Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacyjne a wodne ogrzewanie podłogowe


Recommended Posts

Zadałem podobny wątek z tym że ja mam kanały w warstwie ocieplenia i też zastanawiałem się jak to będzie współgrało z podłogówką.

To jaka będziesz mieć grubość wylewki?

Na podłogówkę potrzeba min. 6 cm jastrychu, do tego grubość kanałów... sporo tego wyjdzie.

 

Wg mnie jeśli kanały będą w wylewce to nawiew będzie dodatkowo ogrzewany ciepłem CO,

czyli będzie mieć temp. większą niż powietrze w pomieszczeniu i to chyba nie tak źle.

Z kolei wywiew też będzie ogrzewany stąd reku będzie miał ułatwione zadanie.

To takie moje dedukcje, ekspertem nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem podobny wątek z tym że ja mam kanały w warstwie ocieplenia i też zastanawiałem się jak to będzie współgrało z podłogówką.

To jaka będziesz mieć grubość wylewki?

Na podłogówkę potrzeba min. 6 cm jastrychu, do tego grubość kanałów... sporo tego wyjdzie.

 

Wg mnie jeśli kanały będą w wylewce to nawiew będzie dodatkowo ogrzewany ciepłem CO,

czyli będzie mieć temp. większą niż powietrze w pomieszczeniu i to chyba nie tak źle.

Z kolei wywiew też będzie ogrzewany stąd reku będzie miał ułatwione zadanie.

To takie moje dedukcje, ekspertem nie jestem :)

 

Dokladnie tak samo to sobie wydedukowałem,ale nie jestem pewien czy jest to słuszny tok myślenia ? Może niech wypowie się któś,kto miał już doświadczenie z tematem lub fachowiec z branży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeśli kanały będą w wylewce to nawiew będzie dodatkowo ogrzewany ciepłem CO,

czyli będzie mieć temp. większą niż powietrze w pomieszczeniu i to chyba nie tak źle.

Niestety, będzie źle.

Nawiew jest realizowany anemostatem pod sufitem, anemostat jest do chłodniejszego powietrza . Rozprowadza je poziomo . Gdy podgrzejemy powietrze nawiewane, nie "zejdzie" ono na dół. powietrze nawiewane, powinno być chłodniejsze o tego w pokoju, albo nawiewy należy robić przy listwie przypodłogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, będzie źle.

Nawiew jest realizowany anemostatem pod sufitem, anemostat jest do chłodniejszego powietrza . Rozprowadza je poziomo . Gdy podgrzejemy powietrze nawiewane, nie "zejdzie" ono na dół. powietrze nawiewane, powinno być chłodniejsze o tego w pokoju, albo nawiewy należy robić przy listwie przypodłogowej.

 

Gdzieś widziałem,chyba na stronie producenta Comair ,zdjęcie właśnie z kratkami na wysokości około 30 cm nad podłogą i tak się zastanawiałem o co chodzi .:-) Teraz już wiem . Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem,chyba na stronie producenta Comair ,zdjęcie właśnie z kratkami na wysokości około 30 cm nad podłogą i tak się zastanawiałem o co chodzi .:-) Teraz już wiem . Thx.
Tak, tylko, że to nad podłoga to do ogrzewania i chłodzenia a na suficie jest do wentylacji, nie łączy się tych funkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że to nad podłoga to do ogrzewania i chłodzenia a na suficie jest do wentylacji, nie łączy się tych funkcji.

 

Popatrz , popatrz TB a jam anemostaty nawiewne nad podłogą i w podłodze , a wywiewne na górze i działa i jest komfortowo ( ale może dlatego że nie wiedziałem, że wg TB tak nie można ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Popatrz , popatrz TB a jam anemostaty nawiewne nad podłogą i w podłodze , a wywiewne na górze i działa i jest komfortowo ( ale może dlatego że nie wiedziałem, że wg TB tak nie można ).

 

To jak wtedy są prowadzone te wszystkie przewody elastyczne do wentylacji skoro na wielu realizacjach puszczane są w posadzkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz , popatrz TB a jam anemostaty nawiewne nad podłogą i w podłodze , a wywiewne na górze i działa i jest komfortowo ( ale może dlatego że nie wiedziałem, że wg TB tak nie można ).
Nie napisałem, że nie działa. To tylko mogę współczuć, że Pan trafił na takiego wykonawcę. Chłodniejsze powietrze podaje się od góry, podawane od dołu - pójdzie do kuchni łazienek i nie "wymiesza" się z ciepłym wyżej. Więcej kanałów, kłopotów, kosztów i mniejszy komfort.

Ale... po to jest forum, by się dowiedzieć jak ma być i nie robić więcej błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...