Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz domek w sadzie


Recommended Posts

Witam i przesyłam spóźnione ale szczere życzenia świąteczne - optymizmu, zapału i wytrwałości w dążeniu do celu oraz dużo zdrówka - wszystkim budującym życzę :)

U mnie jednak nie było spokojnie przed świętami- ekipa od ocieplenia stropu miała luzy, tak więc zaczęła ocieplać mi strych i strop - i tutaj znowu powiem - rodzinka na miejscu w takich sytuacjach to skarb . Było bardzo wietrznie, tablicę informacyjną mi zerwało, tuja jedna też padła - tak więc znowu akcja.

Poza tym dowiedziałam się o wolnym miejscu pracy w tutejszym urzędzie gminy i jechałam złożyć dokumenty w ostatnim dniu tj. 22 grudnia . Zobaczymy co z tego będzie, praca byłaby fajna, w księgowości i blisko - a więc trzymajcie za mnie kciuki . A teraz nadrabiam zaległości.

Kasia - narazie kupiłam tylko wkład to kominka, jest to Hajduk Volcano 14 kV FD1_1015.jpg i obudowa kominka też będzie podobna.

Zdjęcia , które zamieściłaś to projekt domu Bilbo, rzeczywiście jest bardzo podobny do Santii, moim faworytem jesli chodzi o aranżację wnętrz jest Z241

Z241_1_2_1024_0_tl_normal.jpg

Musiałam też już teraz zdecydować jakie będę miała karnisze i zdecydowałam się na chowane w ścianie - wygląda to mniej więcej tak : contemporary-living-room_20.jpg zasłona jakby spływa ze ściany.Początkowo w ogóle nie chciałam firan , zasłon itp. ale w salonie będzie chyba przytulniej jeśli pojawią się tam delikatne zaciemniające zasłony.

Co do aranżacji kuchni to będę kombinować jak rozmieścić moje dotychczasowe meble kuchenne , których nie zostawiam w sprzedawanym mieszkaniu tak jak i stołu z krzesłami.Bardzo mi się podobają , projekt kuchni to moje "autorskie dzieło", a poza tym ma dopiero 3 lata.Oto ona :

DSC03030..jpg i rozkładany stół do salonu DSC03140..jpg

PMD - pomału ale do przodu , wklej jakieś zdjęcia , u mnie też reszta wykończeniówki zależy od sprzedaży mieszkania, ale staram się być dobrej myśli -

Pozdrawiam przednoworocznie - Ela

:bye:

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ela kominek piękny - pytanie za 100 pkt - to jest kominek z DGP? od niego bezpośrednio będziesz rozprowadzała ciepło po domu? pojmuję powoli system rekupacji i wiem, że czerpie ciepło z pomieszczeń ciepłych np kuchnia, łazienka czy właśnie salon z kominkiem - tylko czy bezpośrednio z kominka czy też z czerpni np na suficie koło kominka?

Ja lada moment muszę podjąć ostateczną decyzję w temacie ogrzewania - zdecydowana jestem na ogrzewanie kablami podłogowe, rekupację, którą Wy stosujecie (męża nawet już przekonałam) - pozostaje mi podgrzewanie wody - decydować się na kocioł na jakiś koks,ekogroszek - bez sensu, terma na prąd - boję się kosztów - może więc jednak kominek z płaszczem wodnym, tylko się teraz zastanawiam czy rekupacja+płaszcz? Czy mi taki kominek wydoli i to i to "obrobić" ? Zdecydować się muszę praktycznie już bo jeśli zacznę piąć mury do góry i nie zostawię miejsca na komin (ten pod niechciany piec ekogroszkowy) to potem go nie dobuduję już...

