Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wpływ podłogówki na WM


Recommended Posts

Witam,

jestem w trakcie zakładania WM. Nawiew / wywiew z parteru prowadzę na stropie w warstwie ocieplenia kanałami PE.

Ciekawi mnie jaki wpływ ma ogrzewanie podłogowe na temperaturę nawiewu.

Temperatura w rurach ogrzewania ma średnio 30-35 stopni C, jastrych trochę mniej i oddzielony jest od kanałów ok 2 cm styro i wg mnie nawiew będzie dodatkowo ogrzewany

przez płytę posadzki.

 

Ciekawe jakie to będą wartości, załóżmy że na zewnątrz jest 0 stopni, w domu 22 stopnie i z centrali nawiewa powiedzmy 15 stopni. Średnio kanały mają 5 m długości. Pewnie dało by się obliczyć jaka będzie temp. nawiewu przy anemostacie ale mnie ciekawi czy ktoś ma podobna instalację i jak wyglądają temp. nawiewu.

 

Jastrych ma sporą bezwładność ale czy będzie się wychładzać w miejscach kanałów? Czy nie będzie to miało dużego znaczenia, swoje ciepło odda i przez to teoretycznie na parterze zawsze ten nawiew będzie dodatkowo podgrzewany przez podłogówkę i będziemy odczuwać ciepełko z anemostatu.

To takie moje refleksje. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę się podzielić.

kanały na stropie.jpg kanały do salonu.jpg

Edytowane przez RST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że owinąłem rury pianką stosowaną pod panele podłogowe.

Rury układaniem pierwszy raz i sporo razy je przesuwałem, przeciągałem przez otwory wykute w ścianie itp.

Taka otulina 5 mm zabezpieczyła mi rurę przez otarciami i trochę izoluje od stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rury położone na stropie. Nie są zaizolowane. Od góry zalane bezpośrednio wylewką.

Przyznam, że kiedyś miałem podobne dylematy co Ty, ale tylko przez chwilę... teraz zastanawiam się nad ogrodem :)

Z pewnością wentylacja wychładza nieco podłogę, ale chyba nie aż tak, żeby trzeba było pisać na ten temat elaboraty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...