Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - domek w sadzie


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ciesze się , że komuś podobaja się też takie proste parterówki. W naszym przypadku , po iluś latach mieszkania w bloku taki mały parterowy dom jest idealny.Oczywiście w okolicy uchodzimy za dziwaków , bo jak się budować to wysoko, albo przynajmniej zrobić piętro na zapas (?) - choćby miało stać puste.

Mam w rodzinie taki przypadek - duży piętrowy dom i 1 starsza osoba teraz w nim mieszka, sprzątania dużo - np. 22 okna do umycia, ogrzewanie na węgiel l itp. A nam jako że jesteśmy małżeństwem w średnim wieku zależy już bardziej na wygodzie i korzystaniu jeszcze w miarę możliwości z uroków życia. A co do kosztów - właśnie zamknęliśmy stan zero - koszt fundamentów to ok. 27 000,- ale w tym jest także mały budynek gospodarczy. Szczegółowe zestawienie mogę posłac na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo podoba mi się Wasza Santia. Jest strasznie podobna do naszego Szpaka. Tyle że u Was kosztem salonu są trochę większe pokoje a w Szpaku większy salon. My też rozmyślaliśmy nad słoneczkiem ale ostatecznie padło na Szpaka :) Widzę że robota wre , super! Jesteśmy na podobnym etapie także będę do Was zaglądać.

Właśnie tak się zatsanawiam nad tym wąskim paskiem tarasu i myślę że raczej mało funkcjonalny jest , poza tym jak do zadaszyć? Niezadaszony= nieużytkowany więc i zapewne niepotrzebny. Chyba lepiej powiększyć taras od południa ;) My powiększyliśmy swój i przenieśliśmy z zachodu na południe.

Ps. Jak będziecie ogrzewać chałupkę? I dlaczego nie ocieplaliście fundamentów? :) Pozdrawiam i zapraszam do nas. :bye:

Edytowane przez gust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gust - projekt Szpak tez bardzo się nam podobał i w zasadzie został na koniec głównym konkurentem Santii, zdecydowała wielkość pokoi i malutka ale zawsze - spiżarka ;) Co do fundamentów będę miała teraz ocieplane ( dysperbit + styropian 15 cm + folia kubełkowa ) ale tylko tą cześć z bloczków ( do głębokości ławy fundamentowej).Poza tym planujemy podłogówkę wodną + kocioł elektryczny 8 kw Kospel ( docelowo ma być mała pompa ciepła).

Taras jednak zmniejszymy - mam dość duży ogród i wole sobie tam wygospodarowąc jakieś fajne miejsce. Dzięki za zaproszenie - Wasz dziennik odwiedzałam już wcześniej , gdy myśleliśmy o Szpaku i będę napewno jeszcze często zaglądać :) Santia wyglądała na mały domek ale teraz jak patrze na postawione sciany , to wcale nie jest taki mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ja jak patrzyłam na stan zero to wydawało mi się że ten dom będzie taki mały. Pewnie to łudzenie przez to że jednak jest na dużej pustej przestrzeni. Mam nadzieję że jak obejdę w weekend już gotowe mury to dom wyda się większy . Kiedyś chodziliśmy po szpaku u zaprzyjaźnionych forumowiczów i wydawał się dużo większy niż jak patrzy się teraz na naszą wylewkę. :)

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam,

podoba mi się wasz domek

widzę dużo podobieństw - też małżeństwo w średnim wieku, domek prawie w sadzie (u nas to borówki - otaczają dom z trzech stron), dziecko się wyprowadziło, też ogrodzenie z siatki i żywopłot, też ogrzewanie elektryczne i kominek, mamy prawie identycznego psa......

teraz jest dużo większy wybór projektów małych parterówek, jakoś to się ruszyło. kiedyś murator miał ich tylko kilka, do tego większość ze skomplikowanymi dachami.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zielony Ogródku - fajnie , że wpadłaś z odwiedzinami - podczytuję twój dziennik od dawna i jestem nim zauroczona - dodał mi też odwagi w podjęciu wielu decyzji co budowy domu ( jak np. ogrzewanie prądem) , chciałabym mieć tez tak fajnie zagospodarowany ogród ( wielkość też chyba mamy podobną - u mnie jest to ok. 3000 m2) a co do borówek też mam w ogrodzie :) Wiele nauki jeszcze przede mną - szczególnie jeśli chodzi o roślinki i drzewa , które już mam na działce ( b.dużo drzew owocowych ) i te , które mi się marzą. Pomysł z tawula na ogrodzenie - rewelacyjny, tak samo jak piwniczka - super .

