Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja z GWC


Recommended Posts

Jeżeli reku,to po co GWC?Jak reku liche to po co takie? Jak dobre to po co GWC?

Po to żeby nie używać nagrzewnicy przy dużych mrozach a latem pomagać w utrzymaniu komfortu ( zapobiegać przegrzewaniu ) .

PS. wiem, wiem Nydar że dla Ciebie tylko WGM się liczy ( a pro po co z naszym zakładem - lato niedługo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby nie używać nagrzewnicy przy dużych mrozach a latem pomagać w utrzymaniu komfortu ( zapobiegać przegrzewaniu ) .

PS. wiem, wiem Nydar że dla Ciebie tylko WGM się liczy ( a pro po co z naszym zakładem - lato niedługo ).

I ile kWh rocznie zużyje taka nagrzewnica? W tym roku 0 . W bardzo mroźnym 10 czy 50?

A latem... GWC to nie klimatyzacja - 200m3/h powietrza + 15 st C przy + 25 na zewnątrz , to 1kW mocy chłodniczej - ale na cały dom - czy potrzeba czy nie. Może wiec taniej i lepiej założyć klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że GWC nie jest tak wydajne jak klima, ale klima nie zastąpi wentylacji. Tym niemniej nie widzę sensu wrzucania do domu przy 35-38C upału na zewnątrz powietrza o takiej temperaturze aby potem je chłodzić przy pomocy klimy, skoro mogę przy pomocy GWC wentylować dom powietrzem 23-24C . Tej zimy faktycznie mrozów było 7-10 dni ale przy wymianie 550m3/ h przy -5 - 10 C bez GGWC nagrzewnica by trochę KW zużyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując że GWC-Ż bedzie mial wydajność żeby wymienić powietrze min. 1,5/h to bedzie 100% klimatyzacja - oraz ciagły naplyw swiezego powietrza z zewnatrz. Bez mielenia tym samym powietrzem jak w tradycyjnej klimie. Ponad to w eksploatacji kilkadziesiat razy taniej niz tradycyjna klima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...