Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec do pizzy


ooksana

Recommended Posts

A co ma piec do pizzy takiego, czego nie miałby współczesny piekarnik?

 

Zakres temperatur. Domowy współczesny piekarnik ma max 250-270°C, niektóre modele 300°C.

Piece elektryczne do wypieku ciasta na pizze rozgrzewają się do 500°C, a pizze piecze się w temp. 350-400°C na rozgrzanym kamieniu bez termoobiegu i krótko.

No przydało by się mieć 400V w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu można zamontować piec na pizzę bez większego problemu. Siła raczej byłaby tu atutem, ale istnieją piecyki na 230V. Taki domowy piecyk byłby raczej na 1 pizzę 25-30 cm średnicy. Tak btw, widziałem kiedyś na necie szamoty kominkowe ze stelażem.

 

Jak interesuje Cię piecyk to sprawdź ofertę na Gastromi.pl, w razie czego zawsze możesz zadzwonić i zapytać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Polacam domowy piec do pizzy Optima Electra Pizza Express Napoli. Jest produkowany we Włoszech, osiąga temperaturę 470 st. C i ma kamienny blat. Jest to tak naprawdę jedyny sposób na prawdziwą włoską pizzę w domu, bez inwestowania w duży profesjonalny piec. No i zajmuje mniej miejsca i wygląda fajnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 year później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

A ja od pół roku używam kamienia do pizzy w zwykłym piekarniku. Robię na cienkim cieście. Niby temperatura tylko 250C ale pizza w końcu wychodzi genialna. Z wyrośniętymi brzegami, wypieczona. Wada- długi czas nagrzewania. Piekarnik z kamieniem nagrzewam ok 30-40 minut.

Lekko się chwaląc, moja żona i dzieciaki, już nie chcą chodzić do zwykłej pizzerni. Uważają że ta domowa jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie wiem jaki masz piekarnik, ale ja mam Electroluxa i wlasnie zbieram się do zakupu kamienia do pizzy. Znalazłam taki http://czescizamienne.electrolux.pl/product/9029792760 i wtedy można pieć pizze tak samo jak w piecu z cegły, a jednocześnie normalnie w domu. Może cos takiego to jest dobre rozwiązanie. Co myślicie?

 

Komuś się tu chyba rząd wielkości pomylił. Fajny dobry kamień to 80-100 PLN a nie 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Bardzo mi sie marzy piec do pizzy , ale nie wiem czy w domowej kuchni da sie coś takiego zainstalować , wieadomo że nie opalany drewnem tylko jakiś ekektryczny- taki "lepszy" niż piekarnik

ma ktoś coś takiego? domowego?

 

Z pewnością piec do pizzy w domu znacznie ułatwi jej przygotowywanie. Ja polecam do tego celu następujące urządzenie: :spam: Jest ono niewielkie i bez problemu zmieści się w każdej kuchni. Dzięki takiemu piecowy można mieć dobrze wypieczoną, chrupiącą pizzę, jak w pizzerii. Ważne jest również to, że cena tego urządzenia nie jest wysoka, tym bardziej warto taki piec zakupić.

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja sobie kupiłem taki domowy, przenośny piec do pizzy firmy :spam: . Rewelacyjny sprzęt. Pizza ze zwykłego piekarnika to przy tym słabizna. Ciasto nie przywiera, idelanie się wypieka. Pizza jest pyszna. Poza tym, mało prądu cinie. Można go przenieśc w dowolne miejsce. Edytowane przez finlandia
Reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Mnie też interesuje piec do pizzy tylko zastanawiam się jak go umieścić. Czy ktoś ma takie piec w meblach tak jak np. piekarnik???

 

Chcesz mieć piec do pizzy zamiast piekarnika? Taki w kuchni. Autor topiku 5 lat temu marzył o piecu ale nie opalanym drewnem. Zapewne odradzałbym taka niepotrzebna inwestycje bo w normalnym piekarniku ,który w swej funkcji ma 300 stC pizza wychodzi równie smaczna . Chcąc jednak szukać inspiracji i innych smaków postawiłbym piec chlebowy do pizzy do grillowania ,wędzenia , takie ogrodowe combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że nie chce piekarnika chodziło mi o to czy ktoś ma piekarnik a np. nad albo pod nim piec do pizzy elektryczny taki jak w pizzeriach. Odnośnie pizzy z piekarnika a z pieca do jest różnica gdyż byłem pizzerem i wiem jak smakuje. A głównie mi chodziło o meble czy po prostu ktoś ma w meblach taki piec tak jak piekarnik w zabudowie.

 

Piec opalany to sobie zrobię w ogrodzie np. przy altanie razem z wędzokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...