Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Salon Aloiw


aloiw

Recommended Posts

Witam

Trafiłam tutaj zupełnie przypadkiem parę dni wcześniej i od tamtego momentu zaglądam często:) Oglądam i podziwiam czytam i nie mogę przestać ile interesujących tematów poruszacie.

Od 5lat mieszkam we własnym domu ale do tej pory jest u mnie jak jest raczej nijako tym bardziej że na razie zaadoptowaliśmy tylko parter :(

Gdy parę lat temu rozpoczynaliśmy temat budowy wzięliśmy pierwszą gazetę z projektami z której wybraliśmy naszym zdaniem wtedy najodpowiedniejszy ale teraz po latach okazuje się że wiele byśmy zmienili :) przejdę może do sedna sprawy chodzi o salon a raczej o to jak bardzo jest on nieustawny, może podpowiedzielibyście mi jakieś ustawienie mebli?

Salon.jpg

na obecną chwile mam prawie tak jak w projekcie wprowadziliśmy zmiany tak jak widać na zdjęciu zrezygnowaliśmy z klatki schodowej a schody są teraz zabiegowe są tego plusy a mianowicie większy salon bo wcześniej miał niecałe 19m² a teraz 27m² i są minusy schody w salonie trochę mi to teraz nie pasuje komunikacja przez salon i to jeszcze przed tv:((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy już podomykamy wszystko i wykończymy piętro pomyślałam(tylko nie wiem czy mogę)żeby wyburzyć chociaż częściowo tą ścianę dzielącą salon z sypialnią stałby się on wtedy taki długi ale zależy mi na stole w salonie:) w miejscu obecnej sypialni zrobić kącik telewizyjny a tutaj przy kominku umieściłabym duży stół z krzesłami. Co o tym sadzicie? najchętniej wyrzuciłabym schody ale na górę jakoś trzeba się dostać :)pomocy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ale dom budowaliśmy własnymi rękami bez pomocy jakiegokolwiek fachowca to teść doradził żeby tak zrobić z tymi schodami bo zyskamy powierzchni 19m² to malutko, ale salon i tak kiepski na każdej ścianie się coś dzieje jak nie przejście to kominek to wyjście na taras to schody :(

mam 2 kanapy ustawione jak na foto ale tworzą rogówkę ,mały stolik i worki sako dla dzieciaków do oglądania tv, po prostu podoba mi się jak w salonie jest kanapa ale jest też stół przy którym można przyjąć gości a nie na kanapie mam jadalnie ale jest ona w części kuchennej i wydaje mi się że o ile dla domowników jest ok to gości w kuchni przyjmować nie wypada tym bardziej gdy święta czy jakaś okazja, więc zaczęłam kombinować i wymyślam cuda wianki a mój mąż się cieszy że hoho...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ale dom budowaliśmy własnymi rękami bez pomocy jakiegokolwiek fachowca

 

to chyba nie był dobry pomysł.......

 

dokladnie. a poza tym wygodniej z kanapy ogladac oraz stolu

 

ja myślałam, ze przy stole to się jada posiłki a nie ogląda tv, no ale jak kto woli.....

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ale dom budowaliśmy własnymi rękami bez pomocy jakiegokolwiek fachowca to teść doradził żeby tak zrobić z tymi schodami bo zyskamy powierzchni 19m² to malutko, ale salon i tak kiepski na każdej ścianie się coś dzieje jak nie przejście to kominek to wyjście na taras to schody :(

mam 2 kanapy ustawione jak na foto ale tworzą rogówkę ,mały stolik i worki sako dla dzieciaków do oglądania tv, po prostu podoba mi się jak w salonie jest kanapa ale jest też stół przy którym można przyjąć gości a nie na kanapie mam jadalnie ale jest ona w części kuchennej i wydaje mi się że o ile dla domowników jest ok to gości w kuchni przyjmować nie wypada tym bardziej gdy święta czy jakaś okazja, więc zaczęłam kombinować i wymyślam cuda wianki a mój mąż się cieszy że hoho...:)

 

 

 

 

Błagam, stosuj kropki i inne znaki interpunkcyjne:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam, stosuj kropki i inne znaki interpunkcyjne:rolleyes:.

 

Przepraszam, obiecuje poprawę :)

Czy pomimo błędów w pisowni, ktoś pomoże mi rozgryźć ten salon?Salon.jpg

Naniesione poprawki to zmiany jakich dokonaliśmy za zgodą projektanta i kierownika budowy.

Może macie pomysły jak można by było inaczej ustawić meble w pokoju dziennym?