Pomocyyyyy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam noworocznie i ...zaczynam dalej ocieplanie stropu, na dzień dzisiejszy wyglada to tak :

gsRsjQ36gJQ4-Ie11PEpe9j3oR20XYCTGf2NnIi268la=w958-h641-no

DSC03121.JPG

DSC03116.JPG

No i skoro ciepło juz mi nie będzie uciekać planuję za tydzień odpalenie podłogówki, a potem budowę kominka. Rekuperator włączymy w lutym.Cieszę się jak dziecko, że będę już miała kotłownię wyposazoną w kocioł , bojler - szukam jeszcze jakiegoś zlewu gospodarczego, płytek w 2 gatunku do spiżarki i kotłowni.

Kasiu musisz temat ogrzewania dobrze przemyśleć, temat obszerny - pomyśl o izolacji , oknach , wentylacji (grawitacyjna czy właśnie rekuperacja czyli mechaniczna - jeśli ta druga rezygnujesz także z budowy z kominów wentylacyjnych ) .Najrozsądniej- oblicz sobie zapotrzebowanie cieplne twojego domu na ciepło, zrób tzw OZC (na FM zajmuje się tym Asolt ) i zobaczysz co będzie lepsze .W linku , który ci podsyłam jest też trochę do poczytania na temat: :http://http://forum.muratordom.pl/showthread.php?224786-Kocio%C5%82-elektryczne-pod%C5%82ogowe-kominek-kolektory-s%C5%82oneczne-Nowy-domek-energo-84-m-kw

Pozdrawiam- :bye:

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tak więc - mam już ocieplony strop, wkład kominka czeka na zamontowanie , pierwsze płytki w domu są kładzione w kotłowni :

DSC03195.JPG

DSC03197.JPG

Mam też w końcu wybrane płytki do łazienki - nazywają się Terra Grey Ceramiki Kolor :

13.jpg18.jpg16.jpg

Tak bedzie wygladala moja lazienka, plytki sa o wiele ladniejsze w rzeczywistosci - zrezygnowalam jednak z kolorowych pomaranczowych plytek - bedą kolorowe dodatki.

Poza tym pomieszkuje juz sobie w naszym domu,mąz dolaczy do mnie w marcu .Potwierdzam - wykończeniówka potrafi wykończyć :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela projekt śliczny łazienki:) ja niestety wanny nie będę mieć, tylko prysznic z siedziskiem i trochę głębszym brodzikiem

 

Z innej beczki - dzwonili do mnie z mojej hurtowni z pytaniem czy czegoś nie potrzebuję bo ceny na składach podobno rosną w oczach przez ten kurs franka. Miałam cegły a konkretniej porotherm zamawiać w marcu ale chyba wykorzystam to, że jeszcze są stare zapasy w hurtowniach i co mogę już kupię... Zwracajcie uwagę teraz na ceny... Niestety ku dobremu nie idzie bo się złotówka mocno osłabiła i w kontekście naszych budów to naprawdę niedobrze. Pensje nie rosną a koszty w górę....

 

pozdrawiam w oczekiwaniu wiosny chociaż tak do niej daleko....

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan mojej kotłowni na dzisiaj:S-AMXmt1MOnDbUwOQzcuL4eqmBa2t_kcmQVs4GGg4qPg=w895-h599-no Jaka to frajda mieć wreszcie wodę i dzisiaj odpaliłam podłogówkę - jutro spisze stan kW z licznika ( chociaż hydraulik mi to odradzał, ze względu na moje zdrowie psychiczne :)

Informacja dla tych . którzy myślą ze dałam jakies super płytki do kotłowni - otóż nie - korzystajcie z przecen poinwentaryzacyjnych - kosztowały 20 zł/m2 a płytki do łazienki 34 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednak po trochę dłuższej przerwie ale miałam ruch na budowie i aparat a właściwie bateria mi padła .Tak więc najpierw zarys mojego kominka :

Ela%2520011.JPG

poza tym pojawiły się już geberity w łazienkach :

Ela%2520014.JPG

Ela%2520007.JPG

No i kotłownia z rozpoczęta podłogą :

