Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wieniec ściany szczytowej - pomocy!!!


Recommended Posts

Witam,

Mam ogromny problem związany z wykonaniem wieńca ściany kolankowej wchodzący na ścianę szczytową, mam nadzieje że się jasno wyraziłem :)

Projektant wraz z konstruktorem w taki sposób mi zaprojektowali wieniec na ścince kolankowej że przechodził dookoła domu czyli przez połowę okna, ponieważ okno na piętrze mam od podłogi do sufitu :) jak mi się uda to wrzucę kilka rzutów. Jeżeli ktoś ma doświadczenie z takimi sprawami bardzo proszę o propozycję wykonania wieńca na ściance szczytowej. Nie mogę wrzucić załączników żeby było wiadomo o czym mówię ale na maila mogę podesłać. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea jest dobra Piotrze tylko nada jeszcze miejsce na izolację zrobić i nie ciągnąć tego wieńca do samego czuba

Ściana szczytowa detal.jpg na równo ! a ten mały lub większy fragment płytą OSB czy innym czymś.

To jest bluźnierstwo dawać beton prawię pod blachę.

Jeśli jest na poddasze dane 30cm wełny to co najmniej tyle ma być przerwy od wieńca do dachu ! aby izolacja ściany łączyła się swobodnie z izolacją poddasza ! ja starych leśnych projektantów mam uczyć ? chodzi mi o tych dwóch co tam piwa naważyli !

Ściana szczytowa detal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym mógł dodać załącznik to bym Wam wysłał co oni wymyślili, normalnie masakra :) nie jestem budowlańcem ale to co wysłał kolego w ostatnim poście ma sens :) ja mam dach typowo jętkowy, 2 murłaty krokwie i jętki. Mało tego ściana kolankowa ma wysokości 1,12 m i długości 12,6 m a oni nie zaprojektowali rdzeni, kierownik to się za głowę złapał :0, następna perełka - zbrojenie wszędzie fi 16 a były miejsca gdzie wrzucili fi 25 :0 - ciekawe kto by to wygiął, dodam że projekt był indywidualny m.in. po to żeby zaoszczędzić na materiale he he

Czy przy rozwiązaniu jak wyżej jeżeli ścianka od nadproża do szczytu ma około 2,7 m należy wykonać rdzeń pionowy do szczytu w celu wzmocnienia ściany? dom budowany z betonu komórkowego (Termalica) na klej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak to mówią na budowie:

"myślał, myślał .... i wymyślił"

To strasznie dużo roboty przy głupiej ścianie szczytowej. To jest praktycznie 30% powierzchni żelbetu.

Przy takim czymś już trzeba pomyśleć o całej ścianie szczytowej z żelbetu bo przynajmniej będzie szybciej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz takie pomysły mają projektant, konstruktor i kierownik - z tego co z nimi rozmawiałem chodziło im o to żeby usztywnić ścianę, ponieważ jest to beton komórkowy na klej i obawiają się że może się przewrócić :) przy rozwiązaniu jak wyżej od nadproża do szczytu będzie jakieś 2,7-2,8 m. a nie 8 m ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj się gościa powyżej, który z resztą użył mojego rysunku z innego postu. On ciągle pindoli o izolacji, a ty pytasz o część konstrukcyjną. Nie sugeruj się moim rysunkiem, gdyż u mnie od nadproża do kalenicy jest ok 1m, a u Ciebie sporo więcej. Jak masz wątpliwości to udaj się do innego konstruktora, który może mieć inne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj się gościa powyżej, który z resztą użył mojego rysunku z innego postu. On ciągle pindoli o izolacji, a ty pytasz o część konstrukcyjną. Nie sugeruj się moim rysunkiem, gdyż u mnie od nadproża do kalenicy jest ok 1m, a u Ciebie sporo więcej. Jak masz wątpliwości to udaj się do innego konstruktora, który może mieć inne zdanie.
sorry zauważyłem potem. że dałem dwoje goowno.

A ty ja nie wiesz nic i pytasz się .. bo jesteś zielony i zadany na kiepskich kierowników to się od pindol

przychodzicie tu z jakimś googwnem i prosicie o pomoc .. i plujecie jeszcze na to że ktoś raczył na wasze goowno spojrzeć i coś zaproponować.

Typowe dla czereśniactwa .. to wasze zasrane rachunki za ogrzewanie będą cierpieć ale jesteście tak bystrzy że nawet tego nie zauważycie.

Wkurza to bo człowiek siedzi doradza a tu wypadnie jakiś gościu i atakuje.

Jak jesteś taki kozak to sam rozwiąż problem .

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie ubodło to.. piszę udzielam się na forum, nie mam żadnego interesu, nie handluje niczym.

Stąd moje zdenerwowanie.

Sorry za wykorzystanie Twojego rys, miałem wkleić do Twojego wątku ... a wkleiłem tu. To jest szkic bez skali jako pogląd.

Nie odpuszczam jeśli chodzi o prawidłowe izolowanie takiego elementu. Jak bym nie robił świadectw "ręcznie" za pomocą arkusza kalkulacyjnego

to bym nie dostrzegał iż takie błędy ... stanowią nawet ponad 50% strat przez przenikanie.

Konstrukcyjnie sobie względnie poradzili, ale kiedyś coś takiego jak fizyka budowli nie była dobrze uczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...