Wydaje mi się , że mało jest osób ktore zdecydowały się na budowę domu w tym wieku, na forum chyba tez - większośc znajomych dziwi się, że porwaliśmy się teraz na budowę domu - ale ja naprawde uważam , że czasem warto zaryzykowac i dać szanse marzeniom.

I jeśli dobrze pamiętam też zbudowalas dom niedaleko mamy?

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o budowie w "tym wieku" .... a cóż to za wiek? widziałam kiedyś program o małżeństwie po 80-tce, które w Anglii budowało bardzo bardzo nowoczesny dom, stal, szkło i drewno - i się odnaleźli w tym domu, odjął im lat.

odejście dzieci to idealny moment na budowę domu - tylko dla siebie, pod swoje potrzeby i możliwości. co dorosły człowiek bez dzieci ma robić po południu w bloku?

ja właśnie w młodości, mając małe dzieci na głowie, nie porwałabym się na budowę domu. a teraz jak najbardziej, budowałabym drugi raz. a że już nie mogę budować (ze względu na działkę - nie znajdę takiej drugiej, bo ze sprzedażą domu nie miałabym problemu) - to kombinuję....teraz chodzi za mną mała instalacja fotowoltaiczna na dachu. warunki idealne, przepisy się zmieniają, koszty są już do przyjęcia, może jakieś dofinansowanie......

 

czy zbudowałam niedaleko mamy - no mam bliżej niż kiedyś, ale nie za blisko - około 10 km. bliżej mam do teściów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogrodku - wyszło ze mnie trochę obaw czy dam rade, czy nie braknie sił i zapału - ale narazie jak widzę po sobie budowa domu daje "kopa" Nawet polubiłam organizowanie i załatwianie spraw okołobudowlanych, mąz raczej tego nie lubi i wszystko spoczywa na moich barkach.Dlatego nerwowało mnie , że nie mogłam być ciągle na miejscu gdy tyle się działo.Buduję się nie tylko blisko mamy - na tej samej drodze mieszka mój wujek i za chwilę rozpocznie budowę moja siostra - gdy będzie nas 4 możemy nadać nazwę drodze gminnej :) poza tym mam tutaj jeszcze dużo dalszej rodziny i czuję się tutaj po prostu dobrze.Już niejednokrotnie przekonałam się jak ważna jest pomoc znajomych czy rodziny w trakcie budowy, byłoby trudno bez tego.

Ja też myślałam o ogniwach fotowalotanicznych, napierw kombinowałam z solarami ale po "douczeniu się" widzę , że bardziej opłacalne są ogniwa PV.Mam tez bardzo dobre warunki , usytuowanie domu korzystne , okolica jest jednym z bardziej słonecznych regionów , program dofinansowania Prosument może się rozkręci - narazie dofinansowanie dla osób fizycznych jest tylko w 4 województwach - ale niestety nie w łódzkim:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

co tam słychać u ciebie?

bardzo ładny kolor okien - za czasów mojej budowy nie było go jeszcze. taki kolor przecudnie wygląda z jasnym szarym i czarnymi akcentami, był gdzieś kiedyś taki salon na FM, muszę go odszukać i ci pokazać.

sprawa instalacji fotowoltaicznej chyba się przybliża - coś tam zaczyna się dziać, myślę, że 2015 rok będzie przełomowy w tym temacie.