Ela%2520004.JPG

Na ogrzewanie zużyłam w ciagu tygodnia ok. 400 kW (250 - 1 taryfa, 150 - 2 taryfa) Od wczoraj mam zamontowany sterownik pokojowy ogrzewania- kocioł włącza się tylko gdy mam poniżej 16 st. , mam tez zamówiony wyłącznik dla bojlera - będzie grzal wode tylko w tanszej taryfie - no i ogrzewam już dom kominkiem :) Zobaczę jakie będzie zużycie pradu za tydzień

Pozdrawiam ;

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzisiaj mega doła budowlanego , a właściwie to Rów Mariański a nie dół budowlany:( ciśnie się na język parę słów niecenzuralnych.... ale mam nadzieję, że to wyjątkowo niekorzystny zbieg okoliczności i na tym będzie koniec niespodzianek .

A więc :

- z pracą niestety :( (a więc dalej jestem bezrobotna)

- urwał się żle zamocowany 100 l. bojler - na całe szczęście stało się w ciągu dnia kiedy byłam w domu i ekipa malowała sufity i nikomu nic się nie stało ( od paru dni syn od kuzynki wykłada mi kafelkami kotłownie , ostatnio robił podłogę - aż strach myśleć co by bylo ..) musiałam kupić nowy zlew gospodarczy i bojler - koszt pokryje hydraulik

- zabudowany już wkład od kominka się wykrzywił (stoi jakby na jednej nodze a 3 w powietrzu?) jutro rozbieramy obudowę żeby zobaczyć co się porobiło

- mechanizm od bramy garażowej nie działa - do 2 tygodni ma przyjechać ktoś z serwisu

- no i taki drobiazg : pękła klamka od drzwi zewnętrznych od strony wewnętrznej

Ale żeby nie było zbyt pesymistycznie :

- zużycie prądu za ten tydzień :185 kW - 1 taryfa, 87 kW- 2 taryfa , razem 272 kW - zobaczę jak będzie za tydzień gdy zamontuje timer do bojlera

zapomniałam napisac ile kosztuje kW u mnie w rejonie - a więc 0,29 i 0,17 (odpow. 1 i 2 taryfa)

- no a teraz pozabudowlanie :) trafiła do mnie sunia , którą ktoś wyrzucił przy szosie z samochodu, miły pan który ją znalazł przez 2 godziny szukał w okolicy czy komuś nie uciekła (sunia jest rasowa - beagel tricolor) i tak trafiła do mnie - kojarzono mojego psa , który wygląda tez jak beagel .Jak się okazało sunia jest już "w ciąży" i pod koniec marca bedzie miała młode, poza tym ma ok.10 lat i parę razy już rodziła (był u mnie miejscowy weterynarz ). No i została u mnie , jest mi teraz z nią trochę raźniej, razem chodzimy na nordic walking (jestem tu sama, mąż dołączy chyba pod koniec lutego),\Mam nadzieję , że polubią się z moim psiakiem (?) a poza tym zobaczcie - jak mogłam ją zostawić : 20150129_142056.jpg

20150129_142109.jpg

a tutaj porównawczo sunia:

DSC03198.JPG

i mój psiak :

DSC00923.JPG

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela - sunia śliczna, tez nie miałabym serca zostawić na drodze... jeszcze szczenna... ludzie to jednak są często nic nie warci skoro potrafią wziąć psa a potem wyrzucić.... Nie będziesz miała problemu ze "zbytem" szczeniąt? w razie czego daj znać - ja co prawda psa (tez sunię, Maltańczyka) mam - ale mam dużo znajomych, zrobimy jakiś spin na FB i może się dobre domy znajdą? :)

 

Z tym bojlerem to mało co nie zeszłam - faktycznie nie dość, że strata finansowa to jeszcze jakby ten chłopak tam był to nieszczęście gotowe! Pytanie czy to kwestia złego zamontowania - wbijali Ci jakieś haki na ten bojler w ścianę? Budowałaś z pustaka Leier z tego co pamiętam - a że ja teraz w temacie jakie pustaki wybrać - czytałam o Leierze że właśnie często nie wytrzymuje obciążeń i się kruszy - dlatego trzeba dwa razy mocniej zabezpieczać wszystko co się wiesza na ścianach budowanych z tej cegły.

