Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dolot powietrza do kominka


snajper2008

Recommended Posts

Witam.

 

Mam takie małe pytanko bo z tego co czytam na forum to są różne odpowiedzi...

A mianowicie chodzi mi czy dolot powietrza do kominka musi być minimum 50cm na ziemią? (tzn już na zewnątrz budynku.

Bo chciałem zrobić dolot pod chudym betonem ale mam dosyć głęboko fundamenty w ziemi więc jeśli zrobil bym to w chudziaku to by było ok 10cm nad ziemią, i się tak zastanawiam czy założyć kolano i wyprowadzić to wyżej czy tak może to zostać?

I jeszcze jedno pytanko czy rura musi mieć jakąś minimalną długośc?

Ponieważ mam dwie możliwości zastosowania rury około 1m albo prawie 5,5m

 

Dołączę rysunek żeby było to bardziej widoczne:)

http://images65.fotosik.pl/713/fc12576882b4c69fm.jpg

 

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź ponieważ jutro chcę zalewać chudziaka i nie wiem co do końca zrobić z ta rurą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym dłuższa rura powinna być większa średnica, optymalna to 125 mm ale jak większe palenicho 150mm nie zaszkodzi

wysokość nad ziemią jest ważna ponieważ jak będzie równo lub tuż nad to może wlot powietrza np. zimą zasypać śnieg, a to przy szczelnych wkładach raczej niefajne bo może walnąć jak tlen się skończy

generalnie czym krócej tym lepiej, nad ziemią daj najwyżej kolanko i zakończ jakimś fajnym daszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy na dolot powietrza nadaje się rura kanalizacyjna ??? 110 - taką zrobiłem u siebie - słyszałem że może dojść do jej zapłonu od kominka ...

 

 

Właśnie też się zastanawiam nad tym.. Chciałbym zrobić dolot z rury kanalizacyjnej 110 a dopiero na końcu zamontować przepustnice i rurą "spiro" podłączyć do kominka. Czy przez rurę spiro nie przejdzie ciepło do rury plastikowej ?

 

 

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...