Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

reku we Wrocławiu jaką firmę polecacie do wykonania?


Recommended Posts

Spróbuj tu pan Radek 501 204 839 zrobił mi już pierwszy etap, przewody wentylacji parteru zalane w grubości stropu, jak do tej pory wszystko dokładnie, profesjonalnie i w pełnym porozumieniu wykonane. Teraz ruszają z poddaszem za kilka miesięcy odpalenie rekuperatora. Mi go polecili w Zehnderze na ul. Kurpiów jak kupowałem rekuperator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca przyjechał do mnie do domu usiedliśmy i po mniej więcej godzinie narysowaliśmy na projekcie budowlanym gdzie ma wiać a gdzie wyciągać. Ja to potrzebowałem wcześnie bo chciałem mieć już wycięte otwory w płytach stropu filigran. Jak zamontowali płyty to przed zalaniem nadbetonu przyjechał p. Radek ułożyli rury między zbrojeniem i zalaliśmy. Rekuperator kupiłem przez wykonawcę bo miał dobry rabat. Zdecydowałem się na Zehnder 550 ERV entalpiczny z odzyskiem wilgoci. Mieszkalna powierzchnia domu to 240 mkw około 1000 m3 kubatury

W przyszłym tygodniu ruszamy z instalacją rur poddasza. Otwory na czerpnie i wyrzutnię już przygotowane, kable do sterowania rekuperatorem położone. Zaplanuj sobie kilka dodatkowych kabelków

- połączenie reku - sterowanie (ja zrobiłem w kuchni)

- sterowanie - centrala alarmowe (możesz ustawić ze po uzbrojeniu alarmu reku idzie na najniższym biegu i po rozbrojeniu się rozpędza)

- przewietrzanie na poziomie górnej łazienki ( jak po długim prysznicu zaparujesz łazienkę, pstryczkiem na ścianie możesz ustawić reku na 3 bieg np na 10 minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wstępne rozeznanie, Ale prawda jest taka że firmy od rekuperacji dostają mailowo kilkadziesiąt projektów dziennie do wyceny. Odpowiedzi oczywiście wysyłają ale w tym przypadku dla nie najważniejsze było żeby się z człowiekiem spotkać i ustalić wszystko nad projektem. Masz też wtedy możliwość ocenić czy gość ma pojęcie, mi sprawę ułatwił nie ukrywam Zehnder bo tam mi polecili mojego wykonawcę. Roboty u mnie było i będzie sporo i to podzielone na etapy. Cena rekuperatora była korzystna, taniej nie znalazłem nigdzie. Ponadto jak dzwoniłem do Zehndera to oferowali mi go 3400 zł drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...