 

Prąd faktycznie fantastycznie - dobrze mnie to nastraja bo ja tez będę tylko na prądzie jechała- z tym ,że Ty masz wodną podłogówkę a ja będę miała na prąd i kable a nie maty więc będzie żarło. Ale też w dwóch taryfach i z tego co obliczam powinnam mieć ok 25% więcej zużycia niż Ty teraz. O ile dobrze obliczam hihih ;)

 

Z innej beczki - kupiłam niesamowicie napisaną książkę pt " Lawendowe pole - czyli jak skutecznie uciec z miasta" - polecam Ci bardzo bo praktycznie wszystko co teraz przechodzisz plus kupę cennych rad na zaś można tam wyczytać. Do tego pisana ewidentnie lekką ręką więc się czyta w jeden wieczór:) Ja lawendę już mam nawet zamówioną na wiosnę więc dla mnie to dodatkowy katechizm:)

 

trzymaj się Ela - co nas nie zabije to nas wzmocni:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kasiu za słowa pociechy, kotłownia jest juz praktycznie skończona , zlew gospodarczy i bateria - nowe , bojler nowy. Koszty poniosła oczywiście firma hydrauliczna i w sumie maja szczęście, że tylko na tym się skończyło.Jak na firmę z 30 letnim doświadczeniem to nie do końca się spisali , powinni wiedzieć jakie haki zamocować w porothermie, żeby wytrzymały. Kominek a właściwie wkład też już postawiony do "poziomu" i stoi równiutko aż uciecha patrzeć i a jeszcze większa palić .Tutaj podobno winne było zbyt ciasne metalowe kolanko łączace rurę od czopucha z wkładem kominka.Pod wpływem temperatury całość zaczęłą pracować i wkład jakby się podniósł - stał tylko na 1 nodze. Ale dobrze jest i z rzeczy do naprawienia został już tylko napęd do bramy i nieszczęsna klamka - a więc idzie ku lepszemu ;)

A poza tym mam już gładź na sufitach , ściany tez juz sa wykańczane, w niektórych pomieszczeniach pojawiło się pierwsze oświetlenie sufitowe :

ela 006.jpg i przechodnia zasłonka ela 007.jpg robi się domowo :)

Ważna rada dla budujących , róbcie szczegółowe zdjęcia instalacji elektrycznej , kabli itp. - już ileś razy mi się to przydało.

No i moj domek - to ten z prawej strony - z lewej strony dom mojej siostry.zima 2015 020.jpg

Kasiu książke napewno przeczytam, a co do psiny - na 2 psiaki mam juz chętnych , boje się o jej zdrowie, jak zniesie ciąże , w końcu jest juz troche wiekowa - nazwałam ja Gaja (bo wyłoniła się z chaosu no i symbol macierzyństwa) .

Pozdrawiam budujących i optymizmu - sobie i Wam życze :yes:

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jestem po przerwie i szybciutko uzupełniam zaległości - a więc mam już białe ściany , gładzie zrobiłam tylko w salonie i korytarzu.Teraz nadeszła ta nieszczęsna chwila - czekam na sprzedaż mieszkania żeby ruszyć dalej - w związku z tym jestem ciągle w drodze - do męża i z powrotem .Poza tym napęd do bramy jeszcze czeka na wyregulowanie , klamka na wymianę.Prąd za ostatni tydzień (przy dogrzewaniu kominkiem) odpow. 1 i 2 taryfa - 117.7 kW i 42.9 kW. Poza tym po mojej interwencji gmina zaczęła pogłębianie rowów leżących przy naszej drodze i mamy teraz ziemię do wyrównania działki za darmo :) Droga też przy okazji bedzie trochę wyrównana przy okazji - na asfalt narazie nie mamy co liczyć tym bardziej, że droga jest jakby podzielona na 2 gminy i żadna nie chce zacząć pierwsza.A teraz troche fotek:

