolację i usypać nowy płaszcz.

 

Podaj rodzaj bunkra i ew zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...