Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wkład kominkowy-moc, producent, typ i rodzaj ze "średniej" półki


Mario430

Recommended Posts

Witam!

 

Najpierw określę do czego kominek ma służyć, bo ponoć wkład tak się dobiera. A więc po kolei. Funkcja kominka - bardziej rekreacyjna, dodatkowa, bo jako główne ogrzewanie to podłogówka gazowa. Powierzchnia grzania ok. 155m2 użytkowej. Planowane dodatkowo DGP z turbiną z rozprowadzeniem ciepła do 3-4 pomieszczeń o najdłuższym kanale ok. 6m.

I teraz pytanie. W jakim mocach, typach wkładu mam się rozglądać i jakich rodzajach, tzn. bardziej stalowych, czy żeliwnych, a może jest to bez znaczenia i w obszarze jakich producentów się kręcić, chodzi mi też o wkłady z ceną maksymalnie ze średniej półki, z naciskiem na szczelność, a jeżeli chodzi o wygląd to dodatkowo z boczną szybą.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nikt się wypowie. Powiem, że byłem już praktycznie zdecydowany na Zuzie z firmy kratki, ale naczytałem się tyle na temat nieszczelności wkładów tej firmy, że zgłupiałem i teraz nie wiem, czy to się nada, czy nie, dlatego szukam wkładów na mniej więcej podobnym poziomie cenowym (może byś deczko drożej), ale znacznie szczelniejszych. Doradzi kto???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc poleciłbym Hajduka np. Smart1V mój kolega posiada takie urządzenie i osobiście widziałem jak działa. Nie pamiętam do końca jaką ma moc ale to pewnie jest na stronie producenta. U mojego kolegi w domu jest wentylacja mechaniczna i z wkładem nie ma żadnego problemu. Nie wiem też w jakim przedziale cenowym interesują Cię te wkłady? Jeśli chodzi o kratki to darowałbym sobie, estetyka wykonania i szczelność leży po całej Lini. Dodatkowo piszesz, że ma to być urządzenie rekreacyjne, czyli będziesz palił od czasu do czasu to od razu nasuwa mi się pytanie po co Ci rozprowadzenie? Na Twoim miejscu darowałbym sobie to rozprowadzenie a w miejsce tego zakupił porządne urządzenie. Poleciłbym Ci też coś Spartherma albo Brunnera, ale jest już to wyższa półka cenowa, a hajduk i kratki to jednak mają porównywalne ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, dlatego pytam. Wiem, że przy budowie trzeba być ekspertem w każdym calu, bo inaczej ... :-).

Myśliciel i Kejt_R dziękuję WAM. Powiem, że już wielu odradziło mi kratki nawet dla celów rekreacyjnych, więc daje mi to co raz więcej do myślenia.

U mnie co prawda będzie klasyczna wentylacja, co nie zmienia jednak faktu, że nadał by się jakiś w miarę szczelny wkład.

Pytasz po co rozprowadzenie. Odpowiem przewrotnie, ano mam taki kaprys i tyle :-). Aż tyle to nie kosztuje (powiedzmy dla mnie), żeby teraz z tego rezygnować, a potem żałować, że się nie zrobiło, a zrobić już się nie da, albo za dużym kosztem... Pytasz o pułap cenowy, nie wiem dokładnie może do 3-3,5 klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, analogie są aż nadto łatwe do wychwycenia :rolleyes: wszystkie te alternatywne dla Zibiego wkłady nie stanowią alternatywy, gdyż albo kosztują około 4 tysięcy, lub też są o wiele gorsze od oryginału. Proponuję zobaczyć na żywo te Thormy.

Mario, Zibi to na prawdę nie jest zły wybór i ma jedną ważną wadę/ zaletę - nie nadaje się do akumulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, analogie są aż nadto łatwe do wychwycenia :rolleyes: wszystkie te alternatywne dla Zibiego wkłady nie stanowią alternatywy, gdyż albo kosztują około 4 tysięcy, lub też są o wiele gorsze od oryginału. Proponuję zobaczyć na żywo te Thormy.

Mario, Zibi to na prawdę nie jest zły wybór i ma jedną ważną wadę/ zaletę - nie nadaje się do akumulacji.

 

zależy, co masz na myśli pisząc "akumulacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...