Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - domek w sadzie


Recommended Posts

Witam po dłuższej przerwie,

super, że już mieszkacie, że mieszkanie udało się sprzedać i że przejażdżki samochodem są częstsze ;)

Na prawdę fajnie to wszystko wygląda. Wnętrze jasne, ale chyba dzięki temu nie wydaje się też małe.

Fajna sprawa z tymi panelami, trzymam kciuki, żeby się udało.

U nas przez zimę była przerwa. Teraz ruszamy dalej, zamówiliśmy okna i 1 czerwca jesteśmy umówieni na montaż.

 

Pozdrawiam gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj PMD - niestety z panelami się nie udało :( ale w sąsiedniej gminie zbierali wnioski już na 4 kV a więc coś się rusza w temacie. Co do jazdy samochodem to na wsi bardzo się przydaje , nawet jak bus jest blisko to czas jest bezcenny ( np.robotnicy wydzwaniają a ja na przystanku :) .Napisz jakie okna będziecie mieli ?

Pozdrawiam;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

od 3 czerwca wreszcie mamy okna :lol2:

Te, które w końcu wybraliśmy to bluevolution 82, 3 szyby, okucia winkhaus, w standardzie ciepła ramka, od środka białe, z zewnątrz orzech.

Teraz kolejny etap przed nami - dach. Wiemy, że ma być blacha, kolor ceglasty. A na co konkretnie padnie wybór to jeszcze nie wiemy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aisab - cieszę , że podoba Ci się mój dom - zajrzałam na chwilę do Ciebie i jestem pod wrażeniem .Bardzo dużo robicie sami , dom fajny dla rozwojowej rodzinki,bardzo fajny ganek . Ja niestety musiałam opierać się na fachowcach a teorię zgłębiać sama. Co do ogrzewania - od samego początku wiedziałam , że nie będzie na węgiel i dlatego podłogówka po całości i zobaczymy co kiedyś zamiast prądu się podepnie.Pozdrawiam i życzę trafnych decyzji i uśmiechu - wierzcie mi - kiedyś naprawdę będziecie to wspominać jako fajną przygodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

jeśli chodzi o elewację to na pewno będzie jakaś jasna, ale nic konkretnie nie mamy jeszcze wybrane.

Zamówiliśmy blachę (ruukki z powłoką purex, kolor ceglasty), do końca lipca powinna być już położona :)

U Ciebie to już fajnie to wszystko wygląda, teraz to można powiedzieć, że kosmetyka :)

 

Zdrówka życzę i gorąco pozdrawiam.

pmd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam

Przyszłam podziwiać Twój domek w sadzie, a konkretnie kolorystyczne zestawienie: dachówkę, okna i elewację. Bardzo fajnie dobrane, też planujemy coś takiego :)

 

Interesuje mnie antracytowa dachówka Koramica Alegra 9 i w związku z tym mam do Ciebie pytanie: czy w słońcu ona lekko wpada w ciepły odcień brązu? Czy ułożona na dachu patrząc z odległości wygląda na czarną czy ciemnografitową? Wiem, że trudno się omawia subiektywne odczucia kolorystyczne, ale napisz mi proszę jak Ty to widzisz.

Czy w ogóle jesteś zadowolona z tej dachówki?

 

Druga rzecz: być może przeoczyłam, ale możesz podać producenta drzwi zewnętrznych (podobno nie tak łatwo znaleźć drzwi zewn. winchester).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "letniowoc" w moim dziennikiu - moje zestawienie elewacji z dachówką i oknami wyszło mi trochę przypadkowo - elewacja miała być prawie biała tylko lekko łamana żółtym - teraz jest trochę wg mnie za żółta ale za to pasuje bardzo do dachówki, która rzeczywiście przybiera często w słońcu odcień brązu - prawie czarna jest w pochmurne dni i to też delikatnie . Trudno to mi opisać w każdym razie jeśli myślisz o zdecydowanie czarnym albo ciemnym graficie to chyba nie ten odcień.Poza tym jestem z dachówki zadowolona, jest to jedna z większych i cięższych dachówek , tak więc musi być pod nią zaprojektowana odpowiednia więźba no i nie na każdym dachu taka duża dachówka wygląda dobrze. Sama się trochę przestraszyłam , czy będzie dobrze wyglądać na takim prostym dwuspadowym dachu.

Co do elewacji bardzo podobały mi się wstawki z żółtego klinkieru przy drzwiach zewnętrznych i tarasie tak jak miałam w projekcie i takie będę miała.

Producent drzwi zewnętrznych to DOORSY drzwi Oviedo , kolor winchester robi się coraz bardziej popularny - wygląda prawie jak drewno i coraz więcej drzwi, okien i bram jest w tym kolorze.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszych odwiedzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

dzień dobry

 

nie wiem jak to możliwe,że dopiero odkryłam ten dziennik

domek śliczny, zdradź mi proszę jaki to kolor elewacji bo my chcemy właśnie taki smietankowy odcień

taras wyszedł świetnie, nie ma co się przejmować małymi niedoróbkami, nie da się ich uniknąć, już się z tym pogodziłam

domek budujemy podobny, też mamy drewniany strop, rekuperację

jesteście zadowoleni z rekuperacji? my mamy ocieplony strop, połać dachu pozostanie nieocieplona i obawiamy się zamarzania rekuperatora przy dużych mrozach, niestety na FM spotkałam się z takimi opiniami...trzeba wtedy raz na tydzien wdrapywac się na strych i rozgrzewac rekuperator suszarka :D

 

ile Was ostatecznie kosztowała rekuperacja? jeśli pamiętasz oczywiscie :rolleyes:

my mamy działkę ze spadkiem, też będziemy mieli przeboje z tarasem i z wejściem do domu

podoba mi sie Wasze okno tarasowe, jaką ma szerokość? my mamy w projekcie 3 skrzydła, ale 2 szerokie wygladaja bardzo ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj "małydomekpodlodzia" - a moze zdradzisz okolice ? Specjalnie dla ciebie przejrzałam moje papierki i kolor elewacji to - farba Kreisler , baza A ,farba nano 20614 .Koszt rekuperacji u mnie to 12000 całość - mam rekuperator Brink Renovent Excellent 300. Strop mamy ocieplony (wełna 30 cm) , połać dachu też nie jest ocieplona tzn. jest dachówka i pod nią folia ale ekipa, która robiła reku stwierdziła, że będzie ok .

Poza tym bardzo fajny domek macie - "Słoneczny" tez braliśmy pod uwagę przy wyborze projektu - w miarę możliwości będę zaglądać częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam,

 

bardzo fajnie wyglądają te wstawki z klinkieru. My też planujemy je u nas zrobić.

Gdybyśmy mieszkali bliżej to chętnie byśmy jednego psiaka adoptowali. Ale po pierwsze za daleko, a po drugie trochę nam jeszcze zejdzie nim przeprowadzimy się do naszej santii, a dopiero wtedy planujemy mieć pieska ;)

Prace u nas trochę stanęły w miejscu. W lipcu położyliśmy dach. A później Mój Mąż zajął się samodzielnym rozkładaniem elektryki, już niewiele mu zostało. Ale z racji tego, że tynki będziemy kładli prawdopodobnie dopiero na wiosnę, to nam się aż tak nie spieszy.

Najpewniej to jakieś dalsze i konkretne kroki poczynimy już w przyszłym roku.

 

Pozdrawiam gorąco

PMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...