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak fajnie - mam wpisy w komentarzach :) Zielony Ogrodku u mnie kumulacja ; sprawy budowlane tak jak pisze w dzienniku a poza tym jestem juz zarejestrowaną w tutejszym PUP bezrobotną ( pełną wiary w znalezienie nowej pracy) czasową zameldowaną w nowym miejscu zamieszkania i teraz zjezdzam do domu na ostatnie świeta w naszym dotychczasowym mieszkaniu , wystawilismy juz je na sprzedaż. Mam 3 dzieci - chłopcy już samodzielni a córka zamieszka narazie z nami - w przyszłym roku roku planuje wyjazd za granice. Duzo zmian mnie czeka w nadchodzacym roku obym dała radę :(

Kolor okien to Winchester ( albo czasem Montana) dosc trudno przynajmniej narazie dobrac do nich bramę garazową czy drzwi chociaż widziałam juz drzwi o innym kolorze niż okna np antracyt i też to fajnie wygląda .Tutaj widac roznice pomiędzy zlotym debem a winchesterem - okienka sa w kolorze winchester :

DSC02027.JPG

Jesli masz jakies inspiracje salonowe zielony ogrodku to podeslij - będę wdzieczna, moge poslac tez linka do wiekszej ilosci moich zdjec budowlanych , jesli bylabys zainteresowana daj namiary na priva .

Kasiu co do alarmu mam taki podstawowy Satel sterowany drogą radiową , na moj dom wystarczyło 8 czujek cena 2500 zł,Troche wahalam się czy zakladac alarm ale u nas jest duzo kradziezy, ostanio tez bylam na celowniku a poza tym mysle tak - skoro wiekszoś samochodów ma alarmy to dom ma o wiele wieksza wartosc a poza tym jest to jakies poczucie bezpieczenstwa. Balam sie , ze alarm bedzie wyl i cala wies postawi na nogi ale mam

taki który sie wylacza ,jest tez dostosowany do mojego zwierzaka .Wazna rzecz - trzeba miec kogos zaufanego , rodzine w razie alarmu komu zostawisz klucze kiedy wyjedziesz.Poza tym ja mam wersję na tzw. piloty - wygladaja jak alarm samochodowy i podobnie działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Kasia na tym etapie , na którym jestem zwróć uwage:

- schody na strych - lepiej od strony łazienki a nie salonu

- rozprowadzenie hydrauliki

- wejście do małego WC ( ja zostawiłam jak w projekcie ) ale do końca nie wiem czy dobrze zrobiłam

-wiatrolap jest maly i ciemny (lepiej go jakoś doświetlić )

-drzwi zewnętrzne lepiej jednak otwierane na zewnątrz

- wyczystka z komina (albo bedziesz miała w szafie w sypialni albo w holu jak ja:(

no i tyle - reszta bedzie wychodziła w praniu;)

Edytowane przez just_e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dawno mnie tu nie było ale widzę super zmiany! Te szare płytki w łazience wydają się super. Też myśle o szarawej łazience, może bardziej szarość i drewno...

Powiedz mi czy pod glazure dawaliście tynk? Widzę że gładzie tylko w salonie i przedpokoju dawaliście. A tynk cementowo wapienny z zacieraniem? My myślimy o tynku gipsowym ale cały czas sie zastanawiamy co "lepsze" .

Powodzenia w wykańczaniu i żeby wszystko szło gładko i bez usterek :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gust ;

Szarość i drewno w łazience też fajnie wygląda - taki był jeden z moich pierwszych pomysłów, mam teraz "narazie" małą wiklinową szafkę w łazience i fajnie się komponuje. Płytki w mojej łazience są długie na ok.70 cm i mają dość duże krzywizny/wypukłości, mimo tego , że są w 1 gatunku. Fatalnie się takie płytki kładzie , to że są krzywe przy tej długości dopuszczają Polskie Normy - ale nie chcielibyscie słyszeć moich płytkarzy podczas roboty.

Pod glazurę dawaliśmy tynk ale nie był tak dokładnie zacierany.

Natomiast jeśli chodzi o gładzie nie chciałam ich dawać w ogóle ( tynki mam cementowo-wapienne bardzo drobne, gładkie ) ale dałam się nakusić , cenę miałam promocyjną - ocieplenie stropu , sufity , gładzie robiła mi jedna firma. Tynki gipsowe większość osób mi odradzała ze względu na nietrwałość, podatność na uszkodzenia itp. dlatego cementowe- wapienne gotowe ( Dolina Nidy) chociaż teraz z tą gładzią to trochę brak konsekwencji;

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...