DSC03265.JPG

1D9YFFButvViR8-W0G9h8-GM0b4VOfmnPp14wqTUaXE-=w895-h599-no

MaY2c0ClcUZBN-FvHn2XN6rF5Xxzk4GcRN1blA3ayEa5=w895-h599-no

DSC03277.JPG

DSC03275.JPG

a żeby nie było , ze leniuchowałam - oto własnorecznie bielone przez mnie drzewa w ilości ok. 140 :

FyI9k9nJWDHZa569VtT8F-HUT_4CTLjCOX6rchw5tZeG=w895-h599-no

DSC03249.JPG

no i moja psina wygrzewająca sie w salonie :

p20Vx0pQyufzC7YN1pIBweqzsm4RGO5SjYj1Y9-t1E1x=w895-h599-no

i wschód słońca z okien mojego salonu:

9Y0weWNkggJTsogAaX8Pu24Aj8HpvoVO5bv9f63fo3VW=w895-h599-no

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zaniedbałam trochę moj dziennik - ale całkowicie pochłonęla mnie wykonczeniówka , tym bardziej , że córka przyjezdza 10 marca ( 12 marca ma miec operację kolana) i chce jej już stworzyc jakies warunki do zamieszkania .Tak jak pisałam jestem teraz sama na placu boju a decyzji do podjęcia i spraw do załatwienia mnóstwo. Mialam wstępną wizje dotycząca drzwi wewn. i paneli/ płytek - mialy być w beżowo-brązowych róznych odcieniach ( tzn drzwi jasno brazowe, panele beżowe, płytki brazowe) Tak dla jasności mimo ogrzewania podłogowego - postanowiłam jednak w sypialni i 2 pokoikach dac panele a cała reszta płytki . Staneło na jasno szarych panelach w pokojach i takich oto ciemnych płytkach gresowych (Sienna Grigio ) na pozostalych powierzchniach :

DSC03291.JPG

a to panele w pokoikach (ta niebieska kratka to podkład pod panele przy ogrzewaniu podł.) :

DSC03300.JPG

DSC03299.JPG

i naszej sypialni :

DSC03304.JPG

A więc odeszłam troche od pierwotnej wizji a jak to bedzie wyglądac w całości zobaczę jak beda ułożone płytki mam nadzieje, że bedzie ok :) , Drzwi też wybrałam takie , które zawsze mi się podobały, ale nigdy nie miałam odwagi - a więc białe ( DRE - Ena) Płytkarze zaczynają w poniedziałek, jutro brukarz (narazie tylko wycena) , w poniedziałek płytki do łazienki + wanna i reszta) i wykończenie kominka też w poniedziałek, wtorek równanie terenu po raz kolejny .Mam nadzieję , ze to połapie - czasami przydałaby sie ta druga połówka :)

Kasiu - odpisuję w komentarzach :

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u Ciebie po raz pierwszy oficjalnie:) Bardzo wiele mamy wspólnego.Mieszkam w swoim domku 8-my miesiąc.Też z miasta na wieś,na ojcowiżnie męża;)ogrzewanie mamy też elektryczne,tylko kable,choc teraz chyba bym zrobiła tak jak Ty:) Będę kibicować przy wykończeniówce,ja też wszystkie decyzje podejmowałam w większości sama,więc wiem co to znaczy:D Paneli jasnych nie będziesz żałować,u mnie wszędzie są jasne i jestem bardzo zadowolona:D Drzwi w podobnym kolorze ,bardzo praktyczne,można w ogóle ich nie myć:)Zapraszam do siebie,ja będę zaglądać częściej:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...