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak jest ale pomyśl, pora obiadu a w tv właśnie finał ligi mistrzów... ;)

 

zgodzę się z Tobą Korozja.Ja właśnie kombinuje jak to zrobić żeby w moim salonie wcisnąć stół ,bo przeważnie lecimy z talerzem do salonu pomimo że stół w kuchni stoi. A może by tak tv w jadalni umieścić -żartuje oczywiście. Główne chodzi mi o to, żeby gości przyjmować przy stole a nie stoliku kawowym.:confused::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloiw jeśli ci nie potrzebny pokój to zlikwiduj ścianę i powiększ salon. Ja mam ten sam problem i chyba mnie dopiero teraz olśniło że nie ma to jak stół w salonie z widokiem na tv.Cały czas się zastanawiam czy likwidować pokój i powiększać salon i nadal się nie mogę zdecydować a tynki zapasem.Salon ma wymiary 4,7x5m czyli malutko.............mąż nie chce słyszeć już o żadnych przeróbkach,ma mnie dosyć bo ciągle mi się coś nie podoba i sama nie wiem co robić........nie mam miejsca na stół http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-basic/sad.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloiw jeśli ci nie potrzebny pokój to zlikwiduj ścianę i powiększ salon. Ja mam ten sam problem i chyba mnie dopiero teraz olśniło że nie ma to jak stół w salonie z widokiem na tv.Cały czas się zastanawiam czy likwidować pokój i powiększać salon i nadal się nie mogę zdecydować a tynki zapasem.Salon ma wymiary 4,7x5m czyli malutko.............mąż nie chce słyszeć już o żadnych przeróbkach,ma mnie dosyć bo ciągle mi się coś nie podoba i sama nie wiem co robić........nie mam miejsca na stół http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-basic/sad.gif

wreszcie odezwała się pokrewna mi dusza:) ty masz za pasem tynki a my mieszkamy już 5lat.jak na razie tylko na dole i ten mniejszy pokój jest sypialnią naszą i dwójki dzieci. W tym roku mamy zamiar wykańczać piętro i przeniesiemy spanie na górę. I tak sobie pomyślałam ,żeby częściowo wyburzyć tę ściankę i zrobić tam kącik tv a tu przy kominku stół ustawić. Twój salon jest dość proporcjonalny ,mój na tą chwile ma 6,7x4,0 m więc już jest długi jak wydłuże go jeszcze o 3m to będzie niezły tramwaj :) mam niezły mętlik bo nawet jeśli już pomyśle ,że to dobre rozwiązanie to pojawiają się następne "ale",np. to że wolałabym aby przy kominku był wypoczynek , bo fajnie jest w jesienne dni okryć się kocem i posiedzieć z książką przed kominkiem ... BABA to taki niezdecydowany gatunek jest ,muszę się z tym przespać:)

Edytowane przez aloiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloiw jeśli ci nie potrzebny pokój to zlikwiduj ścianę i powiększ salon. Ja mam ten sam problem i chyba mnie dopiero teraz olśniło że nie ma to jak stół w salonie z widokiem na tv.Cały czas się zastanawiam czy likwidować pokój i powiększać salon i nadal się nie mogę zdecydować a tynki zapasem.Salon ma wymiary 4,7x5m czyli malutko.............mąż nie chce słyszeć już o żadnych przeróbkach,ma mnie dosyć bo ciągle mi się coś nie podoba i sama nie wiem co robić........nie mam miejsca na stół http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-basic/sad.gif

Nareszcie jakaś pokrewna mi dusza:) Nie widziałam twojego salonu ale jest on wymiarowy tylko troszkę mały :( zależy jaki tryb życia prowadzisz czy potrzebna ci większa powierzchnia? My kilka razy w roku spotykamy się w takim ok 20 osobowym gronie dlatego tak kombinuje z tym salonem:)wyglądało by to mniej więcej tak;

salon po zmianie 1.jpg

powiedzcie co sądzicie :)

salon po zmianie.jpg

Edytowane przez aloiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aloiw - Raczej likwidacja ściany między kuchnią a salonem nie wchodzi w grę, gdyż już z tego uproszczonego rysunku wychodzi, że to ściana nośna. Wymaga to przeprojektowania domu u projektanta (podciągi).

Dla mnie najtańszą metoda byłoby zainstalowanie małego TV w kuchni, w taki sposób, żeby móc oglądać "M jak miłość" czy coś w tym rodzaju :p z pozycji stołu.

Ten projekt jest ofertą dla inwestorów, którym nie przeszkadza przyjmowanie gości w kuchni, a salon jest tak mały (gdyż nie przewiduje stołu w salonie) i to z wejściem na schody dzięki pomysłom właścicieli, że nie da się czegokolwiek z tego układu wycisnąć.

Da się :rolleyes:! Takie 18 metrowe saloniki są w dwupokojowych 40-parometrowych mieszkaniach w blokach, ale tam właściciele mają co najwyżej dwuosobową sofę i właśnie mały stół.

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A schody masz betonowe. Może jednak zrobić przed schodami (tam gdzie wejście na schody) ściankę i dorobić schodek od wejścia do salonu. Cięzko coś doradzić z obrazka. Salon rzeczywiście nieustawny. Najlepiej byłoby przerobić schody.

 

niestety betonowe wylewane razem ze stropem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

Nie wiem czy jest już kominek,ale można go przesunąć max w prawo i wtedy będzie więcej miejsca na tv.

http://images64.fotosik.pl/741/297a9ed311fc7eefmed.jpg

 

ps.wczoraj byłam u znajomej która właśnie wprowadziła się do nowego domu.

Mierzyłam dokładnie jej salon miał 6x4m z czego +1m to schody jednobiegowe na piętro.W jednej części stał narożnik a naprzeciw tv i kominek a w drugiej stół na 6os,duża komoda a między nimi przejście 1m do wyjścia na taras.Byłam zdumiona że jest tyle miejsca i nie jest on zagracony,obok miała 9m pokoik i nie zrezygnowała z niego.

Ty masz prawie taki sam wymiar salonu,myślę że stół bez problemu by się zmieścił.

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aloiw - Raczej likwidacja ściany między kuchnią a salonem nie wchodzi w grę, gdyż już z tego uproszczonego rysunku wychodzi, że to ściana nośna. Wymaga to przeprojektowania domu u projektanta (podciągi).

Dla mnie najtańszą metoda byłoby zainstalowanie małego TV w kuchni, w taki sposób, żeby móc oglądać "M jak miłość" czy coś w tym rodzaju :p z pozycji stołu.

Ten projekt jest ofertą dla inwestorów, którym nie przeszkadza przyjmowanie gości w kuchni, a salon jest tak mały (gdyż nie przewiduje stołu w salonie) i to z wejściem na schody dzięki pomysłom właścicieli, że nie da się czegokolwiek z tego układu wycisnąć.

Da się :rolleyes:! Takie 18 metrowe saloniki są w dwupokojowych 40-parometrowych mieszkaniach w blokach, ale tam właściciele mają co najwyżej dwuosobową sofę i właśnie mały stół.

Myślałam o częściowym wyburzeniu tej ściany między obecnym salonikiem a pokojem(sypialnią) Umieściłam wcześniej taki rzut z góry .Ściana jest ścianą nośną ale ja rozważam tylko jej częściowe wyburzenie a raczej poszerzenie przejścia w którym teraz są drzwi. Oczywiście pod warunkiem, że uzyskam zgodę!

Słyszałam wiele razy, że " pierwszy dom buduje się dla wroga drugi dla przyjaciela a trzeci dopiero dla siebie". U mnie nie ma szans ani na drugi tym bardziej na trzeci:) mogę jedynie poprawić błędy młodości i niedoświadczenia życiowego. Jak się mieszkało w 10 m i pojawiła się szansa na własny domek 120m to radość przysłoniła wiele innych aspektów.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

Nie wiem czy jest już kominek,ale można go przesunąć max w prawo i wtedy będzie więcej miejsca na tv.

http://images64.fotosik.pl/741/297a9ed311fc7eefmed.jpg

 

ps.wczoraj byłam u znajomej która właśnie wprowadziła się do nowego domu.

Mierzyłam dokładnie jej salon miał 6x4m z czego +1m to schody jednobiegowe na piętro.W jednej części stał narożnik a naprzeciw tv i kominek a w drugiej stół na 6os,duża komoda a między nimi przejście 1m do wyjścia na taras.Byłam zdumiona że jest tyle miejsca i nie jest on zagracony,obok miała 9m pokoik i nie zrezygnowała z niego.

Ty masz prawie taki sam wymiar salonu,myślę że stół bez problemu by się zmieścił.

Dziękuję za propozycję ogólnie jest ok tylko mnie nie bardzo pasuje tv i kominek na jednej ścianie i to tak blisko siebie. Problemem mogłoby być też to że słońce świeciło by prosto na tv :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka mnie ubiegła z pomysłem postawienia stołu przy schodach. Ja bym dodatkowo zamurowała przejście do kuchni. Dwia warianty ustawienia tv.

[ATTACH=CONFIG]247272[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]247273[/ATTACH]

 

Propozycja z sofą(narożnikiem) pod schodami - drzwi do części dziennej przesunięte.

[ATTACH=CONFIG]247279[/ATTACH]

Dziękuję za zaangażowanie! Tez brałam pod uwagę zamurowanie tego przejścia do kuchni, tylko mój mąż nie chce, ale jego można przekonać:p. Podoba mi się Twoja druga propozycja i ocalał by pokoik. Mogłabym przeznaczyć go na pracownie!:)

Edytowane przez aloiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

Nie wiem czy jest już kominek,ale można go przesunąć max w prawo i wtedy będzie więcej miejsca na tv.

http://images64.fotosik.pl/741/297a9ed311fc7eefmed.jpg

 

ps.wczoraj byłam u znajomej która właśnie wprowadziła się do nowego domu.

Mierzyłam dokładnie jej salon miał 6x4m z czego +1m to schody jednobiegowe na piętro.W jednej części stał narożnik a naprzeciw tv i kominek a w drugiej stół na 6os,duża komoda a między nimi przejście 1m do wyjścia na taras.Byłam zdumiona że jest tyle miejsca i nie jest on zagracony,obok miała 9m pokoik i nie zrezygnowała z niego.

Ty masz prawie taki sam wymiar salonu,myślę że stół bez problemu by się zmieścił.

A czy mogłabym Cię poprosić o rysunek tego co widziałaś u swojej znajomej, oczywiście jeśli to możliwe.Taki rzut z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...